Termální park Karviná

Termální park za 300 milionů, který chtějí ve svém areálu v Karviné-Hranicích vybudovat tamní Lázně Darkov, získává konkrétní obrysy. Zástupci lázní představili architektonickou studii s vizualizacemi a do konce roku chtějí požádat o stavební povolení.

Vysílají tak signál, že projekt myslí vážně a že se od prvotních úvah posunuli ke konkrétním činům.
Byť nakonec volí zmenšenou variantu termálního parku. Původní plány ze závěru loňského roku, které počítaly s obrovským vodním areálem, se scvrkly na polovin. Podle ředitelky lázní rozhodlo, že projekt finančně nepodpoří karvinská radnice.
„Je pro nás riziko jít do původně zamýšlené verze obrovského vodního parku, pokud nemáme podporu města a spolufinancování z městských a krajských zdrojů. Namísto jednoho z největších aquaparků v republice tedy vznikne unikátní, ale menší termální lázeňský park,“ vysvětlila Pavlína Fillipi.

zdroj+celý článek: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. 109 :

  Původní vizualizace vypadaly jako z 90. let, toho je velmi solidní!

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. KA :

  Radnice i kraj by se určity měly finančně podílet. Jde o rozvoj města i kraje. letiště a další předimenzované projekty se taky nepostavily ze soukromých zdrojů… U radnice v karviné je to příklad lhostejnosti a sobeckosti a v případě kraje typická politika – co není v Ostravě, nebude kraj podporovat…

  Thumb up 0 Thumb down 4
 3. aggu :

  KA: Je to přesně naopak. MSK podporuje investicemi celý kraj a to plošně – projdi si třeba projekty do silničních staveb. Na můj vkus až zbytečně moc, třeba v Opavě ;) A speciálně ohledně Karviné teď budeme dojit EU projektem POHO. Co by za to v jiných krajích dali, kdyby se o něco starali podobně. Třeba ve Znojmě nebo Hodoníně ;)

  Thumb up 4 Thumb down 3
 4. like_architect :

  Na Karvinou velmi odvážný projekt… Mohl by být jedním z impulzů restartu města, i když těch palčivých témat je tam mnohem více. Areál bývalého „OSP“, PRIOR a navazující projekt KFC… Chybí ucelená koncepce města :-( A odvážných projektů (i na ostravské FAST architektuře) je spousta!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.