Skatepark Havířov

Místo zkrachovalého projektu obytného komplexu bude v proluce naproti restauraci Beskyd v centru Havířova nové sportoviště se skateparkem nebo lezeckou stěnou.

Dříve v místě stávala školní jídelna a trafostanice. Soukromý investor chtěl plochu využít pro stavbu obytného komplexu s podzemními garážemi. Po krachu chce město prostranství v Lázeňské ulici přeměnit na lokalitu pro aktivní odpočinek. Zahrnovat bude malý skatepark, dráhu pro jízdu na bruslích nebo koloběžkách, lezeckou stěnu, workoutové hřiště, dětské hřiště a odpočinkové plochy se zelení a občerstvení.

Podle předběžných odhadů by sportoviště mohlo městskou kasu přijít na 15 až 20 milionů korun. „Místo je dobře dostupné. Provoz hřiště by neměl rušit nájemníky okolních domů. V těsné blízkosti jsou parkoviště, obytné domy jsou opodál,“ dodal náměstek Šlachta.

 

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Ivo Choronží :

  Já s tím absolutně nesouhlasím.U-rampa?Jděte si poslechnout provoz na ul.Kosmonautů,to je ticho,co?Bydlím hned vedle na Neumannově,pojďte si poslechnout jen běžný provoz hřiště,to jste už odstranili branky a koše na košíkovou.Snad by bylo dobré,zeptat se také lidí bydlících v okolních domech.Mám dojem,že většina ani neví,kde a co se bude stavět.Město si snad nemůže stavět co chce,sportovišť je zde dost,tohle by bylo jen pro úzkou skupinu lidí.

  Thumb up 1 Thumb down 16
 2. adélka :

  Dobrý nápad, konečně rozumné využití volného prostoru. Třeba nám mládež přestane i fetovat a dělat binec, když bude mít možnost trávit volný čas smysluplným způsobem.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Martin Valchař :

  Nápad to není vubec špatný. Jen doufám že se na hřišti nebudou scházet bezdomovci jako v protějším parku. Je třeba klast duraz i nabezpečnoct našich dětí!!! Také by bylo dobré opravit chodnik na ulici Evžena Rošického který vede k budoucimu parku. To že město vystaví park našim dětem je určiťe spravná volba ale aby bylo také vše kolem řádně doděláno a promyšleno.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Martin Volenec :

  Už se pracuje na výstavbě multigeneračního sportoviště.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Olga Vodáková :

  Může to být skutečně dobrá věc, ale sdělení, že je v blízkosti parkoviště je značně nadnesené, neboť
  obě blízká parkoviště jsou neskutečně plná. Mimo to sdělení, že hřiště na skatepark a brusle je dost daleko od obytných domů je také dost nadnesené, neboť okna nejbližších domů jsou cca 20 m – bezdomovce ani neřeším, neboť policie si to ulehčila tím, že zlikvidovala lavičky u cesty a naši sociálně slabí se přemístili do parku, kde je mimochodem i houpačka pro děti. Celodenní vyspávání, případně popíjení a hádky mezi sebou není nic vyjímečného – tak snad po dostavění parku v milionových hodnotách někdo zajistí pro děti pohled na něco jiného než společensky unavené sociálně slabé bezdomovce.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.