Úprava Havlíčkova nábřeží – detaily

Rekonstruovaná část Havlíčkova nábřeží v centru Ostravy již několik týdnů slouží veřejnosti. Podívejme se na pár detailů.

Asi nejvýraznější „nevšedností“, které si návštěvník místa povšimne jsou „kopečky“ kolem kmenu stromů. Proč zde byla vytvořena imitace Hobití vesničky nevíme. Stromům však škodí.

Před rekonstrukcí byl terén kolem stromů v rovině…

Jiný strom je pro změnu přihrnutý jen hlínou. Se zbytky nefunkční drenážní trubky:

Část zeleného pásu je kvůli vysoké návštěvnosti lidí již sešlapaná.

Jako vhodnější pochozí materiál se v těchto prostorech jeví mlát. Ten je často využíván na exponovaných veřejných místech například v Paříži.

Štěrkový záhon je už taková klasika ostravského veřejného prostoru…

Související články


Komentáře

 1. Pat :

  Vy jste si řekli , že něco najdete za každou cenu , že ? :)

  Thumb up 37 Thumb down 24
 2. Vítek :

  Zatím se ještě opravují drobné závady. Pro nás laiky na hodnocení jak to bude fungovat ještě brzo. Z podvečerních procházek se mi jeví, že se zde přesune mládež a podniky ze Stodolní.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 3. Patrik :

  Mě nejvíc mrzí stejně to červenobílé hnusné zábradlí od mostu dolů. Nešlo by to prosím vyměnit za jiné nebo aspoň přelakovat na jinou barvu?

  Thumb up 20 Thumb down 1
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Pat: Jsem velmi rád za každý příspěvek do diskuze. Škoda jen, že jsi aspoň věcně nereagoval na body uvedené v článku a zmohl se jen na prázdnou frázi „Vy jste si řekli , že něco najdete za každou cenu , že ? “

  Zeptám se jinak. Vyskytla by se v jiném městě realizace, kde se po stavbě zhoršily podmínky stromům. Ze země trčí nefunkční plastové trubky a trávník je už sešlapaný po pár týdnech (přičemž ten prostor by měl vydržet mnoho let bez zásahu), napsal by jsi něco stejného? Je to tedy v pořádku?

  Zrovna tahle cca 200m dlouhá úprava byl snad jeden z nejvíce nejnákladnějších veřejných prostor, který se za poslední roky v Ostravě realizoval a škodí mu takové detaily.

  Thumb up 29 Thumb down 14
 5. thvari :

  Osobně mi tam nejvíc vadí projíždějící auta. Nábřeží jsme měli pro auta zavřít, stačilo začít tím krátkým úsekem mezi Provozem a křižovatkou.

  Thumb up 12 Thumb down 10
 6. Petr :

  další ukázka nekvalitní práce jsou piktogramy na zemi, kde se barva začala ztrácet už po měsíci používání… asi kreslené vodovkama, aby se ušetřilo

  Thumb up 15 Thumb down 1
 7. rom :

  Věřím, že někdo kompetentní si to za pár týdnů používání projde a některé věci změní/upraví. Třeba by travnaté polochy u Dock – tam budou stovky lidí chodit.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Mx :

  Je to tam moc krásné a zaslouží převážně velkou pochvalu. Ale je naprosto v pořádku upozorňovat na tomto serveru na šlendrian: např. neuvěřitelné červenobílé zábradlí od mostu, strašný stav připraveného trávníku směrem k hradní lávce (halabala neurovnaný podklad pro budoucí trávník) sešlapaný trávník v místě, kudy se tam bude chodit; chybějící krásné designové lavičky, kterýma nás nakrmili ve vizualizacích. Každopádně více takových pěkných míst, kam rád člověk zajde !!!

  Thumb up 16 Thumb down 0
 9. Rýša :

  Pat: No a bohužel našli. Nebylo by lepší aby nenašli?
  A jak to končí v nekonečném seriálu s Patem a Matem přece víme :-) a někdy dění v Ostravě ty dva mnohdy připomínají.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 10. Roman :

  Debilní kecy zastupitelů proč tomu tak je a proč s tím nejde nic dělat za 3, 2, 1…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Jarmil Buqa :

  Martin [msstavby.cz]:

  Martine, „by jsi“? To by se profíkum stávat nemělo!
  ;)

  Thumb up 3 Thumb down 4
 12. Crazym :

  A ježiš, další češtinář, Jarmile, Ty budeš dobrý kkt :-)

  Thumb up 5 Thumb down 9
 13. Jarmil Buqa :

  Crazym:

  Když myslíš, Crazyme…

  Na „by jsi“ a „by jste“ jsem úplně vysazený. Dělám chyby taky, s/z např. pokud není s pádem je pro mě peklo, ale tohle je pro mě zkrátka „červený hadr“. Když přijde životopis s „by jsem“, letí do koše. Martin by u nás asi nedělal… :)))

  Já naštěstí nepublikuji „odborné články“, a v běžné firemní emailové komunikaci mi s/z opraví většinou pan MS Word. To „aby jsem“ nevypadal, jako kkt před kolegy a zákazníky.

  Thumb up 6 Thumb down 11
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Njn, tak nemá nic lepšího na práci, než v neděli nad ránem opravovat pravopis. Ten někdo má mindrák z jiných diskuzí a potřebuje si rýpnout.
  Ale děkuji, příště si dám pozor.

  Njn, asi nedělal. Ale nechtěl bych aby můj životopis zpracovával nějaký HR (asi), co komentář v diskuzi vydává za „odborný článek“. https://www.youtube.com/watch?v=QL3VPNwTOZQ

  Thumb up 5 Thumb down 6
 15. Martin :

  O tom, že travnatý pás u Docku bude problém jsem psal už před několika měsíci ( Martin: ).
  Podle mne je hlavní problém v tom, že architekti/projektanti v místě svého projektu nežijí. Každému, kdo pravidelně večer navštěvuje nábřeží, muselo být jasné, že lidi se pohybují nejen podél nábřeží, ale také k němu přicházejí od Docku kolmo.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. paulos :

  To zábradlí zkazilo celý dojem jinak moc pěkného projektu. A jak jsem si vískal když blyo ještě šedé, bohužel to byla asi jen základovka. :D to je snad v nějaké vyhlášce Ostravy, že všechna zábradlí musí být retro sovět ?

  Thumb up 6 Thumb down 2
 17. Radek :

  A kdy se někdo bude starat o část Ostravice za haldou v Hrabůvce žádná odpočívaci zóna ani hřiště na volejbal ani odpadkové koše v této části nejsou přesto je tohle místo krásné a zapomenuté

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Opět rozkopáno. Havlíčkovo nábřeží.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: To vypadá, že budují dodatečné zábrany, to brzo si to uvědomili, že hrozí kolize anebo,že tak bude kdejaký kkt stát a když tam není obrubník, tak bílá čára není zeď :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. Hans :

  Crazym: Že by tradiční červenobílé? :D :D vsadí se někdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.