Stavební úpravy bytového domu č.p. 19, 348

Informace k veřejné zakázce „Stavební úpravy bytového domu č.p. 19, 348 ul. Slezská, Starý Bohumín“.

Stavební úpravy budou řešit kompletní rekonstrukci stávajících bytových domů, které dříve sloužily k zajištění pečovatelské služby a kde nově vzniknou byty. V rámci stavebních úprav se předpokládá kompletní rekonstrukce domu zahrnující výměnu okenních výplní, dveří, skladeb podlah, stropů, střešní krytiny, výměnu veškerých rozvodů TZB, napojení na inženýrské sítě, hromosvod, zateplení dvorní části objektu, opravu uliční historické fasády s fasádním nátěrem. Součástí stavebních úprav je i řešení vnějších ploch ve dvorní části objektu (odstavná stání pro auta, terénní úpravy zelené plochy, přístřešek pro kontejner).

Objekty jsou součástí památkově chráněného území. Navrženými stavebními úpravami okenních výplní a úpravou fasád dojde alespoň částečně ke zlepšení stávajícího architektonického vzhledu obou objektů. Snahou je, s ohledem na památkovou zónu, vrátit okenním výplním jejich původní členění a velikostní rozměry. V rámci stavebních úprav u domu čp. 348 dojde rovněž k navrácení původnímu vzhledu budovy a plochá střecha bude nahrazena zpět střechou valbovou.

Současný stav:

zdroj: mapy.cz

zdroj: bohumin.ezak.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Skvělý počin, vypadá to nádherně. Zašlá sláva starých časů se vrací i v moderní době.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  + článek V Bohumíně začala přestavba domů s pečovatelskou službou na moderní byty
  https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/zacala-prestavba-domu-s-pecovatelskou-sluzbou-na-moderni-byty-20200514.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.