Rezidence Hrabová

Popis projektu výstavby nových bytů v Ostravě-Hrabové, kolem kterého (jak je v Česku zvykem) se objevilo hodně dezinformací.

Jak můžete vidět. Bohužel mnoho obyvatel severní Moravy zcela neoprávněně považuje novou výstavbu automaticky za ubytovnu, zneužití dotací, apod…

zdroj: hrabova.info

Související články


Komentáře

 1. balde :

  optimální místo, jelikož se tam utlumí doprava díky nové cestě doprava

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. aggu :

  Proč už neumíme postavit blok domů s uzavřeným dvorem?

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Ambry :

  Ale u Místecké tam bude hluk fajný…

  Thumb up 3 Thumb down 6
 4. Brzda :

  Myslím, že je to celkem dobrá lokalita. K Místecké je to cca 200m a je tam PHS, takže hluk nebude až takový problém. Blízko je to do obchodů, k lékaři (poliklinika) i na hřbitov (joke). Řekl bych, že jinak by tento pozemek zůstal ladem…..

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. MM :

  Určitě záslušné, ale mají to spočítáno zda se vyplatí. Každopádně jak jsem psal posledně, těch projektů seniorského bydlení je víc než nových projektů bytů pro mladé rodiny. Podle mého je skladba bytů v Ostravě hodně zastaralá a výstavba jde hodně pomalu. Zvlášť teď kdy se enormně daří se mohlo projektů uskutečnit více. Nyní je už pozdě, poptávka po zpřísnění podmínek hypoték výrazně ochabla. Senioři si jistě lepší bydlení zaslouží, ale musí se investovat do mladých jinak nemáme budoucnost!

  Thumb up 8 Thumb down 4
 6. aggu :

  MM: Skladba bytů v Ostravě je na české poměry neobyčejně mladá. Poptávka hypoték ochabla hlavně tam, kde obyčejný 75m2 byt stojí 4-5M, na což si už střední stav nesáhne.
  Což není (bohudík) případ Ostravy. Tady se na byt ještě dosáhnout dá.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. balde :

  MM: aggu: přesně, v Ostravě není problém dosáhnout na hypotéku, nejsme Praha, kde ty ceny bytů jsou upe mimo. Samozřejmě beru normální panelový byt případně cihlovou porubu, ne Novostavbu na Karolíně kde už to může být horší s tou hypo díky ceně.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Adam Cerv :

  MM: Jenomže ta demografie je zvlášť v případě Ostravy neúprosná. Úbytek obyvatel ve městě v důsledku migrace se každoročně snižuje a podle nějakých výhledů, když půjde všechno dobře a nebude krize (což stejně bude), tak by mohl do dvou let počet přistěhovalých dokonce předčít počet vystěhovalých. Problém je ovšem právě demografický. Myslím si, že zrovna na jihu se bude brzy bourat. Index stáří veliký, úbytek obyvatel taky. I když by přirozená migrace mohla demografikcý pokles trochu zmírnit, stejně se problémům nevyhneme, domovy pro seniory mají ve městě zkrátka smysl. Stavět byty pro mladé na jihu je možná trochu „cargo-culting“ (postavíme je a počkáme jestli přijdou). Co naplat, index stáří je v některých částech města opravdu obrovský, v některých (dalo by se říct „vyloučených“) lokalitách zase extrémně nízký. Podle prognóz bude mít ostrava v roce 2050 v lepšim případě 250 000 obyvatel, v tom horším 220 000 obyvatel. Co pak s těmi prázdnými byty a důchodci budete chtít dělat ?

  Thumb up 7 Thumb down 2
 9. Danek :

  Adam Cerv: Mame vsak lek.Podle me boom Ostravu ceka.Brno ji zazilo pred lety..u nas pozdeji…to je normalni.Jde to stavby,ktere za 5let vzniknou+jde o to se zamerit na office uvidime jak dopadne vezak na Karoline termin podani nabidek ta za mes.konci,ev.zamitle stavby+ zamerit se mista s vyssi prid.hodnoutou coz se deje…dostat tady pobocky mez firem.zkvalitnit verejny prostor+stat uz zacal premyslet,aby bylo vetsi porodnost..tady je cesta taky dan.zvyhodneni+vyssi rodicovska..tady bych jen prerozdelil do 2-3deti vyssi pak jen u rodicu s prac.minulosti…a ono to pujde.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 10. Danek :

  Taky je pozitivni,ze ceny oproti Praze nebo Brne..jsou v normalnich relacich+bych se zameril na plochy vhodne pro stavbu RD.Treba Svinov…aby lide co chteji RD..koupili ve meste ne za mestem.Nedavno jsem cetl,ze z hlediska ekonomiky..je dulezite dostal lidi do velkych mest.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. MM :

  aggu: Aktuální nabídka v Ostravě čítá pouhých 74 bytů o výměře nad 75 m2. Většina v panelácích stáří nad 40 let, bez garáží. Toto není bydlení pro 21. století. Taková Olomouc má daleko víc bytů v novostavbě a stále má nové projekty. Kvalitních bytů je zde opravdu málo a je potřeba s tím něco dělat.
  Adam Cerv: Bytová výstavba má analogii v komerční, kancelářské. Těžko si můžete stěžovat, že zde nejsou zajímavé firmy, když nejsou kanceláře k dispozici. Když je postavíte tak je větší šance, že někoho nalákáte. Stejné je to s byty. Podívejte se v jakých bytech lidé bydlí, 40-60 let staré paneláky, zastaralé dispozice, kvalita bydlení vzdálena dnešním standardům. To je realita. Musíte připravit podmínky pro mladé, pro podnikatele atd. a potom můžete sklízet ovoce, opačně to bohužel nefunguje…

  Thumb up 8 Thumb down 2
 12. adélka :

  MM:
  Nemyslím si, že je v Ostravě nedostatek bytů, proto bych se ráda zeptala, jak vlastně by měl vypadat byt pro mladé rodiny, pro 21. století?
  Děkuji

  Thumb up 1 Thumb down 7
 13. Danek :

  MM: Potvrzuji co píšeš.Vzhledem k tomu, že se pohybuješ v realitách tak zřejmě nevaříš z vody.Bohužel musíme více oslovit stavební společnosti, aby stavěli byty. Mimojiné výstavba bytu by naopak mohla pomoct centru Ostravy, kde je obrovský potenciál(Karolina,U jatek,směr ČERNÁ LOUKA,Kodaň+kolem řeky)…dalši věc která tady je pokud se staví v novostavbě(staví se málo)ceny jsou vysoké.porovnával jsem projekt OV a projekt v OL….v novostavbách u bytu 3+1 byla cena o cca.1mil.vyšší zde. Což vůbec nekoresponduje s články v tisku jak tu je zle…tím pádem by byli ceny nižší ev.s vyšší cenou by totiž byli neprodejné.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 14. Crazym :

  Danek: Tak oslovuj hˇupe :DD

  Thumb up 3 Thumb down 10
 15. Danek :

  Crazym: Ty máš nějaký mindrák, ne?Stará zlobí???

  Thumb up 7 Thumb down 4
 16. volnoběh :

  Danek: Byly ty dva projekty (OV, OL) skutečně srovnatelné? Velkou roli můžou hrát jednak parametry bytů, jednak jejich umístění – i rámci OV nejde srovnat třeba Karolinu nebo Komenského sady s projektem někde na okraji, s minimální občanskou vybaveností, omezenou dopravní obslužností atd.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. Jirka :

  adélka: nejsou větší byty.A jinak celková nabídka se na Sreality za dva roky zmenšila z cca 1600 bytu na asi 850. Ve stejné době v Praze se zvýšila nabídka z 6500 na dnešních 8000.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Jirka :

  Oprava z 6200 na 6500

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. adélka :

  Jirka:
  V době konjuktury a nízkých úrokových sazeb se dá předpokládat, že byty půjdou na „dračku“ a nová výstavba výpadek nepokryje.
  Ale tady se v různých článcích v průřezu webu opakuje „je potřeba stavět nové byty pro mladé rodiny“, tzn. to znamená co? Kdo to bude stavět? Jak má byt vypadat? Kde se bude stavět? Kolik bude stát byt/nájem? A to nejlepší, kolik to bude stát erár?

  Danek:
  Tady mistr chytrolín chce, aby „někdo“ oslovil stavební firmy, může začít. Jsem zvědavá na výsledek.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 20. Danek :

  volnoběh: Jasně , že neporovnavám centrum s periferii.JInak kamarád kupoval 3+1 OV-Svinov(u Kaufu) a taky mu bylo řečeno, že nejsou byty+vybral z omezené nabídky.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 21. adélka :

  Jirka:
  Je vidět, že pokud jste si info nevycucal z prstu, asi se v realitách pohybujete, ale tak asi dnes funguje neviditelná ruka trhu. Jen v tom případě nerozumím tomu, proč se Ostrava vylidňuje…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. Danek :

  adélka: Tady mistr chytrolin tady píše, že je spousta cest jak město muže oslovit stavební společnosti..nevidím na tom nic těžkého.Na trhu výstavby nových bytů je několik firem a město by mělo mít zájem o výstavbu.Ono ty Adelko kdyby si vlastnila SP v blízkosti centra..tak by si jistě neseděla na židli, ale poněv.ti v tom leží peníze tak by si se starala, aby bylo co nejdřívě prodáno.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 23. MM :

  adélka: Rád odpovím. V podstatě nejde o nic jiného, než standard roku 2018. To znamená kvalitní okna (ne ty nejlevnější hrůzy co má většina revitalizovaných paneláků), akustická pohoda, prostorná koupelna (vejde se tam pračka a ještě dva lidi, kteří si chtějí vyčistit zuby), moderní dispozice (tedy 2+kk, 3+kk atd.), výměra bytu odpovídající potřebám rodin (u bytu 3+kk minimálně 75 m2), zajištěné parkování buď v garáži pod domem nebo před domem. Všechny tyto parametry zajistí nové bydlení. Hned přilétne námitka, že se na stavbě šidí atd., šidí se všude, ale při stavbě paneláků se šidilo taky. Jestli někdo nevidí rozdíl mezi novostavbou a panelákem, nikdy v takovém domě, bytě nebyl.

  Za sebe bych byl pro vymoženosti jako nucené větrání v bytových domech, které zlepší kvalitu bydlení a sníží nároky na vytápění. Těch moderních věcí je celá řada. V Ostravě je neustále trend rekonstrukcí panelových bytů, ale je to stejné jako dávat nové kožené sedačky do staré Škody 120. Ano, bydlíte v opraveném, ale dům je stále stejný. Stále přes topení slyšíte souseda, který kašle. Slyšíte v nové koupelně souseda na záchodě. Slyšíte každý krok od souseda nad vámi, protože má špatně položenou plovoučku. Bydlím úplně stejně, takže o tom něco vím :-)

  Problém města je, že developera bere jako škodnou. Dává mu příkazy, omezení, povinnosti, ale kdo to ve výsledku zaplatí? Kupující – občan. Takže de facto město rezignuje na svou práci a přehodí řešení na developera a dál na občana. Pokud by byla vůle, určí se pozemky, určí se občanská vybavenost a developer za tyto zvýhodněné podmínky musí postavit dům za určitou cenu za m2, je to výhra pro všechny strany. Pak můžete tyto byty prodávat nebo pronajímat, záleží na konkrétním projektu. Možnosti jsou, ale nechce se…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 24. volnoběh :

  adélka:

  Město Ostrava se vylidňuje (už dost pozvolna), ale širší aglomerace se naopak nevylidňuje. Dochází k přesunu obyvatelstva v rámci aglomerace – lidé se stěhují z města do příměstských obcí (především v okresech OP a FM), tedy hlavně z bytů do rodinných domů.

  Tady (https://www.msk.cz/verejna_sprava/soubory.html?id=4086) na str. 15 je dost výmluvná mapa – téměř kolem celé Ostravy je hnědý kruh – to jsou obce, kde došlo k nárůstu obyvatel – a samotná Ostrava je zelená (úbytek obyvatel). Sice to není úplně aktuální, ale ten trend i po roce 2015 pokračuje.

  Prostor pro stavbu dalších RD přímo v Ostravě je dost omezený, respektive pozemky nejsou v žádoucích lokalitách, proto zde v regionu dlouhodobě dochází k suburbanizaci. A v podstatě neexistuje žádný „protitlak“ opačným směrem (tedy žádné omezení nabídky), protože obce zřejmě nemají zájem na omezování záboru zemědělské půdy – a navíc zde neexistuje žádná koordinace povolování staveb nad úrovní jednotlivých obcí (což např. v Británii existuje – https://en.wikipedia.org/wiki/Green_belt_(United_Kingdom)). Takže s nadsázkou řečeno, každý tady staví, co chce a kde chce. Neříkám, že to dobré nebo špatné – systémy jsou holt takto nastavené, takže realita je prostě taková.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 25. volnoběh :

  Danek: Takže když jsou to srovnatelné byty, cenový rozdíl je asi dán tím, že Olomouc má daleko víc bytů v novostavbě (jak píše MM) – konkurence zřejmě tlačí ceny dolů, ale v OV na trhu novostaveb konkurence chybí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Danek :

  volnoběh: Vzdyt jsem to psal 12:05..taky,ze se malo stavi.Mimojine musim doplnit:Ostrava by mela pripravit i plochy pro Rd.Typickou lokalitou pro RD se mi jevi Svinov..uprostred mesta louka.mezi porubou a svinovem.blizko na mhd.veskere sluzby co vic si prat.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 27. MM :

  volnoběh: Souhlasím a ze svého okolí i praxe to vidím podobně. Podle mého jsou příčiny tři.

  1. Špatný stav ovzduší a kvalita života obecně. Nemusí se to líbit všem, hodně z vás mi řekne, že za posledních 20 let se kvalita ovzduší zlepšila, ale situace je jasná. Prašnost v Ostravě je extrémní, smrad v létě i v zimě (laguny, chemička, koksovna, Mittal), hluk. Na vesnici okolo máte taky problémy, ale nejsou v takové míře. Zkrátka ten pozitivní rozdíl tam je a proto lidé míří mimo Ostravu i když v ní ve většině pracují.

  2. Nabídka nemovitostí k prodeji. Pokud chcete moderní (nemyslím luxusní) bydlení podle dnešních standardů, tak za byt 3+kk zaplatíte nejméně 3,5 milionu. Lepší lokality i více. Pro spoustu lidí je benefit koupě nebo výstavba RD za podobnou cenu. Navíc máte zahradu, parkovací stání atd. Zkrátka díky cenám pozemků se u nás vyplatí víc bydlení v RD než v bytě. To je rozdíl oproti Praze, Olomouci nebo Brně, kde jsou ceny za pozemky minimálně 2x vyšší.

  3. První dvě příčiny + kvalita veřejného prostoru = bydlení ve městě již není výsada, není tam ta přidaná hodnota. Víc a víc bytů se pronajímá, takže lidé, kteří tam bydlí a patří jim byty řeší problémy se sousedy. Sociální a ekonomická skladba obyvatel se zhoršuje a tito lidé obsazují město. Veřejný prostor pokulhává, parkování pro rezidenty velmi složité. V podstatě jakmile se dostanete na určitou ekonomickou úroveň, utíkáte pryč z města. Neříkám, že to dělají všichni, že je to správné, ale ty data to ukazují. Tím podle mého město trpí, protože zůstávají lidé, kteří tolik neutrácí.

  Jsem patriot a Ostravu mám rád, ale mám opravdu obavy aby nedopadla obdobně jako Detroit. Město v háji, střední třída na okraji města ve svých výstavních čtvrtích. Politici se až moc spoléhají na setrvačnost, že to nějak bude fungovat. Nebude. Pokud nebudeme opravdu moderní město, přívětivé pro obyvatele, podporující rodiny a mladé, tak nemáme šanci. Ostrava bude městem důchodců a pobíračů sociálních dávek.

  Píšu to hodně tvrdě a schválně! Věřím, že takový extrém tu nebude, ale pokud se něco radikálně nezmění, tak máme nakročeno velmi slušně :-(

  Thumb up 22 Thumb down 2
 28. Danek :

  MM: Krasne napsano…jen podotknu,ze ze socialni strukturou obyvatel vyrazne hybe statni rozhazovani prisp.a doplatky na bydleni.Zaplatpanbu se po letech neco deje a mela by byt cenova mapa+ruzne omezeni pro vyplatu davek…ale je to tezko pokud jeden tady poukazuje a druhy ho nazve rasistou…jen proto,ze je to jeho presvedceni.Ono jaka je vize budocnosti kdyz clovek splaci za byt v novostavbe 3,5mil a vedle postavi ubytovnu…mesto nedela nic.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 29. Michal :

  Detroit v háji? Wake the fuck up!
  Ta mohutná výstavba v centru, opravy roky zanedbaných domů a mrakodrapů je za poslední roky až neuvěřitelná. Tohle je boom, ne ten náš ostravský jakožeboom!

  Thumb up 1 Thumb down 4
 30. volnoběh :

  MM: Děkuji za odpověď – postřehy člověka od fochu (ne pouze zapáleného amatéra) jsou vždy zajímavé.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 31. Adam Cerv :

  Michal: V Dertoitu se možná ledacos zlepšilo a stále lepší, ale do boomu to má hodně daleko, nic tomu nenapovídá. V USA jsou ale města, která ztratila daleko víc. Problém je v podstatě v mnoha vyspělých státech podobný. Růstové regiony rostou nadále, zvláště jádrové oblasti, hlavní města apod, prefierie jsou ztrátové, mnohdy i ekonomicky, a nůžky se rozevírají. Dobře jsou na tom města a regiony, které vsadili na školství, vědu a výzkum. Se školstvím má problém třeba právě i Detorit a v Americe to má daleko větší hodnotu než zde. Mezi těmito regiony vznikají čím dál větší disparity, zkuste porovnat Detroit třeba z Bostonem. Ostrava a kraj v tomto směru ještě nevychází tak hrozně, minimálně ekonomicky je zatím růstová, i když tažena převážně automotivem a pod. Myslím, že na to jakou měla Ova výchozí pozici, tak se s tím nepopasovala zle, nicméně to bohužel nestačí. Počítám, že větší rozdíly budou nadále vznikat i v rámci města, do budoucna uvidíme jak si jednotlivé čtvrti povedou, ty ztrátové se zatím nelepší, žádná gentrifikace se zde zatím nekoná, a já si mýslím, že na jihu se bude opravdu brzy bourat. Špatné ovzduší a image nám zatím nepomáhá, navíc těch peněz co dáváme každý rok do sanací… Je možné spoustu věcí změnit doboru politikou, ale není to všecho. Město, nebo jeho odtržený derivát může být developer a v centru stavět, i když tam jsou rizika. Může se investovat více do škol atd. Není ovšem jednoduché celé město změnit za pár let. Není lehké vzít Sillicon Valley, udělat Ctrl-c a Ctrl-v. Chybí nám ten historický fundment, díky kterému jsou tyto oblasti tam kde jsou, a nemusí to být jen Valley. Snažíme se tady být sillicon valley, být v ČR velmoc IT, ale v SV to mělo vývoj 50. let. Zatím zde pořád ty IT ingeneery a pod. nemáme. Můžete namítat, že zde v tomto sektoru pracuje hodně lidí, otázka ovšem zní jaká je náročnost, komplexita toho co dělají. Někde určitě velká, většiny to ovšem vypadá, že přiliš velká není. V tomto zatím nejsou žadné statistiky, ale souvisí to s přidanou hodnotou. Není IT jako IT. Jinak já přeji Ostravě jen to nejlepší.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 32. aggu :

  Porovnávat Ostravu s Detroitem? To chytáte novinářské móresy nebo co? ;) Furt se plácat v klišé a předobrazech… Úplně jiná města, úplně jiná historie, úplně jiný osud…
  Stačí lehký pohled do wiki:
  Detroit mezi 1950 – 2000:
  Celkový počet obyvatel Detroitu se snížil o 49 %, z 1 849 668 na 951 270; a nyní (2016) už jen 672 000! Což už je pokles o 63% (Ostrava přišla o 15% a pokles se zastavuje).
  Počet bílých obyvatel Detroitu se snížil o 93 %, z 1 545 847 na 116 599;
  Počet černých obyvatel Detroitu se zvýšil o 159 %, z 303 721 na 787 687;
  Poměrný počet vražd v Detroitu se zvýšil o 582 %, z 6,1 na 41,6 na 100 000 obyvatel ročně;
  Poměrný počet loupežných přepadení se zvýšil o 596 %, z 125 na 870 na 100 000 obyvatel ročně.

  Jen troll může použít tenhle příměr. Ostrava je úplně někde jinde. Zbytku republiky navzdory.

  Srovnávejme se raději s Katowicemi, Duisburgem, Essenem, Lutychem, Ústím nad Labem ;)

  Thumb up 6 Thumb down 4
 33. Adam Cerv :

  aggu: Souhlasím, že města nelze porovnávat, můžeme zde ale sledovat určité trendy, které jsou platné i zde.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 34. adélka :

  volnoběh:
  Ten dokument se mi nechce číst, v podstatě jsem viděla nějakou statistiku, kde k jistému odlivu obyvatel dochází, jen jsem konfrontovala příspěvek Jirky, kde dle jeho komentáře, dochází k poklesu nabídky volných bytů, dovolím si to přeložit tak, že se lidé do Ostravy opět začínají stěhovat.

  MM:
  Zkoušela jsem vyhledat byt v Ostravě v novostavbě a neměla jsem problém. Ul. Na lánech, Provaznická, Sadová, atd., na první pohled splňují víceméně všechny Vámi popsané požadavky. Nezabrouzdala jsem do hloubky. Ale jestli nechcete slyšet souseda a jiné běžné nepříjemnosti, nestěhujte se do bytu.

  Trend rekonstrukce panelových domů určují sami majitelé, kteří nechtějí ať jim to spadne na hlavu, tedy námitce nerozumím, proč by se zde mělo v rekonstrukcích panelových domů angažovat město, možná by mohlo vydat regulační plán – a určit sjednocení barevnosti fasád bytových domů, apod.

  Problematice házení developerům klacky pod nohy nerozumím ve smyslu, pokud projektová dokumentace záměru splňuje zákonné podmínky pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení, stavební úřad je povinen příslušné dokumenty vydat a investor může začít stavět.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 35. MM :

  adélka: Byty v ulici Na Lánech jsou na úrovni sociálního bydlení. Není to místo kde chcete s rodinou bydlet. Cena za novostavbu 500 tisíc už něco ukazuje. Ostatní uvedené ano, ale spočítejte si kolik takových bytů je k prodeji. Když jsem se podíval na aktuální projekty tak úplně nových bytů je aktuálně v Ostravě 21. Nejlevnější byt 3+kk je za 3,3 milionu, na Karolině od 4,4 milionu. Za mě je ideální stav pro Ostravu permanentně 50 bytů v novostavbách. Díky tomu bude výběr a ceny se udrží na rozumné úrovni.

  Trend rekonstrukcí jsem nemyslel revitalizace, ale rekonstrukce konkrétního bytu. Revitalizace je nutnost, ovšem nijak to nezmění podmínky uvnitř domu. Panelák bude stále panelák. Fasády naprosto souhlasím.

  Bohužel tomu tak není, například v centru bylo zamítnuto několik projektů ať už bytových či komerčních. Bylo to uvedeno i zde na webu, plánovaný bytový dům na ulici Poděbradova x Gorkého. Obvod stavbu zamítl kvůli kácení stromů, že se jedná o park. Každý kdo to tam zná ví, že je to neudržovaná zeleň bez ladu a skladu. Uvidíme co nové vedení radnice.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 36. adélka :

  MM:
  Ideální stav si každý umí představit jinak, ale rozumím.
  O zamítnutých projektech jsem četla/slyšela, přesto neznám pozadí. Vycházím z předpokladu, že stavební úřad postupuje podle správního řádu a pokud stavební povolení nevydá, musí pro to mít relevantní důvod. Pokud ne, má účastník řízení možnost nechat postup úřadu přezkoumat u nadřízené instituce, v tomto případě na kraji.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 37. Danek :

  adélka: Máš pravdu, ted jsem si vzpoměl(nejedná se sice o byty), že se odvolavali ke kraji:Amsterdam office…kraj jim dal zelenou a stejně se nestaví…nechápu. ví to někdo něco?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. :

  No nevím, ale zrovna v Ostravě je plno bídně placených míst do cca. 30 tisíc hrubého, tzn. že s takovou almužnou si novostavbu nemůže jen tak někdo dovolit, když tomu dávají tak nesmyslné ceny 4 – 10 mega za 3+1. Tzn. že lidem nezbývá nic jiného než si kupovat 40-60 let staré králíkárny. I když podle Vás jsou cenově dostupné, tak si myslím, že dát 1,5 mega za starý byt v původním stavu je prostě úlet.
  Ano pro rýpaly, všichni nemůžou být jaksi manažeři, ředitelé, politici se 100 tisícovým platem, jinak by Vás asi těžko někdo v nemocnicíh ošetřil (sestry), v obchodech (pekárnách) obsloužil atd. Mám za to, že lidé, co pracují by měli mít možnost důstojně bydlet, jenže dnes je sponzorována hlavně třída, která nepracuje a pracovat nebude (státem dotované bydlení ve formě doplatku na bydlení včetně šílených pokusů v rámci „sociálního“ bydlení, které zpříjemňují život slušným lidem).
  Je smutné, že pokud chce člověk hezké bydlení (alespoň menší barák anebo pěkný nový byt), tak se splátkou 20 tisíc na 30 let je to super sebevražda..I když vlastně mají zmírnit insolvenci, kdy bude stačit platit po dobu 5 let cca 1100 Kč a již nebude třeba uhradit 30% dluhu. Tzn. vzít půjčky za 2-3 mega, koupit(napsat) barák-byt na přítelkyni a po pár měsících splácení (aby se neřeklo) na sebe vyhlásit insolvenci, zaplatit 60 tisíc za 5 let a pak si užívat levného bydlení :-(
  Opravdu ten, kdo chce žít poctivě a má dejme tomu medián mzdy v MS kraji, tak má smůlu…

  Thumb up 3 Thumb down 5
 39. MM :

  : Poslední bod, který jste uvedl možný není. Pokud máte na nemovitosti zástavu, bez souhlasu zástavního věřitele (banky) nemůžete převádět nemovitost na jinou osobu. Právě z toho Vámi uvedeného důvodu. Většinou je součásti povolení oddlužení také prodej nemovitého majetku, takže Vámi popisovaný případ je v praxi nereálný.

  Jinak pokud berou manželé dohromady 40 tisíc tak i starší byt na hypotéku vychází oproti nájmu pořád výhodněji. Ano, každý nemůže bydlet v novostavbách, stejně jako každý nemůže jezdi novým BMW. To bylo, je a bude vždy.

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.