Termální park Karviná

Stavba po architektonické a designové stránce jako z devadesátých let míří do Karviné – prohlédněte si navrhovaný termální park.

Lázně Darkov v Karviné postaví velký termální park. Vzniknout má nová bazénová hala, kterou spojovací krček propojí s budovou Rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích. Počítá se také s výstavbou nového vstupního objektu, nového stravovacího objektu, denních apartmánů a viladomů. Součástí projektu je několik venkovních bazénů s termální vodou a parkoviště pro 300 aut. Společně s výstavbou velkého termálního parku dojde k celkové rekonstrukci stávajícího objektu lázeňského Rehabilitačního bazénu, se kterým bude Thermepark propojen.

V tuto chvíli se připravuje projektová dokumentace pro územní a stavební řízení. Celkové náklady na výstavbu Thermeparku v Karviné dosáhnou zhruba 650 milionů korun. Část z nich pokryjí Lázně Darkov z vlastních zdrojů, část by měla přitéct z evropských fondů, na část si vezmou Lázně Darkov úvěr. V neposlední řadě by měl pomoct i příspěvek Moravskoslezského kraje a města Karviná.

zdroj: FB Karviná žije

Související články


Komentáře

 1. Petr :

  tohle je opravdu velký špatný :(

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. thvari :

  Uz kdybych slysel, ze nekoho z nejakeho podivneho vnuknuti napadlo postavit v Karvine zrovna tak zasadni stavbu jako „termalni park“, bych nepredpokladal, ze se to bude ten dotycny snazit postavit s architektem. Co na to rict ¯\_(ツ)_/¯

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Bůh :

  Jsem netušil, že v Karviné je termální pramen, já myslel, že tam jsou jen léčivé :) Nevíte někdo, jestli to bude něco jako v Bešeňové? cca 32°?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Bůh: Jedná se o jodobromové vody. Voda pochází z třetihorního moře – z hrubozrnných neogénních poloh (vrstvy nad produktivním karbonem, který se těžilo uhlí). Vyskytují se tu všude, takže ty „lázně“ mohou být v podstatě kdekoliv, kde se někdo rozhodne. Kdysi bývaly hojně i za hranicemi v Polsku. Třeba Klimkovice ji berou z vrtů v Polance a pak dopravují potrubím.
  Atraktivitu panelákové lokality v Karviné nekomentuji. Je to indoor, tak co… A o architektuře to asi taky není, takhle se už v civilizovaných zemích nedělají ani vestibuly MHD, natož turistické taháky regionu…. Nicméně mi to nějak napádně připomíná úžasný návrh, který předkládala ta paní architektka z Čertovy Lhotky, kde se o něčem podobném rovněž uvažovalo / uvažuje..

  Ve Vítkovicích se čerpají důlní vody na vodní jámě Jeremenko a mají teplotu do 30°. Vypouštějí se (bez užitku) za Hornbachem do Ostravice. V podstatě tak Ostrava už desítky let vylévá do řeky miliony… Pak se ještě čerpá na „Žofce“ – vodní jámě mezi Rychvaldem a Orlovou.

  Moc nevím, proč tomu říkají termální park, tu vodu budou muset ohřívat.

  V Bešeňové je spektrum široké, ale převládají sírany (v jednom z venkovních bazénů mají tu rezavku v plné parádě). A navíc, prameny mají teplotu až 60°.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. aggu :

  https://marianskehory.ostrava.cz/cs/o-marianskych-horach/aktualne/o-zlatem-dole-pod-ostravou-se-vi-jiz-vice-nez-sto-let/o-zlatam-dole-pod-ostravou.pdf

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. KK rodák :

  Souhlas !! Už jsem se také já zmiňoval o plýtvání teplými minerálnimí vodami, čerpanými z Jeremenka, ve starším příspěvku v souvislosti s výstavbou jezera na odvalu z aglomerace u Místecké a Rudné. Díky za poslední materiál o Hulvakách, ten jsem neznal.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. aggu :

  Popravdě nerozumím tomu, proč se tomu nikdo na kraji nebo na magistrátu už roky nevěnuje. Do aglomerace v nejbližších letech přitečou miliardy a my hledáme co místo uhlí, co místo železa, co místo aut…
  Šachty s prameny jsou vesměs zlikvidované, ale vrty lze ty struktury znovu narazit.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Mx :

  Ty nejšilenejsi napady byvaji nekdy ty nejlepsi. Klidne bych si v ostrave predstavil soustavu termalnich staveb a parků nebo jedny vetsi „lazne“, ikdbyby treba az se jeste vice zmeni vzduch. Turismus jsou penize tak trochu zadarmo a kdyz mate neco unikatniho, vzdycky zajemce najdete, viz DOV

  Thumb up 8 Thumb down 0
 9. KA :

  Nebuďte zakomplexovaní. Proč by v Karviné nemohlo něco takového vyrůst? Jestli s tím máte problém, napusťte si vanu… Já tento projekt vítám. A kde jinde by měl vyrůst, než v největším slezském lázeňském městě! Když sem nebudou jezdit zakomplexovaní češi, poláci tuhle kupní sílu s velkým vděkem nahradí. V Ostravě některé velké projekty krachují, dejme tedy příležitost i dalším městům. Jen tak bude MS kraj silnější. Nezáviďme, přejme to karviňákům!

  Thumb up 8 Thumb down 7

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.