Obecní dům Kobeřice

Fotografie dokončeného obecního domu v Kobeřicích.

Projektant: Studio ARCHE´S – Ing. arch. Jiří Horák, Opava

zdroj foto: stavbamsk.cz

Související články

Komentáře

  • Tom 21.07.2020  ●  11:44

    Moc pěkné

    To se mi líbí 15 To se mi nelíbí 4
  • Migi 21.07.2020  ●  15:09

    nechybí tomu něco?? Ta přední fasáda mohla mít nějaké lákadlo… umění, mozaiku, malbu… škoda

    To se mi líbí 20 To se mi nelíbí 4
  • O ničem 22.07.2020  ●  06:48

    O ničem, čekal jsem nějaký designérský prvek a né vězení.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 9
  • Migi 22.07.2020  ●  09:14

    O ničem:
    kdoví, třeba se ještě nějaké instalace dočkáme pokud opravdu nechtějí působit jako kongresové centrum uprostřed vesnice.
    Navíc díky tomuto mokrému létu jim ta bílá fasáda nevydrží dlouho takže sami pochopí, že to ještě „něco“ chce krom nápisu OBECNÍ DŮM.

    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 9
  • Arnošt 22.07.2020  ●  20:44

    Souhlasím. z Kýče udělali ještě větší Kýč. Strašná budova. Vypadá to jako nějaký nepovedený sklad s nápisem: „obecní úřad“. Ani okna kanceláří nejsou symetrické, prostě jen naflagane jak se architektovi chtělo. Svět se řítí do záhuby. Kdyby to tak naši rodiče viděli… opravdu neskutečné.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 13
  • Martin [msstavby.cz] 22.07.2020  ●  22:51

    Migi: Víte, že prší na všechny fasády bez přesahu a jejich životnost je obdobná…?

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 10
  • Migi 23.07.2020  ●  09:39

    Martin [msstavby.cz]:
    tak pokud mají investice na to, aby každých 10let natírali fasádu znovu na bílo, proč ne :)
    stačí se podívat na dnešní nové domy u Karolíny jak vypadají po ani ne 10 letech… jakoby tam stály 30 let

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 7
  • Martin [msstavby.cz] 23.07.2020  ●  16:20

    Migi: Omítkové systémy tvoří povrchovou úpravu stavebních konstrukcí a jednou z jejich vlastností je odolnost vůči klimatickým podmínkám, což déšť je. Na omítky prostě prší. Není běžný dům u kterého to tak není.

    Domu na Karolině nemají omítku poškozenou, nýbrž špinavou. Stačí umýt tlakovou vodou. Obecně by se omítkové systémy měly pravidelně čistit. Například u ETICS co 10 let. Ale to se v ČR děje málokdy.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 10
  • Migi 23.07.2020  ●  19:24

    Martin [msstavby.cz]:
    dobrá je fajn že to máš nastudované z VŠB, zkopírované ze skript? :) to se bude hodit u státnic.
    Ale jak jsme se už shodli, bílá na exteriér není nejvhodnější to mám pravdu, ale i tak se moc rád k tomuto tématu vrátím za 5 let a zhodnotíme jak to bude vypadat a kolikrát si tu fasádu propláchnou nebo přemalujou.

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 10
  • Martin [msstavby.cz] 23.07.2020  ●  19:49

    Migi: Budeme se bavit věčně, nebo sklouzávat do osobní roviny, když dojdou argumenty.

    Tohle nejsou skripta, ale praxe a selský rozum. Nevím, kde jsme se shodli. Například drtivá většina funkcionalistických staveb má ploché střechy bez přesahu s bílou fasádou…. Ale samozřejmě nejen tyto stavby.

    A státnice mám dávno za sebou :)

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 10

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.