Přestupní terminál Hranečník

Čerstvé snímky aktuálního stavu prací (ještě se z nich kouří) pořízené z lávky přes cestu, za které děkujeme čtenáři, doplněné o vlastní přímo z místa.
Pokládka nových kolejí pokračuje a začala i výměna stávající trati. Novým zpevněným plochám už chybí jen finální povrch a stojí také většina konstrukcí přístřešků pro přestup směrem z Ostravy.

Související články


Komentáře

 1. Oraz :

  Ta modrá :'(

  Thumb up 2 Thumb down 3
 2. Crazym :

  Taky jsem se včera díval, že docela pohnuli, jen jsem neměl sebou foťák :-)
  Tady mi ten terminál dává i smysl, ta plocha té bávalé smyčky byla nesmyslně velká a nevyužitá ale nevíte jestli tam bude součástí i nějaké to P+R parkoviště? Vidím tam nějakou plochu i na těch pláncích z minula ale není označená. Pak by mi to dávalo ještě větší smysl kdyby tam lidé mohli zdarma odstavit auto a necpali se do centra a přitom to do něj měli pár minut tramvají či trolejbusem.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Luděk :

  Oraz:
  Ta modrá je bohužel Ostravský mor. Podobně jako barevné provedení dopravních prostředků MHD.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 4. skelet :

  Modrá je ofiko barva DPO.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Oasis :

  Crazym: Ano, součástí by mělo být i záchytné parkoviště P+R, mělo by se jednat o tu vyasfaltovanou plochu na obrázku č.3.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Rado :

  A jak se už dívám na ty přístřešky, žádná invence se nekoná, aneb stále zaseknutá Ostrava v 80. letech. Někde nerez a sklo, v Ostravě ocel a modrý mor. A pokud to parkoviště P+R nebude hlídané, tak je opravdu naivní si myslet, že někdo nechá auto jen tak na Hranečníku.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 7. Luděk :

  skelet:
  Bohužel i „oficiální“ barva MS kraje, který to cpe na všechny dopravní stavby mostů, zábradlí apod. Mě osobně přijde příšerné zbarvení ostravské MHD. Nebylo by i levnější použít jeden pěkný odstín, než tři vyblité :-).

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. skelet :

  a jaké by bylo páno libo? :)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Luděk: Souhlasím že ta modrá na sloupech je hrozná, ale nemohu souhlasit s těma barvama mhd. Dle mého názoru je máme nejlepší v celé zemi. Nelíbí se mi třeba ty pražské. A co mi hodně vadí jsou ty reklamní celopolepy. Všechny vozy by mely být stejné.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. Ljuk :

  Také si myslím, že barevné ztvárnění ostravských vozů MHD je velmi zdařilé a ve srovnání s ostatními českými městy opravdu nejhezčí. Já bych ale oslavoval i modrou barvu na sloupech, zábradlí nebo přístešcích (soudě dle komentářů k dřívějších článkům vím, že teď budu vypalcován, i přesto si to ale dál myslím). Dobře, možná by přístřešky mohly být vzhledově nápaditější, ale já oceňuju jednolitost – líbí se mi, že zastávky jsou unifikované, a to vzhledově i barevně. Takže bych podpořil i zde tolikrát kritizovaný vzhled zastávky Karolina. Mně se prostě líbí, že je to +- v celém městě stejné. Naopak mě zklamaly nové zastávky na Hulvákách, které jsou zcela jiné. Sto lidí, sto názorů…

  Thumb up 9 Thumb down 3
 11. Luděk :

  Mě se ty odstíny barev na MHD nelíbí, ale třeba na nových tramvajích je už patrný nějaký pokus o design.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.