Skatepark Havířov

Místo zkrachovalého projektu obytného komplexu bude v proluce naproti restauraci Beskyd v centru Havířova nové sportoviště se skateparkem nebo lezeckou stěnou.

Dříve v místě stávala školní jídelna a trafostanice. Soukromý investor chtěl plochu využít pro stavbu obytného komplexu s podzemními garážemi. Po krachu chce město prostranství v Lázeňské ulici přeměnit na lokalitu pro aktivní odpočinek. Zahrnovat bude malý skatepark, dráhu pro jízdu na bruslích nebo koloběžkách, lezeckou stěnu, workoutové hřiště, dětské hřiště a odpočinkové plochy se zelení a občerstvení.

Podle předběžných odhadů by sportoviště mohlo městskou kasu přijít na 15 až 20 milionů korun. „Místo je dobře dostupné. Provoz hřiště by neměl rušit nájemníky okolních domů. V těsné blízkosti jsou parkoviště, obytné domy jsou opodál,“ dodal náměstek Šlachta.

 

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.