Svinovské mosty – postup rekonstrukce

Kruhové objezdy jsou hotovy, dokončují se chodníky, ale před otočením provozu zbývá dodělat spoustu věcí. Povrch mostů, dilatační spáry, zábradlí, svodidla, přechody okolo kruhových objezdů a hlavně komunikace na ně navazující.

Související články

Komentáře

  • bio 01.08.2012  ●  10:39

    Což oto, vypadá to dobře, ale jen se obávám, že ty skleněné tabule budou cílem tupější části Ostraváků.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Miv 01.08.2012  ●  11:28

    to bio: všechno může být cílem vandalů, nedáme tam ale přece místo toho plechové zástěny ne …

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • honza 01.08.2012  ●  11:55

    Vypadá to moc pěkně, jenom musíme doufat, že se město postará po rekonstrukci i o pořádek a úklid. Omlouvám se za OT, ale někdy mám pocit (a nejen v Ostravě samozřejmě), že se hezky opraví oblast a potom už se nechá ležet ladem bez úklidu (např. Venuše v Hrabůvce, zastávka Elektra). Bohužel je to vidět i na nádraží ve Svinově, kde ČD nechávají drobná poškození a špínu (upadané kachličky, poblité chodníky) často naprosto bez povšimnutí :/ já vím jde o peníze ale je to škoda.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Nimrod 01.08.2012  ●  12:58

    Tuším, že směr provozu na mostech se měl podle původních plánů otáčet už 22.7. – takže jde vidět, že tam asi nějaký drobný skluz bude. Ale držím palce, ať je komplikací co nejméně.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Jiřík 01.08.2012  ●  13:00

    A jak to vypadá z revitalizací přednádražního prostoru na Hlavním nádraží ? Zase nic co ?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Sanju 01.08.2012  ●  13:02

    Protože do této části Ostravy moc často nejezdím, vysvětlil by mi prosím někdo věci znalý, jak funguje krásný prostor autobusových zastávek přímo před nádražní budovou? Tedy co z něj jezdí (MHD, Veolia atd.) a kam? Je potom naplánovaná nějaká dopravní návaznost? Jako například, že autobus vyjede od nádražní budovy, zastaví pod mosty pro přestupující z tramvají, a pak bude pokračovat dále?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 01.08.2012  ●  14:44

    Jiřík: Ne zas nic… Stále probíhají výběrová řízení. Trpělivost :)…

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • mm 01.08.2012  ●  18:01

    Sanju: Před nádražní budovou stojí: DPO, Veolia i TQM, některé spoje pojedou dál – tedy směrem k mostům a buď vyjedou na horní zastávky, nebo budou stát přímo pod mostem, kde bude v obou směrech přestupní úzel. Pod mostem je taktéž točna pro autobusy a odstavná plocha.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • aldik 01.08.2012  ●  18:59

    A jak to vypadá se stavbou toho nákupního centra vedle? Já vím, to je v rukou soukromého investora, ale i tak.. místo Karolíny radši měli postavit nákupák ve Svinově, na lukrativním místě u nádraží…

    A té prázdné krabice po Okay a Mountfieldu by se taky mohl někdo ujmout, nebo to dopadne jako BigBilla kousek dál…

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Nimrod 01.08.2012  ●  19:34

    aldik: Investor je stejný jak u skeletu vedle Krajského úřadu, nevěřím, že by se to v následujících 2 letech pohlo. A krabice po Mountfieldu hlavně trpí zvlněnou podlahou, takže to třeba strhnou, třeba to opraví…

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 02.08.2012  ●  09:28

    aldik: no karlina se postavila na dobrem miste, spis se na tom miste pod mosty melo postavit tesco, ktere se misto toho stavelo na zelene louce o kus dale. To byla nejvetsi hloupost.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • bio 02.08.2012  ●  12:10

    Tak za tou zelenou plochou kde stoji tesco jsou laguny a smrad, takže nic lepšího než tesco popř nějaký sklad tam ani byt nemohlo…

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 02.08.2012  ●  13:28

    bio: nebylo by spis lepsi ten smrad a laguny odsranit? nez pred to postavit krabici, at hlavne za ni neni videt.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • acdlcia 02.08.2012  ●  21:15

    Tomas T.: Likvidaci lagun bohužel blokují ekologické organizace a občanská sdružení.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 03.08.2012  ●  08:27

    acdlcia: blokuji? to znamena ze je tam chteji ponechat? jak to ze se nepostavili i za laguny ve fifejdach? :-D je k tomu nejake blizssi info?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • acdlcia 03.08.2012  ●  09:16

    Tomas T.: Cca před čtvrt až půl rokem to bylo ve zprávách každý den. Protesty občanských sdružení proti uskladnění kalů, které po smíchání s dalšími složkami musí nějakou dobu „uzrát“ (chemická reakce) aby je bylo možno použít jako palivo do cementárny. Vysokoteplotní spalování, které je možné pouze v cementárnách a proti kterému protestují prozměnu zase ekologové je nejlepší a v podstatě jedinou možností jak tyto laguny zlikvidovat. Jelikož díky těmto protestům nebude možno dodržet stanovený termín, hrozí nám to že budeme muset vrátit i dotace které jdme na tuto likvidaci dostali od evropské unie.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 03.08.2012  ●  12:26

    No tak ted jsem se ztratil uplne. Puvodni rec byla o lagunach v trebovicich, za tescem…. tyto laguny smrdi? pripadne jejich odklizeni brani ekologove? Co v tech lagunach je uskladneno?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Nimrod 03.08.2012  ●  13:47

    Tomas T.: Prosím všechny odlišujte laguny Ostramo na Fifejdách od kaliště v Třebovicích. Já si tipnu, že tam je ukládán teplárenský popílek, což žádný smrad nepůsobí, jen když vyschne voda tak se práší :-), ale jednou se zrkultivovat bude muset!!!

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • acdlcia 03.08.2012  ●  20:52

    Hynek [msstavby.cz]: Omlouvám se za nevědomost, opravdu nejsou laguny jako laguny, ale tyhle by se daly určitě taky spálit, v polsku už se na ně třepou. Nicméně článek mimo jiné potvrzuje protesty ekologů. A že někdo změnil postupy aby si namastil kapsu? – to se nedá nic dělat, určitě to není poprvé a ani naposled. Kdo to dneska nedělá.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Miv 14.08.2012  ●  09:53

    Netusite nekdo, zda-li se dá projet pres Svinovske mosty od vodaren do Dubi?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • Tomas T. 15.08.2012  ●  09:30

    Ano da, nemusite to objizdet az pres Rudnou ;-)

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • filous 14.09.2012  ●  17:57

    Není někde něco bližšího o tom, jak bude vypadat interiér svinovských mostů (materiály, barvy, vandalovzdornost atd.) kromě té původní vizualizace arch. Filandera?

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.