Od soboty Svinov v obou směrech

Tuto sobotu 22.12. bude zpřístupněna opravená část Svinovských mostů, bude se tedy moci, i přes pokračující práce, jezdit v obou směrech.

„Řidiči se dočkají vánočního dárku. Stavební firma ukončila opravu severního mostu ve Svinově o tři měsíce dříve, než měla,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Opravenou část mostu město slavnostně otevře už v pátek odpoledne, ale první auta na ni vjedou nejdříve o půlnoci z pátku na sobotu. Současně začnou lidem sloužit nové tramvajové i autobusové zastávky. Ty provizorní v Opavské ulici budou zrušeny, stejně jako dočasná autobusová linka 42. Autobusy s čísly 46, 51, 53 a 64 budou nově stavět přímo pod mosty v Peterkově ulici.

„Budou pokračovat drobnější práce, které neovlivní individuální dopravu. Zřejmě dojde k několikadenní tramvajové výluce, ale dopravu přes mosty zajistí náhradní autobusy,“ uvedl ostravský primátor Petr Kajnar s tím, že definitivně budou Svinovské mosty hotové v dubnu.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  KONEČNĚ!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. vasatko :

  Zdárek, no konečně? Celkem rychle to zvladli, jsou to frajeři. Nemáte někdo nějaké fotky (bohužel v nejbližší době nemám cestu kolem a tady na fóru skoro nic není)?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  Je blbé, že zruší bus 42. Podle mě jeho trasa a provoz nebyla nijak závislá na stavbě mostů a lidi si na ten spoj navykli a jezdili tím. Bude toho škoda…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  vasatko: fotky ma Jakub na g+, ale neda se tam jeste dostat, takze je to z dalky: (tady a dale..) http://goo.gl/EzuPQ

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.