Stěhování radnice Moravské Ostravy

Informace a hmotové vizualizace plánované nové zástavby v centru Ostravy.

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu se do budovy bývalého Mioru stěhovat nebude, alespoň prozatím. Nechá si ale postavit úplně nové sídlo přímo na Masarykově náměstí. To bude i včetně dvoupatrové podzemní garáže podle odhadů hotovo za pět let. Vedení centrálního městského obvodu v úterý představilo svou novou strategii, díky které by se do centra Ostravy mohl vrátit život. Ve spolupráci s magistrátem města chce postavit podzemní parkoviště a zastavit proluky, které jsou v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí. Celkem by podle slov radního Lukáše Semeráda mohlo jít až o pět nových budov. Stěžejní ale bude přímo ta na Masarykově náměstí, v místě, kde je v současné době kluziště pro veřejnost, tam by totiž měla vyrůst nová obvodní radnice.

„Až sedm set stání by dohromady mohlo vzniknout mezi ulicemi Pivovarská, Dlouhá, pod částí Masarykova náměstí a potom odděleně mezi ulicemi Purkyňova a Zámecká. Garáže by měly být dvoupodlažní s výstupem do budov i do veřejného prostoru,“ řekl v úterý Lukáš Semerák s tím, že radnice Moravské Ostravy a Přívozu by se pak nastěhovala do budovy, která vyroste mezi Dlouhou, Zámeckou a ulicí 28. října. V dalších nových objektech v prolukách by podle radních mohlo být například středisko správních činností (mezi Zámeckou a Purkyňovou ulicí, vedle nynějšího obchodního domu Horník) nebo malometrážní byty pro seniory (na místě parkoviště mezi Velkou a Pivovarskou ulicí). Hotovo by mohlo být do pěti let.

radnice ostrava centrum

radnice ostrava centrum

 

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  na tuto debatu s velmi těším, jelikož ti co často píší, že centrum umírá, teď přejdou do pozice, město zase utrácí naše peníze, jinak já tomuto projektu velmi fandím, kdo jiný by měl mít sídlo v jádru města, než právě městské orgány, plus ten nápad s byty pro důchodce taky podporuji, jelikož když už se rozhodnou opustit svůj velký byt, tak není za co vyměnit, takhle mohou zůstat v centru, kde jsou zvyklí celý život, jinak doufám že to bude stát co nejdřív, a ještě poznámka, město zaplatí jen dokumentaci, vyhlásí výběrko na zhotovitele, u kterého bude v podnajmu

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Kostelnik :

  Prave to s tim vyberkem a podnajmem je to jedine, co je na tomhle projektu na pytel..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Tak myslim ze spravny skeptik rikajici ze centrum vymira na toto rekne ze ty dva baraky to nemaji sanci zachranit …..
  Jen by me teda zajimalo, co se deje s tou budovou Miora, kterou teda celou vystehovali. Uz se tam stehuji zpatky? nebo jak?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Michal :

  Konečně ty vymlácené zuby zmizí. Doufám ale, že to nebude archipeklo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Balde :

  prave ze to nestavi město, ale soukromnik, tak snad to archipeklo nebude, jelikož casem to muze pronajmout i nekomu jinemu

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. MM :

  Zastavění proluk je plus, ale v dnešní době stavět přímo v centru radnici i s podzemním parkovištěm. Úředníků má ubývat, ne přibývat. Je opravdu na pováženou, že se nevlezou do budovy velké radnice na Prokešově náměstí. Chci vidět jak to oživí centrum, když úřady jsou otevřeny pondělí a středa. Byty pro seniory v centru je totální blbost, jejich kupní síla je bohužel minimální, senioři centru opravdu neoživí. Ještě by mě zajímalo jak je možná, že ještě před týdnem se měli stěhovat k Zátorskému a po týdnu už mají projekt na několik budov v centru! Semerák má radnici jako svůj podnikatelský projekt a toto je jeho začátek. Když už jsme u toho, proč nekoupí jatka nebo Bauhaus a neudělají to tam. Mají tam parkoviště, zastávku atd. Stejně je to jedno. Podle mého má úředníku ubývat a ne, že se rozlézají jako rakovina…

  Thumb up 2 Thumb down 6
 7. Kostelnik :

  Balde: No soukromnik nebo mesto to je jedno, archipekla je schopen kdokoliv. Dulezite je aby opravdu byla ta architektonicka soutez.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. aggu :

  Na jedné straně tleskám, v centru mají vznikat veřejné budovy a kdo jiný byl měl v krizi být iniciativní než obvod nebo magistrát. Podzemní parkoviště by snad měla být samozřejmost (po tom lapsu s Masarykáčem). Na druhé straně ani slovo o arch soutěži, i když se jedná o nejlukrativnější a nejdůležitější parcely v celé Ostravě! To se má člověk zase děsit co z toho vyleze? Jedna děsuplná hrůza už je vidět na té studii – místo dodržení uliční čáry v proluce Masarykáče je Nová-Malá-Radnice uhnutá a místo ní parkoviště? WTF? Ne-po-u-či-tel-ní.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Kostelnik :

  aggu: tady se o soutezi pise/mluvi http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/253143-moravska-ostrava-a-privoz-hleda-nove-sidlo-pro-svuj-urad/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. aggu :

  Kostelnik: Díky. To už jsou lepší zprávy ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Pavel :

  What? Co je špatného na radnici na Prokešově náměstí? Prosím, radní, zůstaňte tam, kde jste (nebo jinde) a náměstí nechte nám, občanům.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 12. Balde :

  MM: ach ti pesimisti, na nicem nenechaji nit suchou

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. Balde :

  aggu: co si o tom aspoň něco precist, minimalně komentaře nad tim vaším :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Balde :

  Pavel: delate jako by to namesti mělo byt zastaveno, stavet se ma v prolukách, náměstí které není ohraničeno budovami, vlastně není ani náměstí

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Pavel :

  Balde: Chápu; jde mi o to, že stavět radnici přímo u náměstí kteréžto je nyní velkou křižovatkou pěších cest a místem odpočinku se mi jeví jako honění si ega radních. Jinak jsem každopádně pro zástavbu proluky.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 16. aggu :

  Balde: V komentářích nic, v Deníku.cz nic, až Česká televize. Opravdu nemohu číst všechny zdroje, to není moje zaměstnání ;) Ani k té hmotové studii jsem nenašel autora…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  „Shodli jsme se s obvodem, že bude třeba nejdříve zajistit peníze na architektonickou soutěž. Doufáme, že bude už příští rok,“ míní náměstek primátora Ostravy Jiří Hrabina (ČSSD).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Jinak k tomu mrtvému centru. V blízkosti zastávky Jindřich na Nádražní otevřeli obchod „Fresh Salads“ Tuším, že tak nějak se to jmenuje. Má to pěknou atmosféru. Nabízejí saláty atd. Na Křižovatce Sokolská třída / 28. října / Biskupská otevřeli kavárnu Caffé 10. Na Nádražní v blízkosti tram. zastávky Stodolní nový obchod s vínem sýry apod. A pak další 2 obchody na Nádražní / Českobratrské. Potřeby pro chovatele zvířat a něco se zlatem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Tak s radnicí na hlavním náměstí bych možná problém neměl ale problém mám s tím, že mi stále nedochází jak je možné, že se ty kancelářské krysy tak množí a nevlezou do největší radnice v republice a tak obrovská budova jim nestačí. Co mě děsí je ta budova správních činností a to nejen proto, že bydlím na Zámecké. Dopraví situaci to zde rozhodně nepomůže. A žádná z těch tří velkých budov v mém okolí nepřinese žádné nové obyvatele centra a jen znepříjemní život stávajícím. To mě přivádí k zamyšlení o mém setrvávání v centru a to jsem pravověrný Ostravák žijící celý život v absolutním centru který vše co bylo dál než pár km od náměstí nepovažoval za Ostravu :-(
  Takže si nejsem jistý jestli to povede k oživení centra Ostravy a díky bohu, že mám ješte jeden byt o kus dál.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 20. Crazym :

  A dokonce se znovu otevřel obchod na rohu Chelčického a Českobratrské u Baníku do kterého jsem chodil celé dětství a jsou tam dokonce potraviny :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. Balde :

  Crazym: je rozdil mezi ranici na Prokešově, kde je radnice města, a tohle je radnice městské části

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. aggu :

  Máme Starou radnici (Moravské Ostravy), máme Novou radnici (Ostravy). Tohle bude jaká radnice? ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 23. Crazym :

  Balde: To mi nemusíte říkat, znám rozdíl.. :-)
  Ale to nic nemění na tom, že se nám ti úředníci množí jak krysy a co nám zaručí, že jim to zas zanedlouho nebude málo? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. MM :

  Balde: Není v tom vůbec žádný rozdíl, právě že obvod má tu výhodu, že na jeho území sídlí i úředníci Ostravy. Pro mě jako občana je úplně jedno, že v jedné budově sídlí dvě organizace. Žijeme v informační společnosti a tady se staví paláce pro úředníky, kteří za pár let nebudou mít do čeho píchnout. Na co máme internet, když 95% věcí musím vyřídit osobně v pondělí nebo ve středu. Úředník bohužel hodnoty nepřináší. Nová radnice v centru je blbost, snad si nemyslíte, že budova bude stát do 100 milionů, pokud ano, kde na to obvod vezme? Nejsou schopni opravovat chodníky a budou si stavět nové sídlo?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 25. Balde :

  MM: kdyby tady někdo četl, tak by se dočetl, že stavbu bude financovat investor, a radnice tam bude v nájmu, tak jak je v nájmu ted, ale asi za jiné peníze, predpokladam mensi

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Jarda :

  Konečně se něco nového v centru postaví, je to pozitivní správa. S těmi úředníky bych nepropadal pesimismu, třeba to nebudou mít pronajaté celé a jen se tam opravdu přestěhují ti stávající. Spíše je otázkou jaká bude ta nájemní smlouva, jestli to nebude malá domů někomu z radnice.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Pochybuji, že doprava povede přes pěší zónu Zámeckou.

  MM: Město a obvod počítají s tím, že by financovaly jen projektovou dokumentaci staveb. „Veřejné prostředky nejsou, projekt se bude pohybovat v řádech sto milionů korun. Hledal by se finanční investor, znamenalo by to, že obvod by byl v nájmu soukromníka,“ vysvětluje radní Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Lukáš Semerák (Ostravak).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 28. MM :

  Balde: Podívejte se jak dopadla Praha. Vlastní sídlo prodala firmě, která s městem okamžitě uzavřela nájemní smlouvu. Za deset let pronájmu zaplatí Praha 2x víc, než kolik získala z prodeje budovy. Tunel na městské peníze jak vyšitý. Pokud by neměla radnice vhodné prostory tak to pochopím, ale volných prostor je spoustu. Proč se uvazovat, platit nájem když můžu být ve vlastním. Tím vlastním myslím velkou radnici Ostravy, ty peníze za pronájem jdou opět městu Ostravě. Při platbě 6 milionů ročně, radnice zaplatí 96 milionů za 16 let. Jenže nebude vlastnit nic, bude v pronájmu. Je to jako hypotéka versus pronájem. Každý ať si spočítá co je pro něj výhodnější.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 29. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Určitě jsem nemyslel přes Zámeckou ale někde jsem kdysi viděl návrh kdy vjezd do podzemí na proluku na náměstí byl veden zanořením ulice Purkyňova pod Zámeckou a budovu na rohu Zámecké a Dlouhé. Akorát pod Zámeckou vede kolektor a já nevím jak hluboko, jestli je to zanoření reálné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Pavel :

  A co koupit pro radnici městské části Moravská Ostrava a Přívoz budovu České spořitelny na náměstí Edv.Beneše, kterou ČS má opustit přestěhováním do nové budovy Karolina park? Radnice by tak byla také v centru města a pravděpodobně by byla tato koupě levnější než výstavba budovy nové, případně ji od stávajícího majitele pronajmout?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 31. Crazym :

  Pavel: Ještě lepší se mi zdá koupit či pronajmout bývalou budovu ředitelství OKD naproti Nové radnice, měli by to na jednom místě a parkování už tam mají.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. MM :

  martin [msstavby.cz]: Prosím ohledně toho salátového baru, je bližší adresa? Jinak nebylo to nikde uvedeno, ale po prázdninách skončila Greenline Coffee na Zahradní ulici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Tomas T. :

  Stavbu nove radnice bych prirovnal ke stavbe nove knihovny. Ta mela (pokud me mysl neklame) vyjit tusim na 350 mil. , cili pokud by se to rozpocitalo takto, tak pak to je doba pronajmu na 58 let. Coz je uz mnohem mnohem dele…. a to vlastne vubec nebereme v potaz ceny za energie a pripadne naklady na udrzbu budovy v prubehu casu. Nechci cim nejak se zastavat toho ci onoho reseni, ale chci jen rcit, ze zase tak nesmyslna myslenka to neni.

  Nova radnice mela od pocatku slouzit jako kompletni radnice pro cele mesto. Cili byl tam i tehdejsi krajsky urad. Dneska ale ta budova naprosto prostorove nedostacuje. Myslenka dat radnici po do budovy po ceske sporitelne je fajn, ale je tam malo parkovacich mist, muselo by se to nejak spojit s rekonstrukci toho parku vedle. A to asi nepujde, dokud se nevyresi spor ohledne Ostravice.

  Osobne bych se priklanel k tomu aby po sporitelne byla v te budove knihovna. Tolik parkovacich mist nepotrebuje, a defakto by se tim jen vratila knihovna do puvodni budovy, ve ktere byla nez ji odtamtud sporitelna celkem sproste vyhodila…..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 34. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: V budově po České spořitelně se počítá s něčím jiným než radnicí.

  MM: Nádražní 112/50 V tom bloku ve směru k Nádražní prostřední dům.

  Popravdě, nedivím se, že Greenline skončila. Předražené ceny za relativně slabou nabídku. Ani v tom obchodu teď není cedule k pronájmu. Zvláštní…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. Balde :

  martin [msstavby.cz]: a s cim se pocítá místo spořitelny ??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Balde :

  jinak v Karolina Parku se buduji minimalne dve nove obchodni jednotky, v bráně u nákupka, jedna prizemi a první patro roh, a druha prizemi roh

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. Kostelnik :

  Tomas T.: Ja jen upresnim ze tam budova nepatrila cela knihovne, a navic tam byla myslim spis knihovna mesta ostravy nez MS vededecka knihovna, o ktere je ted rec, takze by to de facto byl navrat jen velmi castecny. Ta budova (arch. Karel Kotas, projekt 1927, realizace 1928-30) slouzila puvodne pro ucely sporitelny i knihovny zaroven – knihovne patrila ta cast, ktera tvori severni hranu nam. E. Benese, sporitelne ta monumentalni, vzadu zaoblena cast a taky trakt v Tyrsove ulici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Balde :

  Kostelnik: jinak k te knihovne myslim ze jsem nekde cetl, ze ta zaoblená cást budovy by ani staticky nevyhovovala, přeci jen ty hnihy něco váží

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. Kostelnik :

  Balde: kazdopadne by tam byla moc hezka studovna a citarna, coz by IMHO netnamenalo vetsi zatizeni, nez je tam dnes. Ale jestli by to jako knihovna slo vyuzit i za dnesnich pozadavku na knihovny by meli posoudit odbornici :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Balde :

  Kostelnik: jj určitě

  Thumb up 0 Thumb down 0
 41. Tomas T. :

  Kostelnik: Ta knihovna se sporitelnou se takto stavela proto, protoze mesto tehdy nemelo penize, a vysel tehda nejaky vynos, ze kazde vetsi mesto musi mit vlastni knihovnu. A sporitelna tehdy nemela na vlastni budovu. Proto se o to podelili napul. Slova jen ta severni cast, bych nepouzival , jedna se i tak o hodne velkou cast.

  Jestli by staticky vyhovovala nevim, ale kdyby se budova stavela komplet znovu, taky to neco bude stat. A v te celkove summe to bude zanedbatelna polozka. Ono opet je to ukolem architekta, aby to vyresil. A rict ze to nelze je velice pohodlne, misto aby se zapojila hlava.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 42. MM :

  martin [msstavby.cz]: Díky, uz vim kde to je. Šel jsem okolo, ale je to veganske bistro. Takže nehrozí kuřecí salát atd. Je to škoda, v centru prostě není normální bistro nebo rychle občerstvení, ale to je na jinou debatu. Bohužel

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. Balde :

  MM: KFC

  Thumb up 0 Thumb down 1
 44. MM :

  Balde: Děkuji, ale myslel jsem, něco originálního. KFC má nejhorší hranolky co jsem kdy jedl. Myslel jsem v centru bageterii, čínské nudle sebou, saláty, kvalitní pizza sebou, zkrátka to co v centru a skoro celé Ostravě není. Snad jen v Porubě, na Hlavní třídě pizza bistro U Pupíka, které ale končí :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. Balde :

  MM: jj, vůbec nechapu proc koncil Mc Donald, když sami rikali, že tržby byly i po otevření Karoliny dobré

  Thumb up 1 Thumb down 0
 46. robert :

  Jestli obvod zaplatí méně než na Prokešáku a ty parkovací stání budou jak pro rezidenty, tak pro náVštěvníky, tak to bude super. Jestli ne, tak v tom postrádám logiku. Ale zahojit centrum po tom průseru jménem Karolina bude i tak oříšek. Nicméně, myslím si, že tudy by mohla vést cesta…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 47. Hynek [msstavby.cz] :

  MM: pokud vim, tak Pupik se prestehoval do centra (na hradbach)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 48. MM :

  Hynek [msstavby.cz]: Já jsem s majitelem mluvil v létě a doporučoval jsem mu centrum. Jestli je to pravda tak je to super. Neříkám, že je to super kuchařina, ale takto si představuji bistro. Hned v týdnu se zajdu podívat. Jen je škoda, že se neumí pořádně propagovat, nemají web atd., ale nevadí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 49. Tomas T. :

  Balde: Protoze prostory absolutne nevyhovuji dnesnim pozadavkum na prodejnu McDonald. Potrpi si na jednotnosti vzhledu a kvalite, a tam to jiz proste dal neslo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 50. Tomas T. :

  MM: Co prima svacina u bati? Tam si vzdycky vyberu a chutna mi to ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. MM :

  Tomas T.: Už jsem tam párkrát byl, není to špatné :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. aggu :

  jak se to v centru města dělá jinde: http://www.firstclass.cz/cestovani/cesty-za-nakupy/nakupni-pasy-v-parizi-aneb-co-mesto-dokaze-udelat-pro-podnikatele-a-pro-sebe/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. Tomas T. :

  aggu: Ano, to je myslenka dobra, bohuzel u nas kdyz se dari obchodum tak zisky doputuji take do parize a londyna, kde maji ty obchody vedeni, a mestske kase toho moc nezustane :( natozpak v nasi ekonomice.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 54. Crazym :

  Nenašel jsem post o vyprazdňování centra a tak tu Jobovku dám sem :-) DM market na rohu Puchmajerové a 28. října opouští prostory na konci ledna. Tam ta oblast kolem je snad zakletá… :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 55. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Abych tam šel rychle udělat velkou tržbu a stěhování si rozmysleli…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 56. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Myslím, že tržby tam neměli špatné, ale asi jim stačí DM o párset metrů dál v Dalkii. Ale zkuste to.. :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 57. Summerboy :

  To je teda fakt blbé :-/. Přitom se tam nakupovalo velmi příjemně. Ta oblast je fakt asi zakletá…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 58. Summerboy :

  Možná ale až (jestli) udělají kampus z hotelu Palace, tak se to tam vzchopí. Ale pochopitelně doufám, že se to vzchopí i dřív.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 59. Tomas T. :

  Summerboy: Mno zakleta asi ani ne, ale tak neni duvod proc tam jit. Vy tam tudy snad chodite bezne? Kdyz jdu do centra, tak vetsinou jdu pak primo na tramvaj na elektru, cili po ulici Zamecke. Kdybych sel po 28 rijna, tak musim jit bud kolem imperialu, kde se neprochazi zrovna pohodlne, a nebo kolem ostravice, u ktere ale hrozi ze mi spadne na hlavu. Jediny duvod proc pro me osobne proc jit touto ulici je ten, ze jdu na karolinu a vezmu to zadem kolem byvaleho librexu.

  Ten napad udelat radnici v tech pronajatych prostorach v te miuře či jak se to jmenuje, byl dle meho dobry. Lidi by to primelo tam tudy chodit a tim by se ty najemni prostory staly lukrativnejsimi. Ovsem zase to jde ruku v ruce cenam najmu. Zajimalo by mne kolik tam to DM plati mesicne. Protoze to jsou nehorazne sumy co tam chteji….

  Thumb up 2 Thumb down 1
 60. Summerboy :

  Tomas T.: Tak já tam běžně celkem chodím, protože jezdím z Poruby a když mi jede tramvaj k divadlu, tak vystoupím tam a jdu právě tamtudy. Anebo přesně jako Vy – do Karoliny přes Librex. DM všeobecně je drahá drogerie.. Doufám, že v té oblasti vydrží a zůstane nedávno přestěhovaný Deal a nějaké ty prodejny dekorace nebo co to tam je. Je to pěkné, ale aby se to udrželo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 61. Crazym :

  Tak k Jobovce z 14.1. o DM marketu přidávám i tu, že nás opouští i Terranova na kříži Zámecké a Puchmajerove. Ale že to tu žije… :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 62. Summerboy :

  Chmmm… to je teda blbé… ale dalo se to čekat, když tam mají jenom dámské, tedy poloviční sortiment, a o pár metrů dál mají velkou prodejnu i s pánským. No, uvidíme, jaká prodejna tam bude pak – Zámecká je podle mého perspektinější než vedlejší úsek 28. října kolem bývalého mekáče…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 63. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Centrální obvod stále hledá prostory pro svou radnici“ na denik.cz: http://goo.gl/3RvlEs

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.