Svinovské mosty – postup rekonstrukce

Kruhové objezdy jsou hotovy, dokončují se chodníky, ale před otočením provozu zbývá dodělat spoustu věcí. Povrch mostů, dilatační spáry, zábradlí, svodidla, přechody okolo kruhových objezdů a hlavně komunikace na ně navazující.

Související články


Komentáře

 1. bio :

  Což oto, vypadá to dobře, ale jen se obávám, že ty skleněné tabule budou cílem tupější části Ostraváků.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Miv :

  to bio: všechno může být cílem vandalů, nedáme tam ale přece místo toho plechové zástěny ne …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. honza :

  Vypadá to moc pěkně, jenom musíme doufat, že se město postará po rekonstrukci i o pořádek a úklid. Omlouvám se za OT, ale někdy mám pocit (a nejen v Ostravě samozřejmě), že se hezky opraví oblast a potom už se nechá ležet ladem bez úklidu (např. Venuše v Hrabůvce, zastávka Elektra). Bohužel je to vidět i na nádraží ve Svinově, kde ČD nechávají drobná poškození a špínu (upadané kachličky, poblité chodníky) často naprosto bez povšimnutí :/ já vím jde o peníze ale je to škoda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Nimrod :

  Tuším, že směr provozu na mostech se měl podle původních plánů otáčet už 22.7. – takže jde vidět, že tam asi nějaký drobný skluz bude. Ale držím palce, ať je komplikací co nejméně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  A jak to vypadá z revitalizací přednádražního prostoru na Hlavním nádraží ? Zase nic co ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Sanju :

  Protože do této části Ostravy moc často nejezdím, vysvětlil by mi prosím někdo věci znalý, jak funguje krásný prostor autobusových zastávek přímo před nádražní budovou? Tedy co z něj jezdí (MHD, Veolia atd.) a kam? Je potom naplánovaná nějaká dopravní návaznost? Jako například, že autobus vyjede od nádražní budovy, zastaví pod mosty pro přestupující z tramvají, a pak bude pokračovat dále?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Jiřík: Ne zas nic… Stále probíhají výběrová řízení. Trpělivost :)…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. mm :

  Sanju: Před nádražní budovou stojí: DPO, Veolia i TQM, některé spoje pojedou dál – tedy směrem k mostům a buď vyjedou na horní zastávky, nebo budou stát přímo pod mostem, kde bude v obou směrech přestupní úzel. Pod mostem je taktéž točna pro autobusy a odstavná plocha.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aldik :

  A jak to vypadá se stavbou toho nákupního centra vedle? Já vím, to je v rukou soukromého investora, ale i tak.. místo Karolíny radši měli postavit nákupák ve Svinově, na lukrativním místě u nádraží…

  A té prázdné krabice po Okay a Mountfieldu by se taky mohl někdo ujmout, nebo to dopadne jako BigBilla kousek dál…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Nimrod :

  aldik: Investor je stejný jak u skeletu vedle Krajského úřadu, nevěřím, že by se to v následujících 2 letech pohlo. A krabice po Mountfieldu hlavně trpí zvlněnou podlahou, takže to třeba strhnou, třeba to opraví…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  aldik: no karlina se postavila na dobrem miste, spis se na tom miste pod mosty melo postavit tesco, ktere se misto toho stavelo na zelene louce o kus dale. To byla nejvetsi hloupost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. bio :

  Tak za tou zelenou plochou kde stoji tesco jsou laguny a smrad, takže nic lepšího než tesco popř nějaký sklad tam ani byt nemohlo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomas T. :

  bio: nebylo by spis lepsi ten smrad a laguny odsranit? nez pred to postavit krabici, at hlavne za ni neni videt.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. acdlcia :

  Tomas T.: Likvidaci lagun bohužel blokují ekologické organizace a občanská sdružení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas T. :

  acdlcia: blokuji? to znamena ze je tam chteji ponechat? jak to ze se nepostavili i za laguny ve fifejdach? :-D je k tomu nejake blizssi info?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. acdlcia :

  Tomas T.: Cca před čtvrt až půl rokem to bylo ve zprávách každý den. Protesty občanských sdružení proti uskladnění kalů, které po smíchání s dalšími složkami musí nějakou dobu „uzrát“ (chemická reakce) aby je bylo možno použít jako palivo do cementárny. Vysokoteplotní spalování, které je možné pouze v cementárnách a proti kterému protestují prozměnu zase ekologové je nejlepší a v podstatě jedinou možností jak tyto laguny zlikvidovat. Jelikož díky těmto protestům nebude možno dodržet stanovený termín, hrozí nám to že budeme muset vrátit i dotace které jdme na tuto likvidaci dostali od evropské unie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  no to by me taky zajimalo. hlavne je treba si uvedomit, ze vsechno se da delat setrne. pokud s tim nejaka eko organizace ma problem, pak ten problem asi existuje. vime, jak to chodi, tady firmy zkousi veci ala „sanujeme“ tim, ze bordel prekydame o par kilometru jinam.. to by jeden fackoval..

  jinak teda ja v trebovicich nebyl, ale kdyz zagooglite, tak o zadnem smradu rec neni

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia: ale ty jsi navazal na laguny v trebovicich, ty jsou slozenim uplne jinde nez ostramo.

  a jinak se na me nezlob, ale precti si tohle, a dostanes uplne jiny nahled na to, jak moc to kdo zdrzuje, a hlavne proc.. http://goo.gl/ujhWN

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Tomas T. :

  No tak ted jsem se ztratil uplne. Puvodni rec byla o lagunach v trebovicich, za tescem…. tyto laguny smrdi? pripadne jejich odklizeni brani ekologove? Co v tech lagunach je uskladneno?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Nimrod :

  Tomas T.: Prosím všechny odlišujte laguny Ostramo na Fifejdách od kaliště v Třebovicích. Já si tipnu, že tam je ukládán teplárenský popílek, což žádný smrad nepůsobí, jen když vyschne voda tak se práší :-), ale jednou se zrkultivovat bude muset!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. acdlcia :

  Hynek [msstavby.cz]: Omlouvám se za nevědomost, opravdu nejsou laguny jako laguny, ale tyhle by se daly určitě taky spálit, v polsku už se na ně třepou. Nicméně článek mimo jiné potvrzuje protesty ekologů. A že někdo změnil postupy aby si namastil kapsu? – to se nedá nic dělat, určitě to není poprvé a ani naposled. Kdo to dneska nedělá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Miv :

  Netusite nekdo, zda-li se dá projet pres Svinovske mosty od vodaren do Dubi?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Miv: melo by jit viz planek http://www.msstavby.cz/vymena-smeru-uzavirky-svinovskych-mostu-16-07-2012/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Tomas T. :

  Ano da, nemusite to objizdet az pres Rudnou ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. filous :

  Není někde něco bližšího o tom, jak bude vypadat interiér svinovských mostů (materiály, barvy, vandalovzdornost atd.) kromě té původní vizualizace arch. Filandera?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.