Komentáře

 1. Tomas T. :

  Cekal jsem tam na autobus, a vsiml jsem si tech rozbitych skel. Prijde mi ale moc podezrele ze by je nekdo vytloukl umyslne. Takze me napada jestli to nepraska vlivem sedani stavby. To by taky odpovidalo tomu, ze ta skla na jedne strane uz nejaky ten cas neresi, a jen to zadelali OSB deskou.
  Nevite nekdo o tom neco?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. pertino :

  Ano víme. Třeba tady: http://goo.gl/COsP8H

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  Nebyl jsem teď na Svinově dva měsíce – nevíte, jestli už na ovládání eskalátorů konečně namontovali nějaké překážky, aby to ti cypi furt nevypínali, anebo to zas byly jen plané kecy a úkon na jedno odpoledne za pár tisíc je strašný problém?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  pertino: No tak toto se jedna o ty vyplne na zastavce bus smer poruba, ale tech prasklych vyplni je tam povicero. A jsou i u tramvaji.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. centos :

  Řešil se tady už ten hypnotický chodník na nádraží?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. aleš.m. :

  pertino: pertino:

  Tak jsem se díval na ten odkaz a nehoda se stala 6.4.!!! Končí květen!!! Jakakoliv oprava v Ostravě trvá věky!!!

  A jestli ty tabule praskají – ani tomu se nedivím!!! Dnes jsem jel po dálnici na Bohumín – hrůza!!! Vlny jak od rozbouřeného Baltu!!!

  Takže ať žijí ostravské 3 !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. skelet :

  Pokud je mi známo tak hlavní problém s opravou je ten, že se během té nehody vyrval celý ten sloup. Takže to nebude jen o výměně skel. A s dálnicí taky nemá nic společného Ostrava, ale ŘSD. Ale chápu Výs, plivat se musí vždy :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. aleš.m. :

  skelet:

  Neplivu, jen v tom žiju!!! Jistě, za to může ten a ten a ten a ten za to nemůže, neb za to přece může tam ten, na a tam ten přece za to nemůže, protože to byl ten tam a ten tam už přeci krachnul…..normál nejen v ově, lae v celém bordelstátě….

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. skelet :

  pokud je vyrvaný ten sloupek, tak se to asi nebude moct jen tak zalepit chemoprenem :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  centos: Ten je nejlepší !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. MM :

  Neviděl jsem vnitřní část na vlastní oči, ale podle fotek je to moderní a nadčasové. Jen na zastávkách mi chybí lavičky, zkrátka sezení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. KEnnY :

  Nedávno jsem jel po dlouhé době autobusem domů (mimo OV)… Všede ty LCD s jízdními řády, ale moc jsem se v nich nevyznal, navíc část z nich nešla… televize nad cestou dole mi přišly, že jsou daleko a neměl jsem z toho vůbec pocit, že je to nové a moderní. Navíc hypnotický chodník při cestě na zastávku, která je u točny jak je Hornbach, mi trošku zamotal hlavu a po 5ti minutách čekání na bus, jsem myslel, že umřu, protože zastávka je „výstavní“. v létě na ní peče slunce, není se kde schovat. člověk musí jít někde pryč bokem. V zimě to bude podobné…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Miv :

  aleš.m.: Zajeďte si do Indie a třeba se zklidníte. Hlavně je třeba zhluboka dýchat nějaký čerstvý vzduch (tedy nezůstávat pořád Ově).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. thrpst :

  Myslím že zastávku opraví v termínu do 6.4.2014.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aldik :

  pertino: Moment, to pořád není opravené? :O No sakra, to ani nechci vidět, jak ty mosty budou vypadat za dva roky, když po bouračce jim to trvá více než 2měsíce to opravit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  MM: na zastavkach jsou sverazna sedatka. – jde to videt treba tady: http://goo.gl/pVm8U

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. pertino :

  Tak ta oprava se snad bude platit z povinného ručení toho řidiče. Tak je možné, že to pojišťovna protahuje. Ale nebudu spekulovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. skelet :

  hlavním problémem bude ten urvaný sloupek. Takže pokud je poškozeno kotvení toho sloupku (jakože je), případně celá konstrukce té stěny, tak to nebude nikterak levná záležitost. Takže to bude smlouva na vícepráce, domlouvání termínu (je stavební sezóna, takže se kapacity neuvolní hned), a také ty peníze někde vzít. A pokud dodavatel oné stěny nemá v současnosti volné kapacity, tak se objednatel nemůže obrátit na konkurenční firmu, protože by díky tomu mohla v klidu ztratit záruku na komplet stěnu. Takže jo, klidně to může trvat a vzhledem k tomu, že je to veřejný sektor, tak to trvat bude.
  http://goo.gl/UGfRiU

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. skelet :

  ještě bych dodal, že samotná dodávka materiálu na hliníkové stěny se pohybuje v rozmezí 4 až 6týdnů. (Pokud zrovna onen profil nemá výrobce stěny někde zašantročený na skladě). Ale po pravdě jsem nestudoval jestli ta stěna je z oceli nebo hliníku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. aleš.m. :

  Miv:

  :-) proč letět až tak daleko? Z Ovy do Indie by to bylo poněkud drahé. Stačí zajet anbo zaletět do Rakouska ( ani nevím, jestli se ještě z Mošnova do Vídně dá) a tam se fakt vždy zklidním. Když vidím, jak tam se opravuje pro blaho obyčejných lidí. Příběh 2 roky zpět. Ráno v Linci jsme 1 km dopředu naráželi na výstažné tabule „Achtung“ a pak jsme narazili na zabezpečenou díru na chodníku. Vlastně ani ne díru – chybělo pár žulových kostek. Místo bylo ohraničené, že ani ve tmě tam nemohl člověk zakopnout. K večeru cca kolem 18. hod. jsme šli zpátky stejnou cestou a až na hotelu jsme si uvědomili, že díra a tabule s varováním už tam nebyly. še precizně opraveno, upraveno, že si té ranní „hrůzy“ s achtungem nikdo už ani nepamatoval.
  K tomu jsme míjeli natěraše nějakého zábradlí a divili se, proč to natírají, když bylo ještě docela hezké. Rakouský kolega vysvětloval, že v zimě už bude pozdě, kdyby se náhodou objevila rez!!! Bral tohle všechno s takovou samozřejmostí a my s údivevem, že je vidět v jakém prostředí a jaké politiky máme my a na co jsou zvyklí rakouští občané.

  Takže asi uklidnit z tohoto bordelu si zajedu tam :-)) a jestli jste v rakousku ještě nebyl, můžete jet se mnou :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 21. aleš.m. :

  skelet:

  To je právě ta hrůza oprav u nás!!! Pokaždé výmluva proč to nejde rychle!!! Však my si přece musíme zvyknout, že zrovna ten a ten materiál není na skladě :-)), že zrovna firma má terno :-)), že zrovna jsou přece dovelené :-)) atd. atd.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. marian :

  aleš.m.: je hezké udržovat si kritický přístup k veřejným službám a porovnávat je s těmi nejvyspělejšími státy na světe (rakousko, skandinávie, německo, švýcarsko), ale přístup „ať žijí ostravské 3 !!!, …..normál nejen v ově, ale v celém bordelstátě…, odjet z tohoto bordelu“ kdy vše v tomto státě je na hovno, všichni kradou atd. (všichni které znám osobně a kteří tvrdí, že kradou všichni, jsou víceméně také zloději. omlouvají si tak sami před sebou svoje chování) je přehnaný, nicneřešící a má i neblahý vliv na vaši psychiku a potažmo zdraví. pro mě je horší než chodník s chybějící dlažební kostkou, potkávat mraky nasraných lidí nebo číst jejich příspěvky na i-diskuzích :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 23. Tomas T. :

  marian: Tak tak, kazdy rika ze vsichni kradou a ze je to hruza, ale v tasce si nese domu veci z prace a prijde mu to normalni , a kdyz na to prijde rec tak rekne ze je to jen par korun :-D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. skelet :

  aleš.m: vzhledem k tomu, že jsem z oboru (ne tu stěnu jsme nedělali), tak vím jak to s fasád atd. chodí. Já třeba mám plnou výrobu až do srpna, kdybych chtěl někam narvat nějakou rychlovku, tak už ji nemám kam dát. Museli bychom překopat celý výrobní plán, a pak by nám mohlo hrozit penále z jiných staveb, protože bychom se dostali do skluzu oproti smlouvě. Takže ta rychlost by se musela zákazníkem zaplatit nebo by si tento musel počkat na nejbližší volný termín.
  Ale jo, chápu.. od stolu je všechno jednoduché a jde to hned ;-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. aleš.m. :

  skelet:

  :-), ale ani od toho stolu to není jednoduché a nejde to už vůbec….jinak vám díky, že jste i na mé „výkřiky“ odpovídal slušně a věcně

  pro ostatní, co na mne reagovali: nevím, že bych psal, že tady kradou všichni – já osobně si v tašce nosím do práce i z práce jen svou průpisku, svůj notes, občanku, řidičák a v pežence pár drobných na svačinu…..

  Thumb up 0 Thumb down 1
 26. Jiri :

  Opravdu mě udivuje, jak se každý pohoršuje nad rychlostmi oprav a ještě dává za příklad nějaké Rakousko. Souhlasím, že to mělo být opravené už dávno, ale nepřipadá vám, že ta storka o Achtung v Rakousku je trochu přitažená za vlasy? A jestli je to pravda, jedná se o fanatické tempo tamních robotníků. A tabule Achtung v případě dlažebních kostek je opravdu zbytečná, akorát upozornuje na tento zanedbatelný estetický nedostatek. Na jednu stranu každý odsuzuje, jak se v dnešní době každý člověk snaží vypadat za každou cenu co nejlépe. Za kdejakou plastiku obličeje by onoho člověka plebs nejraději ukamenoval a hrdě tvrdí, jak je v pořádku nepečovat o svůj zevnějšek a pomalu chodit jako šupák. Na stranu druhou nemůže vystat kdejaký výmolek a počmáranou trubku.

  Spíš než na rozbité sklo byste měli poukázat na laciný vlnitý plech, který použili na pokrytí střech těch schodů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. aleš.m. :

  Tak to mne pobavilo:…….fanatické tempo……jak potom nazvat ostravské tempo opravy chodníjků! :-))
  ……..za příklad nějaké Rakousko,,,,,,,,no jistě, ať si Ostrava radjěji vezme příklad z Ukrajina nebo Čecenska!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 28. aggu :

  aleš.m.: no zrovna Čečensko (Groznyj určitě) roste možná i rychleji než to Rakousko ;) Architekturu pominu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Ve Svinově je „halucinogenní“ chodník. Podívejte se!“: http://goo.gl/jJn7a

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. pertino :

  K tématu – otázka pro:

  Tak jak jsem psal v květnu, oprava bude placena z povinného ručení řidiče…
  zdroj: denik.cz, http://goo.gl/agBaAN

  Kdy bude opravena prosklená zastávka na Svinovských mostech, která byla poškozena už začátkem dubna při dopravní nehodě?

  Odpovídá Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu:

  „Předpokládaný termín opravy je v tuto chvíli stanoven na říjen letošního roku. V tuto chvíli není známo, kdo bude opravu realizovat, jednou ze tří oslovených firem bude i původní zhotovitel díla akciová společnost IMOS Brno. Financování bude kryto z pojistné smlouvy povinného ručení řidiče, který škodu způsobil, a bude ji hradit pojišťovna Allianz.“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Svinovské mosty se konečně dočkají opravy skleněných výplní“ na denik.cz: http://goo.gl/DdCOQr

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Nový most poničený při kuriózní nehodě se konečně dočká opravy“ na idnes.cz: http://goo.gl/ZoU9b4

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Hynek [msstavby.cz] :

  koukam tam maji i nechteny designovy vodopad https://twitter.com/TheViperr/status/498817365522792449

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.