Trojické údolí – EIA

Informace k projektu asanace území bývalého průmyslového areálu Trojice.

trojice

trojice
zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. marian :

  konečně, je to nádherné údolí v docházkové vzdálenosti z centra.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 2. Michal :

  Jsem zvědavý, co z údolí zbyde po tom jejich komplexním řešení. Tipuju holinu s třemi stromy.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 3. aggu :

  Michal: Na Islandu jsou holiny i se dvěma, ba dokonce i s jedním stromem. A jezdí se na ně koukat miliony.
  Údolí bude vyčištěné, zeď opravená, Slezská průchozí. Pohodová procházka s rodinkou v zeleni, od radnice nahoru k ZOO, kolem Emy. Mimochodem, bude tam k vidění i skála. Věc v Ostravě nevídaná (mimo Landek a Hošťálkovice).
  PS: až na ten děsivý začátek s kryptosupermarketem na Staré Střelnici.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 4. Ondřej :

  Výborná správa, Údolí bude vyčištěné, zeď opravená, Slezská průchozí. Pohodová procházka s rodinkou v zeleni, od radnice nahoru k ZOO, kolem Emy. Mimochodem, bude tam k vidění i skála. Věc v Ostravě nevídaná, tektéž doufám, že Emu nechají tak jak je, na vedlejší haldě blíže dolu Bezruč by klidně mohla vzniknout věž, vysílač jako například má Liberec, bylo by to úžasné. Momentálně je Boom, teda všude to píšou a dle mě by šikovní lidé díky EU to i dokázali… Obchodní zona na dole bezruč, průmyslová zona na dole Jan Maria. Kolem dokola čistá, prořezaná, plná mladých stromů, chodníčků, laviček udržovaná příroda. Bylo by neskutečně dobré, kdyby například Mittal vybudoval velký plot kolem odvalu Lihovarská. Samozřejmě s logem svojí firmy. To samé bych i Nařídil vedlejší skládce, jejíž území je enormně obrovské a nepředstavitelně škaredé, aby si udělala obrovský plot se svým logem. Celkové bych území kolem řeky Ostravice, Lučiny a prostě v celé Slezské Ostravě vykácel. Navrátil jej do podoby v roce 45, tak jak to mají všechny jiné města, vybudoval tam třeba skleníky jak v Holandsku a pěstoval zeleninu, nebo proč bychom nemohli by být zásobárnou plynu, ropy, máme strategickou pozici, mezinárodní obchod. Obchvat Třinec – Bohumín. Jojo, i kolem průmyslové zony Kunčičky bych to vyčistil, postavil plot kolem Rudné, namaloval nové čáry, každý !!! silniční přivaděč je zarostlý!!! VYKÁCET!!! At konečně začnou vznikat firmy kolem dálnic jako tomu je jinde, ano máme tady nějaké, ale je jich bohužel málo. nikdo nechce stavět tam, kde to je škaredé, v Ostravě to je škaredé na mnoha místech, ale taky jich je hodně pěkných a Výjimečných. Ostrava je příliš roztahaná… chce propojit, Benátky, logistická centra v Přívoze. během posledních let. Ostrava se ale modernizuje. Moc se mi líbí sporotvní areál který vzniká ve Vítkovicích. Jak se pozná moderní bohaté město? Má hodně velkých bílých (modrých, červených) střech. Baví mě fikce… Utopie a podobné věci, ovšem mám rád svůj kraj a Ostravu a chtěl bych to tu hezčí. Asanace, Konverze, Rekultivace, cokoliv… jen at to tam je pěkné :).

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Rekultivace za necelou 1mld. kč začne na podzim. Peníze jsou již schváleny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Primátor proti revitalizaci Trojického údolí. http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/nejdriv-laguny-pozaduje-ostrava

  Já však slyšel tu verzi, že nechce, ať se mu kope pod okny. Bydlí totiž nad údolím. Stavbu tak blokoval několik let. http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=kDAhVqbYkQhyJzOupXzgOLQb0NP7xDiD9e8UlGaXJ-NOdi1lXw2ByyzIbH0tcDEz2bAUBTEkYncHFV1rY9Asc-W3u8RlrBn_kwa8QX6C0FOxQWGik8AiXQ==

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.