Sportovní areál U Cementárny

Práce na oválu vrcholí, bylo osazeno plexisklové zábradlí a položeny travní koberce. Dokončují se sportovní plochy i dětské hřiště. Vedle parkoviště také začala výstavba vstupu se zázemím.

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Je to nové a je to moc pěkné. Uvidíme co s tím bude dál co se týká údržby a s celým lesoparkem Benátky.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Johanes :

  Je skoda, ze to je tak mimo huste obydlene casti mesta. Tohle si umim predstavit vedle velkeho sidliste, tak aby tam mohli travit volny cas deti a bezprizorni pubosi. Jenze tohle je tak nesikovne umisteno, ze tam muzou jezdit rodice s detma tak akorat autem nebo MHD. V pesi vzdalenosti neni skoro nic a kdyz uz, tak za ctyrpruhovou plzenskou, kam bych deti nepustil. I to prostredi okolo je dost bezutesne (Vsechny fotky jsou radeji foceny jen jednim smerem k lesu.) Samotna stavba se jevi samozrejme v poradku. Ale ta lokalita…
  Doufam, ze tam budou kamery nebo spravce. Vychodnim smerem je to dost blizko nenechavym rukam.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 3. thvari :

  Johanes: co je spatneho na tom, ze to bude dostupne autem a MHD? s hlidacem naprosty souhlas, taky doufam,ze neco tak pekneho, uzitecneho a draheho bude radne hlidano.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Finick :

  Ono je možná dobře, že je to trošku z ruky. V blížkosti sídliště by se tam jenoim hromadily odpadky z pitek a nezaměstnaná enkláva s krabičáky.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. Crazym :

  Má to sice divnou lokalitu ale je to dobrý počin. A když zrealizují i tu etapu 2 co tady byla zveřejněna, tak se to hodně rozšíří a kroužit tam na bruslích nebude tak nudné a pro maminy s dětmi to bude bohatě stačit, navíc tam bude i něco pro skejtaře a jiné. Věřím, že si tam lidé najdou cestu když tam bude víc atrakcí. Já bych třeba do toho vnitřku velkého okruhu umístil třeba pumptrack, to by nemuselo stát moc a žádnou velkou údržbu to taky nepotřebuje a natáhne to bikery, kteří když budou mít kde bezpečně schovat kola se určitě zapojí i do dalších aktivit. Každopádně jsem zvědavý jak to pojede.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Jo a nemusel by to být zrovna pumptrack jako v Zurichu http://www.bikeparkzuerich.ch/ ale takový menší, uplácaný z hlíny v tom vnitřku velkého okruhu by stačil :-) http://www.ridetsg.com/news/wp-content/uploads/2011/04/pump_track_fun_scott11.jpg Ale to je asi utopie :-) Nebo jsme měli naočkovat toho pána co ho teď před volbama vidím na každém rohu na bilboardech? :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Crazym :

  A tady trochu inspirace, že na jednoduchý a zábavný pumptrack toho není zapotřebí moc a vyřádí se malí i velcí, jak na kole, tak i na čemkoliv jiném, když je dobrý povrch. No a když by to namotali jako jednoduchý nekřížící se okruh uvnitř toho velkého, bylo by to boží. Dokonce u nás existuje firma, která vyrábí pumptracky a vyváží je do světa.
  http://vimeo.com/52410815
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.497728406911821.121159.295049993846331&type=3

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Rýša :

  Finick: Bechvalně známá Bedřiška zase není tak daleko.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Marian L. :

  Mi se to líbí, ani ta lokace není špatná (mají to tam zhruba stejně daleko z Poruby, Jihu i Centra) Má to však jednu chybu a tou je to cigánské ghetto kousek od tama, takže tam budou cigáňata dělat bordel (pěšky se tam dostanou za 10min a tramvají na černo tak za 3). Taky by mě zajímalo, jestli k tomu povede přechod přes Plzeňskou? Což by ulehčilo přístup ze Zábřehu.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  fb udalost ke slavnostnimu otevreni 6.9.: http://goo.gl/no9ZRr

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. jirka :

  ten areál semi libí nejvíce projíždka lesem dávam tu stránku kde jsem si to fotil http://bagrista2.rajce.idnes.cz/inline_pakr_u_cementarny/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Po dnešním bikování v Poodří jsem schválně projížděl areálem a můžu říct, že se pěkně rozjel. I přes tu lokalitu byl plný lidí a plně využit. V okolí se ještě rekonstruuje příjezdová cesta z Vítkovic ale už i tak ten kdysi zanedbaný prostor ožil a je plný lidí, jen tak dál. Jsem zvědav na tu druhou etapu. http://anonymni.papricka.cz/crazym-sportovni-areal-u-cementarny-ostrava/

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.