Vizualizace úprav břehů Ostravice

Vizualizace úprav břehů řeky Ostravice v centru Ostravy.

zdroj: ostrava.cz / patriotmagazin.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Chápu to správně, že mi chodci jdoucí po schodech dolů budou skákat přímo pod kolo, když pojedu na cyklostezce? Já jen abych se na to připravil a byl dostatečně rozjetý :-)

  Thumb up 6 Thumb down 3
 2. Premek :

  Nimrod: Kup si hlasitý zvonek a cajk.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Summerboy :

  Na te prvni fotce jsem nejdriv zajasal nad ornamenty v dlazbe a pak az jsem si uvedomil, ze to jsou jen stiny zabradli…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Jsou to pěkné obrázky ale realita je taková, že je to místo kde by vysedával a inhaloval provoz na Frýdecké a 28. října jen sebevrah. Už teď je to tam docela pěkně upravené, nebe a dudy proti tomu co tam byloa sezení je tam dost, namátkou stará fotka před dokončením http://www.imagehosting.cz/?v=pa261883.jpg a detaily pod mosty http://www.bike-forum.cz/foto/detail/38447-vytuneny-stojan-na-kola , nechce se mi hledat v Pc :-) Takže si myslím, že je to PR a má to jen přesvědčit ovečky o tom, že my na radnici tu jsme pro vás a staráme se čirou náhodou před volbami. Jediná úprava která by tam měla smysl je obnovit ten chodník od sochy dolů na cyklostezku pro lidi pro které jsou schody překážka a jen zajistit pravidelnou údržbu a úklid. Jinak je to jen mrhání peněz daňových poplatníků a jsou zde ve městě určitě důležitější věci k řešení. OSTRAVA!!!

  Thumb up 10 Thumb down 5
 5. davidb11 :

  Crazym:
  I- Jo ty schody by stačily.
  II- Podobný problém se stojanem jsem řešil u nás na DDM, naštěstí mne paní ředitelka kontaktovala a já vybral takový, který je hlavně funkční.
  Je na to moc pěkná web stránka http://www.plzenskonakole.cz/cz/neni-stojan-jako-stojan-aneb-jak-vybrat-a-umistit-spravny-cyklostojan-223.htm
  Před naší radnicí dali toto: http://www.atexkom.com/stojan-na-3-jizdni-kola-800x370x265mm-Zn-d8651049.htm
  Tak jsem se ptal, když si do toho postavím kolo a někdo mi ho zničí, nebo ukrade (protože nejde celé zamknout), kdo mi to zaplatí? Město?
  To je tak, když to dělá někdo, kdo na kole nejezdí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Tomin :

  Mě se to docela líbí, pokud to teda bude vypadat jako na vizualizacích. Více takových nápadů. Myslím, že pár „sebevrahů“ se určitě najde, protože tam za prvé nebudou sedět celý den a za druhé takřka všechny veřejné prostory v jakémkoliv městě jsou blízko rušných cest. Já osobně si tam taky určitě zajdu posedět. Důležité je, že se zvelebí zanedbaný prostor, v čem má Ova ještě značné rezervy.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 7. Rýša :

  Tomin: Ano, mám podobný názor jako Vy, ale bojím se, že pokud se toto dílo uskuteční, tak jak dlouho vše bude, když už ne v bezvadném tak alespoň v dobrém stavu, když všichni víme, jak je to s údržbou veřejných prostorů bídné. A také by už konečně mělo něco dělat s vandalismem. Přece není možné, aby po rekonstrukci nějaké budovy během pár dní byla posprejovaná, nebo po instalaci laviček nebo odpadkových košů byly tyto zanedlouho poničeny, atd.atd. To opravdu není možno tyto nešvary postihovat tak, aby jejich zájemcům přešla chuť ničit?
  Jinak jsem samozřejmě pro, Ostrava potřebuje i kolem té řeky prohlédnout…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  Crazym: Spravne receno, nyni to uz je pekne a finance bych nasmeroval uplne do jinych zvelebovani.
  Co se tyce vandalismu a jinych prestupku, tak policie postihuje tyto prohresky dle celospolecenske nalady ve spolecnosti. Toto je oficialni stanovisko policie. Necekal bych tedy nejakou zmenu k lepsimu, jelikoz nalada ve spolecnosti je zu grunt…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. thvari :

  je to povedené. cyklostezky mají samostatný pruh(!!), nejsou jen namalovány na chodník. na cyklostezce se pak nemá kdo co motat .. :) je pro cyklisty. na té třetí fotce s mi líbí ta sedátka, hezký prvek, snad to skutečně tak bude. na té čtvrté opět jasné oddělení cyklostezky od chodníku i cesty. tak držím palce, aby se to v procesu dělání nepokazilo

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. aggu :

  Jako obvykle město začíná od konce. Pokud nedořeší co s Bohumínskou, Frýdeckou a okolím, jakou má tohle všechno cenu?

  Thumb up 5 Thumb down 4
 11. PetrM :

  I kdyby to bylo vymyšlené skoro k dokonalosti, tak to bude fungovat jen rok, pak stejně jako všechno v Ostravě celý projekt zajde na totální absenci údržby…

  Thumb up 8 Thumb down 3
 12. Anna Thompson :

  Rovněž se obávám údržby. Městský mobiliář bude za pár let v žalostném stavu. Navíc Slezská Ostrava se nestará téměř o nic – vždyť i ta současná úprava s chodníkem a cyklostezkou už jim zarůstá travou. To aspoň na moravské straně fungují Technické služby lépe. (Chápu, že Slezská je tak rozsáhlá, že údržbu veřejné zeleně a parků naprosto nezvládají.)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.