Nová fasáda Hudebního Světa

Objekt Hudebního Světa na Havlíčkově nábřeží, kde se například nachází kluby Dock a Barrák, získá novou fasádu.

Autor. Ing. arch. Ondřej Turoň

Vizualizace:

Současný stav:

Související články


Komentáře

 1. balde :

  jde vidět že se té vizualizace dotkla ruka někoho, kdo má trošku estetické cítění

  Thumb up 6 Thumb down 13
 2. rom :

  škoda, že se oprava fasády nedotkne toho baráku vedle, ten by to také potřeboval

  Thumb up 14 Thumb down 2
 3. aggu :

  Snad bez té URL na zdi…

  Thumb up 20 Thumb down 3
 4. Mx :

  Velmi zajímavé, i když na této fotce docela ponuré. Ale to bude tou temnou oblohou na fotce. Jinak: toto je ostravský nadstandard rekonstrukcí, přesto bych si přál více rozmanité materiály než jen natřít omítku: obklad, dřevo, trochu skla ap. Ale chápu, prodražilo by se to

  Thumb up 3 Thumb down 4
 5. Alexo :

  Ty tmavé prvky budově nesvědčí. Dostatečně členitá fasáda je, bez nutnosti to barevně vymezovat. Návrh je nedostatečný.

  Thumb up 20 Thumb down 6
 6. vojta :

  Na Ostravu dobrý.

  Thumb up 4 Thumb down 10
 7. Crazym :

  Alexo: Jaký že to je? Nedostatečný? Tak to aby jste napsal panu Ing. arch. Ondřeji Turoňovi, že studoval zbytečně, že to zvládnete lépe, dostatečně a předpokládám i za lepší cenu :D

  Thumb up 9 Thumb down 19
 8. Crazym :

  Alexo: Omlouvám se, zapomněl jsme Vám postnout kontakt, předpokládám, že by jste to s Vašimi schopnostmi a VSŽ zvládl sám ale co kdyby http://turondrej.cz/

  Thumb up 4 Thumb down 15
 9. Graylag :

  aggu:
  Tak technicky vzato to není URL ale doména, URL by to bylo i s takovým tím „bordelem“ před a po (https://). No a co je špatného na tom mít to na fasádě? Dnes už se doménové názvy používají jako obecné jména zcela běžně. Tím spíš, že jim to dává unikátnost – Kdokoliv na svétě si může na barák napsat „Hudební svět“ a nikdo s tím nic neudělá. Ale jen jeden subjekt si může na fasádu napsat „hudebnisvet.cz“ aby to dávalo smysl.
  Mě osobně nápis v podobě doménového jména jako hyzdící nepřipadá, vám ano?

  Thumb up 5 Thumb down 4
 10. aggu :

  Graylag: Technicky vzato to je soubor… A?
  Špatného je na tom to, že je to škaredé. Z odborného hlediska samozřejmě ;)
  Ano, prostý nápis Hudební svět, ztvárněný výtvarně (a ne sprostým PC fontem) by byl lepší. Ještě lepší by byla čistá fasáda. Zajímavá by mohla být vzpomínka na místní čokoládovnu Zett. Ale vzhledem k aktuálním událostem by se jistě hned vyrojilo bambilion hrdinů z gauče s ostrým protestem, tak raději nic.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 11. aggu :

  PS: škoda, že se tak nejmenuje třeba hudební klub ve vedlejším domě, který má jinak dost obskurní název ;)

  Thumb up 7 Thumb down 2
 12. ina :

  Aggu: možná, že „sprostý“ PC font měl korespondovat s použitím domény (forma/obsah). Odvolání se fontem, na čokoládovnu není možná špatný nápad. Ale pokud není její pojmenování tak zažité jako třeba Bachner, asi by stejně mnoho lidí souvislost nenašlo. Návrh je adekvátní současné generaci, která se zde pohybuje. Třeba :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Ale berou to hopem, už mají barák pod lešením https://screenshot.cz/SABN4/

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. David :

  Crazym:
  to že pan Turoň vystudoval tak náročný obor, ještě k tomu v Ostravě kdy by měl vědět v jakém je to centrum stavu – a přijít s něčím takovým v tak živém místě, je na vrácení titulu. Bez toho textu si nikdo žádný hudební svět nepředstaví – to je spíš návrh pro nové kanceláře Marlenky. Hudba má tolik barev, ale teda mix hnědá/béžová? Pokud by si tento hokus pokus vybral sám majitel, pak možná…. Koncept měl budit živé a energetické místo, tohle žádnou energii ani živost nepředstavuje.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 15. Crazym :

  David: Tak možná by to stálo za revizi sytému vzdělávání na těch „náročných oborech“ když absolventi plodí něco takového a přitom všichni okolo ví jak by to mělo být správně :D

  Thumb up 4 Thumb down 3
 16. thvari :

  Hudební svět je na světě: https://twitter.com/janpetrus_/status/1542072992125132800?s=21&t=1qxYCctWaxHiHw6u-L-4Ng

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.