Sportovní areál U Cementárny – II.etapa

Informace a vizualizace k projektu Sportovní areál U Cementárny – II.etapa.

Předmětem stavby je realizace veřejně přístupného sportovně rekreačního zařízení s vlastní správou areálu, s provozním řádem a pravidly, určené pro laický sport i širokou sportovní veřejnost. Stavba obsahuje objekt zázemí areálu, komunikace, parkoviště, zpevněné plochy, tenisové kurty, in line dráhy, přípojky a rozvody inženýrských sítí. Areál nebude oplocen, bude vymezena doba provozu se stálým dohledem. V areálu jsou navrhovány tenisové kurty, skate park, parkour, přístupné travnaté plochy, in line dráhy.

 

u cementarny

Objekt zázemí – Samotná budova se skládá ze dvou základních objemů. První – vyšší, v níž se nachází hlavní do budovy, provozní prostory pro restauraci s barem a kuchyní. Druhý objem nižší zahrnuje samotné zázemí a komunikační prostor. Jižní a severní fasáda je členěna ve střední části prosklenou stěnou. Navrhovaný objekt obsahuje jedno nadzemní podlaží. Hlavní vstup do budovy se nachází v jižní části a je doplněný o velkoryse řešené závětří. Na vstupní prostory navazuje samostatný funkční celek – restaurace se zázemím. V západní části se nachází provozní prostory (kotelna, místnost správce, šatny a sociální zázemí). Na východní straně je klubovna a zázemí restaurace.

u cementarny

u cementarny

 Tenisové kurty – Zadaná výměra hrací plochy je 2 x 36×36 m tj. 2.592m 2. Hřiště bude sloužit především pro tenis případně míčové sporty. Předpokládá se podklad z vodopropustného drenážního asfaltu. Povrch je tvořen vpichovaným umělým kobercem.

Skatepartk – jedná se o nízkou betonovou stavbu, ve které se nenacházejí žádné pobytové ani obytné místnosti. Je určena ke sportovnímu vyžití skateboardistům. Základní tvar je složen z několika obloukových křivek a dal by se vepsat do čtverce o rozměrech cca 40x40m. Skate/bike park se sestává z jednotlivých na sebe plynule navazujících betonových překážek – Ledge, Jump-Ramp, Wall-Ramp, Bank, Bowl atd., které tvoří jeden celek parku. Celý park je dále doplněn kovovými trubkovými překážkami tzv. Raily. V prostoru parku se rovněž nachází ostrůvky zeleně, které budou zatravněny nebo osázeny nízkými keři.

Parkour – je variabilní systém překážek, hrazd a stěn, ze kterých je možné zbudovat plnohodnotné hřiště-cvičiště, podle představ a místních potřeb budoucích uživatelů. Variabilní stavebnicový systém překážek a prvků určených pro zbudování parkourových hřišť a cvičišť obsahuje stěnové a trubkové prvky, které lze vzájemně kombinovat, stěnové prvky jsou z ocelové nosné konstrukce a opláštění z betonových panelů, na stěny je možné připojovat trubkové konstrukce, madla a lišty obsahuje i nízké nášlapy pro přízemní trénink přesnosti. Barevné řešení bude přizpůsobeno již při výrobě překážek umístění v registrovaném významném krajinném prvku, to znamená přírodní barvy.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Marek :

  Fasáda od starého Kani… zase „krása“, tak jako ředitelství ČPZP. Tohle bylo „in“ začátkem 90tých….

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Ričí :

  Kdyby aspoň pány architekty napadlo restauraci určené primárně občerstvení navštěvníků >letních< sportovních aktivit udělat "zahrádku". (v plánu není ani možnost výstupu na provizorní verandu).

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. aldik :

  Marek: Úžasné, na VZP se nadává, že rozhazuje peníze, staví si velké paláce a u ČPZP se zase remcá, že si postavili (resp.opravili) v podstatě obyčejnou budovu, nijak nezajímavou.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Marek :

  Aldik: já neřeším to, že si ČPZP „postavila/opravila“ sídlo. Jen to kvituji, zvláště když využili budovu, která by byla jinak na demolici. Co bylo předmětem mého komentáře, tak to byla architektonická stránka/vnější obálka objektu, zejména centrální části, ty okrajové se mi docela líbí (vítkovický styl). Detailnější zákulisí ohledně téhle stavby bych raději nerozebíral…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Marek :

  jinak sry za OT, zde by měl být komentář ke sportovnímu areálu a ne k sídlu ČPZP.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Eva Novotná :

  Zdravím všechny inlajnisty i kolečkáře a jsem ráda, že přibude tak zřejmě moderní sportovní areál. Ostravě a okolí přeju denně velkou návštěvnost!!!
  Jak pojedem severní Moravou, určitě rádi otestujem. A teď – nezlobte se, nechci tím mírnit radost, ale život mě naučil koukat se i z druhé strany. Když už se něco dělá – a tohle nestojí zas tak malé peníze, pokud si vzpomínám tak Poláci v Zakopaném postavilo rychlobruslařský stadion za cca 50 milionů Kč i s chlazením. Proč tento areál nemá něco obdobného? Za srovnatelný objem financi. Inlajny jsou od jara do podzimu – ale v zimě? Kdo hledá příklady symbiozy kolečkářů, kolistů a bruslení, rychlobruslení, najde je hravě na internetu v GER NED, ve Skandinávii aj. To jsme tak bohatí – nebo nejdřív stavíme a pak přemýšlíme? Ostravo, chyť se za nos: mohla jsi mít za velmi pravděpodobně stejné penize nejen tento (hezký) areál od jara do podzimu, ale ještě čs. primát -rychlobruslařskou čtyřstovku, první takový ovál v CR. A měla bys to především pro svoje sportovce + fitness sportovce. A i pro ty, kteří by se za tím svezením sjížděli zdaleka. V zahraničí (NED, GER, RUS, BEL, USA,…) se takto logicky za veřejné plánuje, staví i trénuje, závodí. Tréninky nejrychlejších inlajnistů od podzimu, zimy přecházejí na led, míří k olympijskému rychlobruslení, inlajnoví odchovanci jsou a byli i letos na OH v Soči i mezi medailisty…. A já nepochybuju, že by na takové cíleně vychovávané sportovce pak mohla být Ostrava hodně hrdá. Pokud jsou na úhradu této stavby použity i peníze EU, jsou to naše společné, nejen ostravské. Neudělal tu snad někdo chybičku či chybu? Eva / příležitostná inlajnistka, hobby cyklistka/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. jato :

  Evičko, sice máš pravdu, ale i tak ve mně převládá radost. Aspoň něco….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Nepatří to sice sem ale nic jsem o té budově zde nenašel. Při průjezdu jsem si dnes všiml, že to co jsem měl za funkční domov seniorů http://www.mapy.cz/s/dEU7 je celé prázdné http://www.imagehosting.cz/?v=pa191844.jpg a přitom to tam je dost dlouho. Nevíte o tom někdo něco?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Lukáš Král :

  A uprostřed toho všeho bydlí 5 seniorů a jeden vozíčkář (já) v rezidenčním bydlení pro seniory – Bonacasa. It will be fun! :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. thvari :

  Lukáš Král: to bylo v nějakém tom vašem dokumentu o Colours, jak tam pořádáte akce s kamarády, a že prý si ještě sousedé nestěžovali :) tak snad to tam s těmi úpravami bude kultůrnější a ne naopak :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.