Ve Vítkovicích prokouknou další ulice

Jednou z nich je ulice Prokopa Velikého. Je už v havarijním stavu, je na ní spousta děr, trhlin a starých vysprávek. V rámci rekonstrukce dostane vozovka nový povrch a po okraji vznikne celkem 87 podélných parkovacích míst. Plocha chodníků bude vydlážděna zámkovou dlažbou.Pracovat se bude také na Mírové ulici. Na ní v prostoru za kostelem se vybuduje nové parkoviště ze zámkové dlažby, vznikne tam šestadvacet parkovacích stání.

„Realizace těchto dvou akcí přijde na 8,9 milionu korun. Projekt přitom počítal s částkou sedmnáct milionů korun, o zhruba polovinu se nám to tak podařilo snížit,“ konstatoval starosta Vítkovic Petr Dlabal.

Rekonstrukcí těchto ulic se ve Vítkovicích naplno rozjede projekt Budoucnost Vítkovic, který je zahrnutý do Integrovaného plánu rozvoje města. Na opravy bytových domů a revitalizaci veřejných prostranství, které budou probíhat až do roku 2014, získala Ostrava dotaci z evropské unie ve výši přes 180 milionů korun. K tomu dodá přes sto milionů město. Domy se budou opravovat například na ulici Štramberské, Sirotčí či Zengrově. Zrekonstruuje se také náměstí Jiřího z Poděbrad, postaví dvě hřiště, opraví okolní chodníky a komunikace, vybudují se cyklostezky, vysadí zeleň. Dohromady bude zregenerováno území o rozloze skoro 73 tisíc čtverečních metrů.

Projekt pomůže zachránit například i architektonicky cenný dům na Štramberské ulici číslo 6, ve kterém je osm bytů. Původně měl být zbourán, protože se nenašel nikdo, kdo by ho opravil. V současné době je neobydlený a značně zdevastovaný.

Vedle oprav domů a jejich okolí se v rámci programu Budoucnost Vítkovic rozjíždějí i takzvané měkké projekty. Ty jsou zaměřeny na vzdělávání či na získávání sociálních dovedností především romských obyvatel. Organizovat je budou občanská sdružení a neziskové organizace, které v této lokalitě působí.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.