Tieto Towers pokračuje v růstu

Společnost Tieto uzavřela dohodu s developerem CTP o pronájmu více než 15 000 metrů čtverečních v nově budované kancelářské budově Tieto Tower v centru Ostravy. Cílem je konsolidace prostor pronajatých Tieto ve čtyřech budovách v Ostravě do jediného sídla, připraveného na další růst společnosti. CTP dostaví novou budovu ve druhé polovině roku 2012 s celkovou investicí přes 50 milionů euro (vice než 1,2 miliardy korun). Tieto je s více než 1 900 zaměstnanci největším zaměstnavatelem v sektoru IT v Moravskoslezském kraji a řadí se mezi největší v České republice.

Tieto Tower je kancelářské zařízení nejvyšší třídy, umístěné pouze 5 minut chůze od centra Ostravy. Kancelářský komplex o výšce přes 50 metrů, složený ze dvou propojených výškových budov se 14 a 9 podlažími, nabídne celkem přes 22 000 čtverečních metrů plochy.

Autorem návrhu Tieto Tower je Václav Hlaváček, architekt Studia Acht. Při návrhu byl kladen velký důraz i na okolní prostředí se zahradou a vodními plochami. Celkem bude plocha zeleně pokrývat více než 5 000 čtverečních metrů. Ekologicky šetrná budova bude splňovat požadavky certifikace BREEAM.

„Konsolidace do jediného sídla v centru Ostravy bude vyhovovat nejen našim zaměstnancům, ale podpoří i náš další růst při optimálních nákladech na pronajatý prostor,“ dodává Eeva-Liisa Mauno, ředitelka společnosti Tieto Czech. „Jedním z kritérií při našem rozhodování byla i nízká zátěž nové budovy na životní prostředí. Projekt CTP tento požadavek bezezbytku splňuje.“

zdroj: novinky.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.