Úvěr poskytnutý Karolíně je pouze na nákupní centrum

Na Karolinu se opět vrátí stavbaři

Na přelomu února a března mají opětovně začít stavební práce na jednom z největších developerských projektů v České republice. Přeměnu bývalého průmyslového areálu o rozloze 32 hektarů na moderní městské centrum přerušila před více než rokem nastupující globální hospodářská krize. Nyní však Nová Karolina získala finanční úvěr a práce na jejím zastavění mohou pokračovat.

Syndikát bank ve složení Česká spořitelna, ČSOB, Hypo Investmentbank AG, KBC Bank poskytl úvěr ve výši 98 475 000 eur (cca 2,58 mld. Kč) společnosti New Karolina Shopping Center Development ze skupiny Multi Development. Úvěr se splatností 5 let od podpisu smlouvy je určen na výstavbu nákupního centra Nová Karolina v samém centru Ostravy. Příznivou informaci o získání úvěru předložil ve čtvrtek 14. ledna vedení města ředitel společnosti Multi Development Luboš Kočí. Mezi nájemci, kteří nových prostor po dostavbě využijí, patří významná jména jako Ahold, Palace Cinemas, C&A, Intersport, Datart, Marks & Spenser či New Yorker.

Primátor Ostravy Petr Kajnar získání bankovního úvěru přivítal. „Celou dobu jsem projekt označoval jako zdravý a věřil v jeho pokračování. To, že nás od znovuzahájení prací na Karolině dělí jen pár týdnů považuji za důležitou událost pro Ostravu,“ řekl P. Kajnar.

Stavbaře nyní limituje zimní počasí, několik týdnů bude trvat odčerpávání spodní vody ze základových ploch. V rámci první a nejnáročnější etapy výstavby má do jara 2012 na Karolině vyrůst obchodně-společenský komplex, administrativní budova a dům s byty. Na základě dodatku, který město uzavřelo s investorem, může Multi Development posunout harmonogram výstavby bez sankcí o dva roky.Všechny čtyři etapy projektu Nová Karolina by tak měly být hotovy v roce 2018.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.