Věžové domy, Ostrava-Poruba

V Ostravě-Porubě se plánuje výstavba nových bytových domů. Záměr je ve fázi zahájení územního řízení.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. cervik :

  Super! Tak snad nevznikne nějaká petice typu: „zrušili nám cestičku přes zelenou louku“(že jich tam je)…

  Thumb up 34 Thumb down 4
 2. Crazym :

  48 metrů? To je pěkné, to je skoro jak Tieto Tower. Netušíte někdo kolik to může být poschodí? Když vezmu to co jsem kdysi pomáhal stavět v rámci povinného zaměstnání u Bytostavu, tak to by se rovnalo zhruba VP-OSkám na rondlu v Hrabůvce ale ty měly konstrukční výšku podlaží 2,8 metru a počítám, že dnes už se staví vyšší. Ale i kdybych vzal orientačně 3 metry, tak je to docela slušných 15 pater. Že by už konečně někdo v Ostravě po třiceti letech pochopil, že lze stavět i do výšky? :-) Nepotkal jste někdo vizualizaci?

  Thumb up 19 Thumb down 6
 3. Porubák :

  Vzhledem k nastupující globální krizi, vyvolané Covid-19, lze na 99% prohlásit, že výše uvedený projekt skončí v říší fantazie!

  Thumb up 16 Thumb down 25
 4. Crazym :

  Porubák: Ty se psychicky připrav na krutou smrt, protože prý ta z vyděšení je nejhorší :DD

  Thumb up 18 Thumb down 16
 5. deril :

  hlavně ať to vyjde, držím tomu palce. ale moc bych nespoléhal na to že tam opravdu vzniknou 48 metrů vysoké budovy. ono se to vždycky plánuje, ale nakonec místo původně plánovaných výškových budov vzniknou pididomečky. ono i to tieto tower mělo být podle původních plánu vyšší, a nakonec ho postavili menší,a vymlouvali se na jakousi krizi, teď to bude stejné jen s tím rozdílem že se budou vymlouvat na koronavirus. holt hlavně že se je vždy na co vymluvit aby mohli zmenšit stavbu. prostě ostrava je mrtvé město ve kterém se nikdy žádná pořádná výšková budova nepostaví.

  Thumb up 6 Thumb down 12
 6. Adam :

  deril: Proč by se v Ostravě měly stavět výškové budovy, když je tu hromada místa? Co to vymýšlíte za blbiny?

  Thumb up 9 Thumb down 17
 7. Honza :

  deril: V Ostravě potřebujeme blokovou zástavbu, zastavění proluk a (budoucích) brownfieldů v centru. Nemám osobně nic proti výškovým stavbám, ale nesmí to být solitéři.

  Thumb up 18 Thumb down 3
 8. Petr :

  Celý 5. obvod jsou solitéři. A v centru je zase bloková zástavba. Takže vycházejme z kontextu konkrétního místa.

  Thumb up 23 Thumb down 1
 9. thvari :

  Do Poruby se tenhle typ projektů hodí. Je tam hrozně moc místa, zároveň veškerá infrastruktura vybudovaná, a pokud se někde mají stavět větší bytové projekty, pak ať je to tam.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Co si postaví investor (a povolí zákon a legislativa) je jeho věc.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 11. j.ree :

  K tomuhle tématu si pamatuju článek z MS Deníku, jsou tam i vizualizace, viz https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20071123_domy_poruba_.html

  Pro zájemce, hledejte heslo Větrník Ostrava Poruba

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. MM :

  j.ree: Vizualizace poplatná době, ale i tak pekelná :-D Trend je takový, že lidé chtějí balkóny nebo terasy, šel bych tímto směrem. Jenom se budu opakovat v jedné věci, když se staví v Ostravě, tak na čestné výjimky nejsou žádné informace, propagační materiály, webovky a další. Zkrátka ticho po pěšině. Je to velká škoda. Neznám důvod proč to tak dlouho trvalo, ale podle mého není načasování ideální. Příprava i výstavba je na cca 2 roky a může se stát, že budou stavět za maximální ceny, ale prodávat za krizové. To není strašení, jen zkušenost z několik projektů v Ostravě, které to potkalo v minulosti. Každopádně držím palce.

  Thumb up 11 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.