Terminál Hranečník – organizace dopravy

V návaznosti na fotky z výstavby přestupního terminálu přidáváme schématické znázornění principu návazností jednotlivých druhů dopravy. Na posledním obrázku je pak znázorněn omezený provoz současné smyčky po dobu první etapy stavby.

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Dokonale vymyšlené, bez dlouhých pochůzek při přestupu, to se jim povedlo!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Pepé :

  Líné trolejbusy s vypadávajícíma sběračema, to bude super. Jsem zvědavý na MU v terminálu.
  PS: je s podivem, že čím méně substrátu MHD přepravuje, tím více se do ní investuje…

  Thumb up 3 Thumb down 11
 3. jan :

  Pokud chce dopravní podnik zrychlit a zpříjemnit cestujícím dopravu, tak by neměl nasazovat další trolejbusy. Pomalejší dopravní prostředky jsem ještě nezažil. Přesně nevím, jak se po dokončení stavby změní má cesta do práce, když teď jezdím busem 38 ze zastávky Ještěrka rovnou na náměstí Republiky (bez přestupu), což je pro mne ta nejrychlejší a nejpohodlnější varianta cesty do práce, která i tak trvá téměř půl hoďky, takže pokud pak budu muset na Hranečníku přestupovat buď na tramvaj nebo na trolejbus, pak Dopravnímu podniku určitě nepoděkuji (a je nás více). Podle mne jak tramvaje tak trolejbusy dopravu zdržují a časově prodlužují. Nechápu, pokud na trase jezdí autobusy, proč to měnit (asi zase „šetříme“ na nepravém místě, ne?).

  Thumb up 0 Thumb down 4
 4. Jan :

  jan: Někomu se cesta do práce prodlouží, někomu naopak zkrátí, tak to v podobných případech bývá. Ne každý totiž pracuje přímo na nám. Republiky nebo J. Gagarina a takový cestující ocení pohodlný přestup (bez přesunu) na trolejbus nebo tramvaj, které ho odvezou na mnoho míst v Ově. Takový cestující by totiž stejně přestupoval a nachodil se.
  A ve vašem konkrétním případě jsem přesvědčen, že po změně se vám cesta do práce může i zrychlit, byť s přestupem na tram č. 4 nebo 12, protože na ÚAN jede tramvaj z Hranečníku 8 minut, autobus 38 stejnou trasu 13 minut.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Petr Dobrý :

  Není určitě jednoduché takový terminál navrhnout. Ve všech verzích návrhu se nepochybně musí přijmout kompromisy. Škoda, že různé verze návrhu nejsou dostupné veřejnosti. Možná by bylo méně negativních reakcí.

  To, že autobusy už nebudou jezdit přímo do centra, pro mě a mojí rodinu znamená, že se nám prodlouží doba jízdy z Radvanic o přestup na elektrifikovaný spoj. Na druhé straně při přestupu na tramvaj do Poruby nebudeme muset přecházet Těšínskou (kde si někdy připadám jako štvaná zvěř)

  Takto se dívám na toto dílo jako pozorovatel:

  + méně se nachodíme při přestupu z jednoho spoje na druhý
  + odstraní se nutnost přechodu přes Těšínskou
  + na nějakou dobu se zvedne se kultura cestování (než to méně přizpůsobiví zničí)

  – prodlouží se doba jízdy těm, kteří jezdili autobusem přímo do centra
  – napočítal jsem minimálně 5 míst, kde se kříží dráha trolejbusu, tramvaje a autobusu (chodce nepočítám) – zvýší se pravděpodobnost kolize

  Thumb up 1 Thumb down 2
 6. Mojmir :

  Pro mě a spoustu cestujících z Karviné to bude „velmi výhodné“. Nejen, že budu cestovat déle, ale také si budu muset navíc platit ostravskou jízdenku do centra, jelikož z Gagarinky jsem chodil pěšky.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 7. Crazym :

  Mojmir: Ono je celkově „výhodné“ zrušit si centrální autobusové nádraží s parkovacím zázemím vedle čtyřproudové cesty v docházkové vzdálenosti od centra na křižovatce tramvajové a trolejbusové dopravy, postavit si místo něj Kaufland a pak s velkou pompou budovat terminály na krajích města :DD
  Ta Místecká končící v centru byl lapsus se kterým už teď nic neuděláme ale dnes, kdy bez pár metrů navazuje na relativně kvalitní dálnici všemi směry a výpadovkou do Beskyd, na Opavsko i Karvinsko a v podstatě umožňuje plynulou autobusovou meziměstskou obsluhu aniž by autobusy musely někde z ní sjíždět do ulic a ucpávat město se mi jeví zbavení se strategického prostoru ÚANu za účelem jednorázového peněžního zisku jako velmi krátkozraké :-)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. S200 :

  Crazym: Ale ÚAN vedle Kauflandu pořád je, zákaz vjezdu pro autobusy tam není a jeho kapacita rozhodně není vyčerpaná.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.