Revitalizace přednádražního prostoru ve Svinově

Statutární město Ostrava (SMO) spolu s Moravskoslezským krajem (MSK) dokončují přípravné práce pro zahájení realizace projektu „Revitalizace přednádražního prostoru Svinov, II. etapa“. Jedná se především o přípravu a zajištění veřejné zakázky na generálního dodavatele celé stavby, na technický dozor investora a koordinátora bezpečnosti práce.
Výběr zhotovitele by měl být zahájen během února a v případě hladkého průběhu by mohla být podepsána smlouva a zahájena stavba počátkem června tohoto roku. Termín dokončení se předpokládá v březnu 2012.
Celý projekt je rozdělen na stavby MSK – komunikace II. a III. třídy (ulice Bílovecká a rekonstrukce silniční části svinovského mostu včetně vyvolaných staveb) a na stavby SMO – dokončení ulice Peterkova (pod mosty směrem k Hornbachu), přestupní terminál Svinov včetně rekonstrukce zastávek MHD, komunikačních propojení (příčná chodba) a rekonstrukce tramvajové části svinovských mostů.
Celkové náklady stavebních části SMO a MSK jsou odhadovány na cca 800 mil. Kč (SMO 618 mil. Kč, zbytek MSK). Klíčovou otázkou realizace je zajištění finančních zdrojů pro kofinancování. V tomto případě jde o regionální operační program Moravskoslezsko (ROP). Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko doporučil loni v listopadu projekt části SMO k financování s uznatelností nákladů v celkové výši 568 mil. Kč, čili 92 % z celkových nákladů SMO. Jedná se o druhou nejvyšší dotaci přidělenou ROP MSK v jeho historii. Zbylých 8 % nákladů – 50 mil. Kč – bude uhrazeno z rozpočtu města. Úřadu regionální rady byly předloženy všechny nezbytné dokumenty a připravuje se návrh dotační smlouvy.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.