Úpravy břehů řeky Ostravice

Fotografie úprav břehů v centru Ostravy z nedělní procházky kolem řeky.

Brzy budou obnoveny práce na stavbě loděnice. Město vybírá zhotovitele stavby.ostravice lodenice

Na nábřežní zdi Havlíčkova nábřeží se vyměňuje kovové zábradlí a jsou opravovány kamenné sloupky.
ostravice centrum

ostravice centrum

 

Terénní úpravy pravého břehu Ostravice pod radnicí Slezské Ostravy.
ostravice cetrum

Čištění kyklopského zdiva nábřežní zdi. Lze velmi dobře vidět rozdíl před a po čištění.ostravice centrum

radnice centrum

 

Terénní úpravy břehů Ostravice u Muglinova. Podél ulice Bohumínské je budována cyklostezka. ostravice muglinov

ostravice muglinov

Nově budované stezky jsou navštěvovány všemi…
ostravice centrum

Související články


Komentáře

 1. acdlcia [msstavby.cz] :

  Až se to dokončí tak to bude fakt pěkné. Když sem se tam byl projít naposled tak naproti klubu Barrák chyběl kus zábradlí, protože tam proletělo auto.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Michal :

  Povíme si po první velké vodě.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Povíme.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Začnem si vykládat? :-) A to nebyla žádná velká voda… http://www.imagehosting.cz/?v=stezkykole.jpg
  Zkontroluj si mail, máš tam čerstvý materiál :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Napřed. Než jsi napsal tenhle koment, já ti už dávno na mail odepsal. Tak nic kontrolovat nebudu :)). Jen nechápu, proč nám chodí fotky billboardů na Farmářské trhy na Karolině, bezdomovecké vesničky a bezdomovce na lavičce? Jsem trošku nepobral.

  No nebyla velká voda. Nechybělo moc, aby se vylila. Ale tak velká voda je asi až, až když je voda na Masarykové náměstí :o).

  Teď otázka, co může být v korytu řeky povoleno. Já to nevím. Mlátové cesty jsou hezké a lidmi hodně využívané.
  Tak doplníme kamínky a opláchneme slunící plochy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Michal :

  Jasně, ty kamínky se tam doplní tak nějak samy a zdarma.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  Já bych tak nějak vyšel z toho, že to je NÁPLAVKA. Už z toho názvu by si jeden mohl něco odvodit ;)
  BTW
  Když nám už předci zanechali kanáloidní koridor centrem, byla by přece škoda ho nevyužít. Projekt se zaplavením počítal. Škody jsou malé.
  Druhá možnost je celé to patro obetonovat a vydláždit jako třeba v Praze.
  Stávající řešení se mi líbí víc. Čímž netvrdím, že kdyby město vládlo moudřeji s penězi, že by třeba našetřilo i na velkorysejší řešení.
  Za 20 let to tam může vypadat úplně jinak ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: na druhou stranu to, co jsi vyfotil, bude asi nejvetsi extrem, ne? ja dneska sel v barefoot botach podel parku a bylo citit, ze ten jemnejsi povrch je fuc, ale urcite to vsude nevypada takhle.. samozrejme nejaky zasah to chtit bude.

  slunici plochy byly dneska oblozene lidma, takze asi nebylo treba ani oplachovat, jenom tam bude potreba prizvednout ty ohnute brizy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Sorry chlape, neuvědomil jsem si. že jsem zabalil celodenní focení a zapomněl vyndat blbiny, které tě nezajímají. :-) Jo a nemám v mailu nic. :-(
  Všude to tak nevypadá, většina stezek vydržela ale taky to je tím, že na ně voda nedosáhla, byla to malá voda, velká voda je aspoň metr až dva na zdi v centru. Ta největší byla 50cm pod vrchní hranou ale to by tam nezbylo nic z těch staveb.
  Jinak fotky byly jen námět do diskuze, ne do hádky, reagoval jsem na slovo povíme si a nikdo tě nenutí s nimi cokoliv dělat a stačí zmáčknout delete. Ale je dobře, že vím, že ti nemám přidělávat práci :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: ted sis nas asi spletl s martinem, ja tvuj mail nevidel, ale nevadi.

  jinak jsem to dneska prozkoumal vic a beru zpet to oplachovani, i kdyz tam lidi vcera bez vetsich zabran zewlili, tak oplachnout to opravdu chce.

  jinak pro lidi, co se tam nevyskytujou, tak jsem cvakl, jak to dopadlo na urovni parku.. nechcu tim shazovat to, cos poslal, jen ukazat, ze ne vsude je to tak tragicke, jak pred tim sykorakem..

  ale ta poznamka o tom nedosazeni vody je zrovna tady mimo, na te spodni fotce je videt, ze to pod vodou bylo docela dost..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Pardon Kenny, moje chyba, musím dávat víc pozor na co klikám.
  Jinak projel jsem celou trasu od hradní lávky až na konec parku a ne všude voda dosáhla. Tam kam ale dosáhla, tak stezky dost zdevastovala a v podstatě v některých místech tu výplň mezi obrubníky odnesla. Našel jsem i místa kde buď nebyly víry a voda plynula klidně nebo byla stezka kvalitněji zhutněna čí prolita pojivem a tam se to projevilo jen na vypláchnutí jemného materiálu z povrchu jako na první fotce. Tam kde řeka měla jen o trochu větší proud, tj. mezi zdmi v centru, tak tam je poškozená většina.
  Taky chci říct, že zkultivování bermy řeky se mi líbí, já v ní jezdil vždy i když tam byl jen bordel a vyšlapané stezky ale myslím si, že zvolený povrch nemá velkou životnost. Sice nevím co stojí taková možná i každoroční oprava ale možná by to stálo za zamyšlení ale to měli udělat placení odborníci už před výstavbou.
  Taky jsem se divil, když jsi psal že slunící plochy byly obložené lidma, já tam byl jediný co se snažil na jednu dostat a určitě bych si na ni nesedl :-)
  Další nad čím by se měli zamyslet je výsadba stromků těsně vedle řeky, některé to rozchodily ale některé ne a to fakt nebyla nijak prudká voda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: tak „oblozene lidma“ je mozna prilis silne, ale tak kolem 4 lidi na kazde plose vecer sedelo..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. PetrM :

  neví někdo, jestli se ta stezka bude někdy opravovat? pár metrů od magistrátu, pár dnů před volbami, a oni to nechají v tak zanedbaném stavu…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.