Vítáme Vás na novém msstavby.cz

Původní systém už nevyhovoval dnešním standardům a tak jsme se rozhodli pro vytvoření webu nového. Jednak jsme zvolili adekvátní designový háv, čímž děkujeme Petru Adamcovi za tvorbu záhlaví a studiu Magenta za konzultace a pomoc při tvorbě vzhledu, a druhak funkčně a technologicky by měl být web odveden na zcela jiné úrovni.

Jaké tedy nastaly změny? Nový web bychom chtěli zestručnit tak, aby čtenář v rámci několika sekund nabyl hlavních informací včetně umístění stavby a byl nasměrován na detailnější  informace, pokud ho zajímají. Samozřejmostí je jednoduché sdílení článků na sociálních sítích – aktuálně lze sdílet na facebook, twitter, linked in a google plus.

Šlo nám i o jednodušší navigaci, takže čtenář dnes na hlavní stránce vidí nejčerstvější články s grafickým náhledem, další články textově, napravo si pak může všechny články webu profiltrovat vyhledáváním, výběrem rubriky, nebo kliknutím na tagy. Na hlavní stránce se zobrazuje jen výběr tagů, pokud chcete všechny, je v tomto bloku na konci odkaz na samostatnou stránku ([další..]). Další možností je použití map – hlavní mapa všech lokalizovaných článků je v menu v záhlaví, samostatné mapky jdou v sekci rubrik napravo. I pomocí nalezení objektu v mapce se tedy můžete dozvědět, o jakou stavbu jde.

Každý článek na www.msstavby.cz má v záhlaví pod názvem odkazy na své rubriky a tagy, pod mapkou pak seznam souvisejících článků.

Zásadním požadavkem bylo zachování kontinuity, takže i v novém systému najdete veškerou historii z původního webu. Abyste využili všechny možnosti, bylo třeba staré články doplnit o další informace – zařadili jsme je do nových rubrik, přidali správné tagy a snažili jsme se o přidání lokací pro zobrazení mapek. Článků je aktuálně těsně přes tisíc, takže prosíme, omluvte případné chyby a nesrovnalosti způsobené přesunem. Hlavním problémem takto přesunutých článků bude zobrazení obrázků, které při větším rozlišení mohou přetékat pod pravou lištu. Pokusíme se toto řešit průběžně, věříme, že tím hlavním, co Vás zajímá, jsou aktuální zprávy. Také jsme byli nuceni zahodit veškerý obsah komentářů k článkům.

Rádi bychom Vás vyzvali, abyste nám zasílali fotografie, nebo informace o nových stavbách ve Vašem okolí. Není cílem mít každý den sadu fotek ze stavby Nové Karoliny, ale určitě budeme rádi, když objevíte něco nového, anebo pošlete fotky nějaké zásadnější změny. Vše posílejte přes kontaktní formulář (viz horní menu), jsou tam vysvětleny podmínky k zveřejnění..

Nesmíme zapomenout poděkovat hostingu infocity.cz, který nás laskavě vzal pod svá křídla. Doufáme, že to povede ke všeobecné spokojenosti hlavně Vás, čenářů.

Doufáme, že Vám bude nový web vyhovovat.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. aldik :

  vypadá to tu dobře, možná ještě můžete kompletně počeštit komentáře ;-) já s tím problém nemám, ale když je to český web, tak by měl být kompletně v češtině :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  No hlavne bych zvetsil pismo na webu… je to moc malym… :( a posledni komentare bych pridal…. a zobrazoval bych jen jeden posledni od daneho clanku… takto to vypada ze jich je treba 10 … ale az nasledne zjistim ze vsechny vedou k jednomu clanku. Nebo aspon u nich dat nazev clanku na ktery smeruji.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aldik :

  možná ještě opačné řazení komentařů by se hodilo, t.j. aby nahoře byl ten nejnovější a nejstarší dole, případně až na další stránce… tak je to všude jinde a je to lepší podle mě :-)

  a to tlačítko Share vyměnit za jednodušší Like, méně kliků pro sdílení = méně práce a rychlejší sdílení :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.:
  pismo si zvetsi v browseru (ctrl +)
  po najeti mysi na komentar na hlavni strance se ted zobrazi i kam miri.. :)

  aldik:
  razeni komentaru je stejne, jak bylo na puvodnim webu, a myslim, ze je to vhodne, clovek cte nejdriv clanek a pak diskuzi a nechce listovat nekam na patou stranku, aby pochopil o cem je nejnovejsi post.

  i z tohoto duvodu strankovani komentaru nebude, pochybuju, ze tu u jednoho clanku bude diskuze o 200 postech.. pres modem uz nikdo nejede, tak neni duvod. samo pokud casem uvidim, ze je to blbost, prehodim/odstrankuju.. obecne to ale povazuju za opruz, tohle mi prijde prehlednejsi.

  a mas tam obe tlacitka – like i share, dam je vedle sebe, aby to nematlo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  mrtvy.kenny :
  No zvetsovat si pismo pres ctrl+ je krkolomne, navic se mi s tim zvetsuji i obrazky a to nechci – jsou pak rozmazane (ano je to jen o nastaveni borwseru – ale nekdy potrebuji to zvetsit cele nekdy jen to) . A pokud si zmenim jen velikost pisma, tak se to aplikuje na vsechny stranky, a ne pouze na tento web. Ale budiz….

  Zjistovat nazev clanku z title je trosku oldscool, aspon by to mohlo byt nejake pekne poput v JQ, ale porad mi prijde nejelegantnejsi tam zobrazovat pouze posledni koment z clanku…. a ne pokud tam prispeje 5 lidi tak vsechny komenty.

  Jinak nahore v prvnim komentu mas bareven odlisene jmeno…. myslim ze to by nebylo od veci…. bylo by to prehlednejsi.

  A oproti staremu webu mi tady chybi tlacitko odpovedet (ci reagovat).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Apropo….. projevila se nejak zmena designu v navstevnosti webu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  ja jsem konzerva + mam rad minimal, navic ten jq pupup by ti asi neukazal nic jineho, nez co tam je ted, takze to radsi udelam jednoduse.. a barevne rozliseni jmena.. ja myslim, ze jmeno u prehledu diskuze neni az tak dulezite, ne? uznavam, ze dulezity je obsah a cas (vidis hned) a v jakem clanku (kvuli nedostatku mista vidis po najeti mysi)

  uvidime, kolik komentaru se za den nasbira, ale ten prehled na hlavni strance je neco navic a vicmin pro lidi, co sem lezou nekoikrat denne, aby videli, ze treba kdyz tu byli v 7, tak ze od te doby pribyly 4 komentare v ruznych clancich a muzou se na ne primo prokliknout..

  kdybych tam dal to, co jsi navrhoval (pokud se posledni komentare kryjou v ramci jednoho clanku, tak zobrazovat jen posledni..) uz mi to prijde trosku jako michani jablek s hruskama a chtel bych indikovat, ze jich bylo vic, ne jen jeden, to zas zabere nejake misto, ktere to uzere textu..

  obecne to byl boj s mistem, ale hlavni myslenkou bylo, aby po najeti hlavni stranky v ramci pul sekundy kazdy ctenar videl, co se udalo od jeho posledni navstevy + co nejjednodussi dostani se k nejake informaci, kterou hleda. nejlepe na jeden klik dostat prehled toho, co k tematu mame – tzn muze mrknout do mapy, kliknout na tag, na rubriku a presne to dostane.

  chce to urcite si zvyknout na to, co kde a jak, ale verim, ze to pujde..

  taky nejaka ta kosmetika jeste neni doresena, ale na vsechno dojde (treba ten modry nick u prvniho komentu – opravim jakmile bude cas)

  pismo zvetsim urco v komentarich na uroven clanku

  s navstevnosti bych pockal jeste.. jednak vsechny vyhledavace maji porad naindexovany primarne stary web a klasicke metody, jak jim oznamit, ze jsme se presunuli, pouzit nemuzu, protoze blog.cz je uzavreny system, kde muzu max napsat clanek, nebo zmenit obrazek v pozadi :) a taky preci jen ty prvni dny sem treba prijdou lidi, kteri se chcou podivat jak to vypada, nebo je nalakam informaci o zmene webu a nejsou to pravidelni navstevnici..

  btw pokud chcete nekde hodit lakadlo, tak muzete rozhodit tyhle obrazky s odkazem…
  http://goo.gl/gTL2C
  http://goo.gl/wtaYP

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.