Úpravy Prokešova náměstí

Část veřejného prostoru Prokešova náměstí čeká velmi příjemná úprava. Město Ostrava vypsalo veřejnou zakázku na stavební práce „Parková úprava na Prokešově náměstí“.

Předmětem veřejné zakázky malého rozsahu je realizace stavební akce nazvané „Parková úprava na Prokešově náměstí na parc. č. 939/1 a 900/4 v k. ú Moravská Ostrava“, na pozemcích parc. č. 900/4, 939/1, 3515/3 a 938/3 v k. ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava, dle projektové dokumentace pro provádění stavby zpracované Ing. Ivanem Tachezym, IČO: 12126365, se sídlem: Plzeňská 1573/17, 700 30, Ostrava – Hrabůvka. Jedná se o rekonstrukci povrchů, veřejného osvětlení, rekonstrukci zeleně a provedení drobných architektonických úprav vč. dodávky mobiliáře jihovýchodní části Prokešova náměstí od okružní křižovatky směrem k stávající zástavbě s prodejnami v přízemí (bufet, trafika, kavárna, květinářství, pekárna atd.), chodníku a přilehlého zeleného pásu podél ul. Sokolské směrem na Přívoz k rohu budovy ředitelství VOKD.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Fanda :

  Martin (msstavby.cz). Tak to má být.V okolí magistrátu musí být reprezentativní veřejný prostor,aby velvyslanci cizích zemí a případní investoři nabyli dojmu, že nejsme žádný zaostalý křupanov, který má jen zájem,nechat si zde postavit sklady a levné montovny.

  Thumb up 14 Thumb down 13
 2. Jann :

  A nechtěli náhodou na těch stránkách Ostravy napsat jihozápadní roh a budovu ředitelství OKD? (bývalou). :-)
  No to je jedno, kvalitní dlažba místo asfaltu a více zeleně tomu místu velmi pomohou, těším se.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Mx :

  Záměr dobrý. Předradniční prostor jde prikladem např kvalitou dlažby a drobnými dalšími prvky. Tak snad tato nová čast nepujde kvalitou dolů, vizualizace vypadá zajímavě

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. thvari :

  ten kout mám velmi rád – dobře že ho opravujou. hlavně je tam super živý parter, svého času jsme tam běhali na rychlé obědy do vietnamského bufetu, je tam super kavárna U Černého stromu, je tam ten zajímavý bufet s chlebíčkama a pochutinama :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. rasta :

  A stará teta vrba půjde k zemi nebo se bude přisypávat zemina? Vidím tam výškový rozdíl…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Mx :

  Rasta: obávám se, že bude treba v projektu zafinancovat a zivit na chvili i jednoho delnika s motorovou pilou a jeho firmu. Současný strom jiste nevyhovoval estetickym potřebám doby a zamýšlené rekonstrukce a nepochybně byl cely prožraný již 😉. Ale vážně, bylo by vrb škoda, každý neobyčejný strom oživuje veřejný prostor

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Jája :

  Vypadá to, že kvalita vizualizace přesně koresponduje s kvalitou návrhu.
  To je něco ze šuplíku z dob kolem roku 2000?
  Další druh dlažby, takže pořád celek bude vypadat jako výprodej stavebnin DEK. Zase jiný typ laviček, naproti něco jako klavíry, tady housenka. Ani si nedokážu představit, jak to technické služby budou udržovat takový typ lavičky.
  Větší stromy a keře nahradíme dvěma v zeleni a malými kompletně v dlažbě.
  A poslední módní hit, zvýšený obrubník. To je proti pejskařům?
  Ale jak vidím, pro notorické parkovače na tomto plácku pro pěší ubyde aspoň místo.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Jája: Dokumentace je z roku 2020. Zhoršená kvalita vizualizací je z důvodu naskenování tištěného dokumentu do veřejné zakázky.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. Petr :

  Koho se mohu dotazovat na zachování stávajících dvou vrb po stranách ulice 30.dubna?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Jája :

  Martin [msstavby.cz]: Projekt Vám ze peníze přetiskneme s jakým datem chcete.
  Mě jde o zasazení, teda spíš nezasazení návrhu do okolí.
  Místo domů jen hnědé plochy.
  Na protější straně cesty je rovněž šrafa nové dlažby. To předláždí celé náměstí?

  Thumb up 2 Thumb down 5
 11. robert :

  Ta vizualizace je ostuda. Nejvetsi obavy mam vsak z toho, ze se pokaci ty vzrostle previsle okrasne buky, jak to plyne z vizualizace. Na jedne strane plna prdel ochrany a vysatby, snizovani prasnosti, hluku a zvysovani stineni, kdyz se “investuje do eliminace klimaticke zmeny”, na druhe strane presny opak na nejfrekvektovanejsi krizovatce v centru, protoze maluvka kamarada pani, co si zrovna usmyslila, ze na magistratu bude pomahat “prirode” ty stromy nesnesla. Velmi rad bych se pletl.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. robert :

  Petr: odbor zivotniho prostredi radnice Moravska Ostrava a Privoz. Pokud chteji kacet, musi mít rozhodnutí.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. robert :

  Petr: jsou to buky. Bojim se, ze je to v zameru. Kdyz se potrebuje investovat do zivotniho prostredi, odbor ziv. prostredi kolem strili vysatbou, snizovanim prasnosti, hluku, mikroklimatem, prirozenym stínenim……to kdyz bojujeme s klimatickou zmenou. Kdyz strom nevyhovuje maluvce kamarada pani, ktera se prave rozhodla, ze bude skrze svou funkci na magistratu pomahat prirode, tak se strom, ktery je svou funkci nejmene dalsich patnact let nenahraditelny jakymkoliv nove vysazenym necha raz dva vymenit za koste v centru mesta na miste pretizenem automobilovou dopravou. A jeste to prodame na predvolebnim bilboardu, jak jsme tem lidem tady nepomohli.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 14. robert :

  A jeste si neodpustim jednu: obzvlaste oblibene je reseni travnatym zahonem, ktery jsme se v Ostrave jeste nenaucili udrzovat. Neva, pod zaminkou uchovani biodiversity hmyzu ve meste vlastne preferujeme neposekane louky…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 15. PetrP :

  https://patriotmagazin.cz/verejny-prostor-casti-prokesova-namesti-pred-kavarnou-ceka-promena

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.