Budoucnost Trojického údolí

Trojické údolí, to je dnes zhruba šedesát hektarů neudržovaných ploch ve Slezské Ostravě mezi haldou Ema a bývalou koksovnou Trojice. Už brzy by se ale mohlo proměnit ve velký turistický areál. Záměrem je, aby tady vzniklo velké rekreační území, které propojí sportovně-společenské aktivity na ose zoo, halda Ema, Trojické údolí, Slezskoostravský hrad, řeka Ostravice, Černá louka i Dolní oblast Vítkovice,“ vysvětluje radní obvodu a vedoucí projektu Miroslav Vrána. Studie počítá s tím, že v Trojickém údolí budou chodníky pro pěší, cyklostezky, bikepark, koňské stezky i sportoviště.

„Chceme obnovit i tři rybníky, které budou využívány jak k rekreačnímu rybolovu, tak k projížďce na lodičkách. Budeme hledat využití i pro protiletecký kryt v údolí,“ říká dále Miroslav Vrána. Údolím by měly podle něj vést tři turistické okruhy: Hornický pravěk, Hornický středověk a Hornický novověk. Počítá se i s výstavbou vyhlídky. Ta by měla být postavena na bezejmenné haldě, která sousedí se slavnější haldou Ema. Na rozdíl od ní už ale nehoří, a tak by bylo na ni možné vyhlídku postavit. „Meziresortní komise pro řešení revitalizace Moravskoslezského kraje koncem loňského roku celý projekt jednomyslně schválila a vyčlenila na něj téměř čtvrt miliardy korun. Je ale jasné, že naše úsilí tím zdaleka nekončí,“ vysvětlil starosta Antonín Maštalíř. Jak dodal, devadesát procent veškerých nákladů projektu sice uhradí stát, ale zbytek, asi pětadvacet milionů, bude muset investovat obvod společně s magistrátem města Ostravy.

celý článek: msdenik.cz

Související články


1 komentář

 1. sa_mr :

  Nemá někdo bližší info, co se zde chystá?
  http://www.imagehosting.cz/?v=1292096858.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=1292118458.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=1293938158.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.