Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
v Koběřicích to jde na obyč tělocvičnu, al v Ostravě na bazaly, kde jsou na to upe jiné finance nic :D. Krásný příklad, že to je jen o tom, že se chce.
balde: pokud do toho lidé nebo politici jdou a priori s představou, že architekt stavbu neúměrně prodlužuje a prodražuje, tak takové nesmysly se těžko vyvrací. takový člověk pak ani nemůže poznat rozdíl mezi něčím, co vysoutěžené je a co není. pokud se soutěžení veřejných staveb ale stane normou, pak i politik nebo člověk, který tomu nerozumí, bude pořádat soutěže, protože se bude držet té normy :).
Vyzvat jenom pár předem vybraných (na základě jakého klíče?) arch. kanceláří není žádná soutěž. Otevřená soutěž by té obci přinesla víc návrhů řešení. Vítězný návrh vypadá spíš jak montovaná hala nějakého strojírenského podniku s vyřezanou dírou v boku…
Not great, not terrible:
No nevím, zda je otevřená architektonická soutěž úplně super řešení pro malou obec. Např. otevřenou architektonickou soutěží řešili stavbu sportovní haly v Žabni… a dopadlo to tak, že dostali sice hodně kvalitních návrhů, ale nejlevnější byl za pul miliardy…. a asi oba dva víme, že půl miléhojardy Žabeň asi nedá dohromady…. vyzvaná soutěž je, dle mého názoru, lepší … např. vezmete si architekty z okolí a požádáte je o studii stavby (samozřejmě, že zaplatíte např. 4 studie, protože kdo dělá zadarmo že?? :) ) a poté si vyberete pro sebe nejlepší návrh (např. hlasováním občanů)…. a můžete soutěžit zhotovitele projektové dokumentace – DUR, DSP DPS…
Inženýr :-):
A jak definujete architekty z okolí? Opava ano, Ostrava už ne? A proč by lepší návrh nemohl mít někdo z Ratiboře, Kozlí nebo z Žiliny? Proč oslovit 4 a ne 7 nebo 12 kanceláří? A hlasování občanů…lidi jsou schopni vybrat kombinace alabastrových lvů a trojúhelníkových oken; bez komise s aspoň někým, kdo architektuře rozumí je to ztráta času…
Pokud někdo pro malou obec navrhne halu za půl milijardy, tak u kreslení moc hulil… Zastupitelstvo přece může stanovit limit, do kterého se chce maximálně vlézt.
Not great, not terrible: Ano, třeba tak… Opava ano, Ostrava už ne.. pokud je se jedná o obec u Opavy (např. Koběřice)… neříkám přece, že v Žilině, Kozlí nebo v Ratiboři nejsou kvalitní architekti, jen si myslím, že tito architekti by měli tvořit ve svém okolí…. mají nějaký vztah k tomu místu, znají ho atd… ale jak jsem psal dříve, myslím si, že je to vhodný model pro malé obce. Zastupitelstvo si může určit, kolik architektů osloví a je jedno jestli 4,7 nebo 12… důležité je, že osloví architekty…. např. na základě referencí, portfolia.. a dostane 4,7 nebo 12 více či méně kvalitních návrhů, ze kterých si starosta, zastupitelstvo, občané, vyberou to co se jim líbí nejvíce. Ano, máte pravdu, že lidé si mohou vybrat úplné hovadiny (fialovou barvu na dům… betonový plot s kamenným reliéfem a lvem u brány… ), není to skvělý model, obecně s referendem nesouhlasím, protože lidé jsou schopni vybrat cokoliv. :), ale pokud budou mít 4,7 nebo 12 návrhů, které budou od architektů, tak i výběrem té (např. dle mého názoru, nebo dle vašeho názoru) nejhorší varianty se postaví něco (tělocvična, kulturní dům, autobusové zastávky…) co bude mít kvalitu..
Žabeň přestřelila tím, že vypsala architektonickou soutěž… protože do soutěže se přece dávají návrhy, které jsou uvalené, přemrštěné, megalomanské, návrhy, které vypadají skvěle, nadčasově atd.. v soutěži si nikdo neláme hlavu nad tím, kolik to má stát, jestli se to „dá postavit“ atd. Hulení k tomu občas asi taky patří, nevím, nejsem architekt, jsem stavební inženýr :).