Komentáře

  • Crazym 12.01.2020  ●  09:44

    Ach jo, Schöntal a Čára byly jediné podniky které mě jako mladého dokázaly donutit cestovat z centra do periferií kvůli zábavě. U Schőntala to byla za soudruhů jedna z mála pravidelných diskoték mimo kulturní domy a na Čáru jsme se táhli kvůli mladým Řekyním, scházela se tam tenkrát dost velká řecká komunita a kromě diskotéky těch jejich kolových tanců a chlastu byly ty jejich mladé baby obrovským lákadlem, další takové se daly vidět až někde v Bruntále :-)
    Dnes je Schöntal asijská restaurace Osaka, kde návrat k tradicím je spíš v rovině utopie i když kluci asijští jsou tam jen v nájmu a nepatří jim to, zatím :-( Tady trochu historie o něm: https://1url.cz/dzMxt a Čára neexistuje. A pro ty, kdo nevědí co bývala Čára zde: https://mapy.cz/s/hukoganana a řeknu vám, tam to hučelo tak, že se na to nezapomíná :-)

    To se mi líbí 13 To se mi nelíbí 0
  • thvari 12.01.2020  ●  11:26

    Crazym: Čára byl, pokud tomu rozumím, skutečně naprosto legendární podnik, chodili tam chlastat za svých studentských let mí rodiče a když tu fotku někdo prásknul na Nezapomentuou Ostravu na Facebooku, někdo tam vzpomínal na začátky jistých jazzových muzikantů – dodnes dobrých známých rodičů. Škoda, kdyby to někdo obnovil, jasně, už by to nemělo tu tehdejší atmosféru, ale pořád by to mohl být skvělý podnik, kam by chodili zapíjet nostalgii pamětníci, nebo mohl by to být podobný underground ve stylu Lesa nebo Hudebního bazaru…

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • P 12.01.2020  ●  12:11

    A proč se ta hospoda jmenovala Čára / Na čáře někdo může vysvětlit? Celkem by mne to zajímalo.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Adam (ten hodný) 12.01.2020  ●  16:56

    Na té historické fotografii je název Schöntal obrozenecky počeštěný :)

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Adam (ten hodný) 12.01.2020  ●  16:58

    Zvláštní je taky pojmenování Ruské ulice jako Palackého třída. I samotný Zábřeh je dnes o kus dál. Jednomu by se z těch změn během století zatočila hlava

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • Raptor 12.01.2020  ●  17:39

    Jo to je krááása. Zrovna nedávno jsem chtěl popsat Té své, jak to kdysi vypadalo na Černé Louce v Lesance a nikde nemůžu ani za boha najít nějaké fotky. Nemá někdo šikovný odkaz ? Předem děkuji.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • paulos 13.01.2020  ●  01:02

    Tyjo dnes by ta Čára byla v pěkné dupě, navíc celkem odlehlé a „nebezpečné“. Každopádně když tak nostalgicky vzpomínáte, hned za rohem máte staronově legendární a fungující Rock Hill. Určitě tam někdy skočte na koncert. https://www.facebook.com/rockhillmusicclub/

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • Jarda 21.01.2020  ●  06:28

    Adam (ten hodný):
    Schöntal alias Osaka je stále na území Zábřehu, tedy alespoň katasrálně.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 21.01.2020  ●  09:45

    Katastrálně možná ano, ale Zábřeh už je dávno rozdělen na tři katastrální podčásti https://regiony.kurzy.cz/katastralni-mapy/ku/714305-zabreh-nad-odrou.png
    Přitom Zábřeh https://mapy.cz/s/juboteraga a Vítkovice https://mapy.cz/s/nogubeselu mají jasně oddělené hranice. Zřejmě to historicky vzniklo potřebou oddělit pozemky pro Vítkovické Železárny a proto Schönthal dnes leží na tom jednoum z odtržených kousků s označením Zábřeh-VŽ [714089] ale číslo popisné má Vítkovice 1205. Tyhlety žabomyší války… :DD

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.