U Slezskoostravského hradu vyroste nové jeviště

Radní města Ostravy schválili pro hrad dotaci 95 tisíc korun, aby se mohl na výstavbu jeviště ve spodním nádvoří zpracovat investiční záměr.

„Předpokládáme, že by tato akce mohla být zařazena do integrovaného plánu rozvoje města. Odhadované náklady na výstavbu jeviště činí sedm milionů korun. Vznikne tam navíc zázemí pro herce, kteří dosud byli odkázáni na nouzové prostory,“ popsal Václav Palička, vedoucí odboru ekonomického rozvoje ostravského magistrátu.

Když se totiž představení na hradě konala, herci a další účinkující využívali přiléhající prostory sklepa čarodějnic a příručního skladu, kde je sociální zařízení. Tyto prostory tak musely být pro veřejnost uzavřeny, což se návštěvníkům hradu nelíbilo. Pokud všechno půjde podle plánů, s výstavbou jeviště se začne koncem letošního roku. V roce 2011 by tak spodní scéna mohla začít plně fungovat.

U hradu se loni také začalo s úpravou zelených ploch v rámci příprav na přestěhování městečka miniatur – Miniuni – z prostoru v sousedství Černé louky. Terénní úpravy, vybudování kanalizace a odvodnění terénu by se mělo provádět letos na podzim. Přestěhování více než 30 modelů věhlasných světových staveb je prozatím plánováno na jaro příštího roku.

Vstupní branou hradu prochází ročně na 180 tisíc návštěvníků. Konají se tam desítky akcí, od podnikových večírků až po velké kulturní události, jakými jsou Letní shakespearovské slavnosti nebo Colours of Ostrava.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.