Sportovní areál U Cementárny – II. etapa

V Ostravě-Zábřehu byla zahájena II. etapa sportovního areálu U Cementárny.

Tři Inline dráhy určené pro mezinárodní závody – ve druhé etapy vybudování areálu u Cementárny přibude další, a to v délce 1500 metrů. Vzniknou i 4 tenisové kurty, skatepark, parkourové hřiště a také budova se zázemím.  „V rámci této výstavby dojde k rozšíření parkovacích míst, kde se zbourá 62 garáží a vybuduje se parkoviště pro 171 vozidel. U toho zázemí bude i bistro, které bude poskytovat základní občerstvení návštěvníkům. Budou tady i další doprovodné služby,“ vysvětluje náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek (ODS). To vše na ploše více než 140.000 metrů čtverečních, což je zhruba 20 fotbalových hřišť. Areál bude otevřen celý rok, i v zimě.

„V této chvíli probíhají terénní úpravy, které bychom rádi, aby se stihly do zimy a udělaly se ty základní práce. Když počasí dovolí, tak na jaře by se finišovalo s povrchy a s nadzemními stavbami,“ říká zastupitel Ostravy Martin Štěpánek (ODS). „První etapa byla velmi úspěšná. Ostraváci toto místo navštěvují a využívají poměrně velmi značně,“ dodává Vladimír Cigánek. Právě na první etapu město získalo dotaci, druhou část projektu Ostrava financuje ze svého. Vysoutěžená cena je 87 milionů korun. Areál má na starosti společnost Sareza.

zdroj: infoportaly.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.