Svinovské mosty – postup rekonstrukce

Kruhové objezdy jsou hotovy, dokončují se chodníky, ale před otočením provozu zbývá dodělat spoustu věcí. Povrch mostů, dilatační spáry, zábradlí, svodidla, přechody okolo kruhových objezdů a hlavně komunikace na ně navazující.

Související články


Komentáře

 1. bio :

  Což oto, vypadá to dobře, ale jen se obávám, že ty skleněné tabule budou cílem tupější části Ostraváků.

  Thumb up  Thumb down
 2. Miv :

  to bio: všechno může být cílem vandalů, nedáme tam ale přece místo toho plechové zástěny ne …

  Thumb up  Thumb down
 3. honza :

  Vypadá to moc pěkně, jenom musíme doufat, že se město postará po rekonstrukci i o pořádek a úklid. Omlouvám se za OT, ale někdy mám pocit (a nejen v Ostravě samozřejmě), že se hezky opraví oblast a potom už se nechá ležet ladem bez úklidu (např. Venuše v Hrabůvce, zastávka Elektra). Bohužel je to vidět i na nádraží ve Svinově, kde ČD nechávají drobná poškození a špínu (upadané kachličky, poblité chodníky) často naprosto bez povšimnutí :/ já vím jde o peníze ale je to škoda.

  Thumb up  Thumb down
 4. Nimrod :

  Tuším, že směr provozu na mostech se měl podle původních plánů otáčet už 22.7. – takže jde vidět, že tam asi nějaký drobný skluz bude. Ale držím palce, ať je komplikací co nejméně.

  Thumb up  Thumb down
 5. Jiřík :

  A jak to vypadá z revitalizací přednádražního prostoru na Hlavním nádraží ? Zase nic co ?

  Thumb up  Thumb down
 6. Sanju :

  Protože do této části Ostravy moc často nejezdím, vysvětlil by mi prosím někdo věci znalý, jak funguje krásný prostor autobusových zastávek přímo před nádražní budovou? Tedy co z něj jezdí (MHD, Veolia atd.) a kam? Je potom naplánovaná nějaká dopravní návaznost? Jako například, že autobus vyjede od nádražní budovy, zastaví pod mosty pro přestupující z tramvají, a pak bude pokračovat dále?

  Thumb up  Thumb down
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Jiřík: Ne zas nic… Stále probíhají výběrová řízení. Trpělivost :)…

  Thumb up  Thumb down
 8. mm :

  Sanju: Před nádražní budovou stojí: DPO, Veolia i TQM, některé spoje pojedou dál – tedy směrem k mostům a buď vyjedou na horní zastávky, nebo budou stát přímo pod mostem, kde bude v obou směrech přestupní úzel. Pod mostem je taktéž točna pro autobusy a odstavná plocha.

  Thumb up  Thumb down
 9. aldik :

  A jak to vypadá se stavbou toho nákupního centra vedle? Já vím, to je v rukou soukromého investora, ale i tak.. místo Karolíny radši měli postavit nákupák ve Svinově, na lukrativním místě u nádraží…

  A té prázdné krabice po Okay a Mountfieldu by se taky mohl někdo ujmout, nebo to dopadne jako BigBilla kousek dál…

  Thumb up  Thumb down
 10. Nimrod :

  aldik: Investor je stejný jak u skeletu vedle Krajského úřadu, nevěřím, že by se to v následujících 2 letech pohlo. A krabice po Mountfieldu hlavně trpí zvlněnou podlahou, takže to třeba strhnou, třeba to opraví…

  Thumb up  Thumb down
 11. Tomas T. :

  aldik: no karlina se postavila na dobrem miste, spis se na tom miste pod mosty melo postavit tesco, ktere se misto toho stavelo na zelene louce o kus dale. To byla nejvetsi hloupost.

  Thumb up  Thumb down
 12. bio :

  Tak za tou zelenou plochou kde stoji tesco jsou laguny a smrad, takže nic lepšího než tesco popř nějaký sklad tam ani byt nemohlo…

  Thumb up  Thumb down
 13. Tomas T. :

  bio: nebylo by spis lepsi ten smrad a laguny odsranit? nez pred to postavit krabici, at hlavne za ni neni videt.

  Thumb up  Thumb down
 14. acdlcia :

  Tomas T.: Likvidaci lagun bohužel blokují ekologické organizace a občanská sdružení.

  Thumb up  Thumb down
 15. Tomas T. :

  acdlcia: blokuji? to znamena ze je tam chteji ponechat? jak to ze se nepostavili i za laguny ve fifejdach? :-D je k tomu nejake blizssi info?

  Thumb up  Thumb down
 16. acdlcia :

  Tomas T.: Cca před čtvrt až půl rokem to bylo ve zprávách každý den. Protesty občanských sdružení proti uskladnění kalů, které po smíchání s dalšími složkami musí nějakou dobu „uzrát“ (chemická reakce) aby je bylo možno použít jako palivo do cementárny. Vysokoteplotní spalování, které je možné pouze v cementárnách a proti kterému protestují prozměnu zase ekologové je nejlepší a v podstatě jedinou možností jak tyto laguny zlikvidovat. Jelikož díky těmto protestům nebude možno dodržet stanovený termín, hrozí nám to že budeme muset vrátit i dotace které jdme na tuto likvidaci dostali od evropské unie.

  Thumb up  Thumb down
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  no to by me taky zajimalo. hlavne je treba si uvedomit, ze vsechno se da delat setrne. pokud s tim nejaka eko organizace ma problem, pak ten problem asi existuje. vime, jak to chodi, tady firmy zkousi veci ala „sanujeme“ tim, ze bordel prekydame o par kilometru jinam.. to by jeden fackoval..

  jinak teda ja v trebovicich nebyl, ale kdyz zagooglite, tak o zadnem smradu rec neni

  Thumb up  Thumb down
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia: ale ty jsi navazal na laguny v trebovicich, ty jsou slozenim uplne jinde nez ostramo.

  a jinak se na me nezlob, ale precti si tohle, a dostanes uplne jiny nahled na to, jak moc to kdo zdrzuje, a hlavne proc.. http://goo.gl/ujhWN

  Thumb up  Thumb down
 19. Tomas T. :

  No tak ted jsem se ztratil uplne. Puvodni rec byla o lagunach v trebovicich, za tescem…. tyto laguny smrdi? pripadne jejich odklizeni brani ekologove? Co v tech lagunach je uskladneno?

  Thumb up  Thumb down
 20. Nimrod :

  Tomas T.: Prosím všechny odlišujte laguny Ostramo na Fifejdách od kaliště v Třebovicích. Já si tipnu, že tam je ukládán teplárenský popílek, což žádný smrad nepůsobí, jen když vyschne voda tak se práší :-), ale jednou se zrkultivovat bude muset!!!

  Thumb up  Thumb down
 21. acdlcia :

  Hynek [msstavby.cz]: Omlouvám se za nevědomost, opravdu nejsou laguny jako laguny, ale tyhle by se daly určitě taky spálit, v polsku už se na ně třepou. Nicméně článek mimo jiné potvrzuje protesty ekologů. A že někdo změnil postupy aby si namastil kapsu? – to se nedá nic dělat, určitě to není poprvé a ani naposled. Kdo to dneska nedělá.

  Thumb up  Thumb down
 22. Miv :

  Netusite nekdo, zda-li se dá projet pres Svinovske mosty od vodaren do Dubi?

  Thumb up  Thumb down
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Miv: melo by jit viz planek http://www.msstavby.cz/vymena-smeru-uzavirky-svinovskych-mostu-16-07-2012/

  Thumb up  Thumb down
 24. Tomas T. :

  Ano da, nemusite to objizdet az pres Rudnou ;-)

  Thumb up  Thumb down
 25. filous :

  Není někde něco bližšího o tom, jak bude vypadat interiér svinovských mostů (materiály, barvy, vandalovzdornost atd.) kromě té původní vizualizace arch. Filandera?

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.