Rekonstrukce Havlíčkova náměstí v Porubě

Až sto čtyřicet nových parkovacích stání a ovál pro in-line bruslaře. Rekonstruovat se bude severní a jižní část náměstí a ulice Bohuslava Martinů po celé své délce od Hlavní třídy po ulici Opavskou. Silnice dostane nový povrch.

„Projekt je zpracován tak, aby vznikla šikmá parkovací stání na obou stranách stávající vozovky, a to po celé délce Havlíčkova náměstí. Díky tomu získají místní lidé skoro sto čtyřicet nových míst pro svá vozidla, mělo by to výrazně pomoci této lokalitě, kde je s parkováním dlouhodobě problém,“ uvedl mluvčí porubské radnice Martin Otipka s tím, že rekonstrukcí projdou i chodníky, které budou nově ze zámkové dlažby.

Na vnitřní straně parku podle něho vznikne unikátní in-linový ovál v délce přes šest set metrů. Rekonstrukce přinese ale také řadu komplikací. Při opravách bude vždy uzavřena jedna část náměstí, lidé tam tak nebudou moci parkovat. Opravy vyjdou radnici na více než šestnáct milionů korun.

havlickovo namesti porubazdroj: msdenik.cz

Související články


Komentáře

 1. Adam :

  Bruslařský okruh. Asi nová mantra.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Tomas T. :

  Adam: Nahodou, je to dobra myslenka. Aspon nebudou mit bruslari potrebu jezdit po cyklostezskach …

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. Adam :

  Tomas T.: Ale zcela jistě budou mít potřebu jezdit třicetkrát dokola po okruhu. Určitě.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. thvari :

  Adam: proc ne? treba ja jezdivam v Komenskeho sadech a tam je ten prtavy „okruh“ a po nem se krouzi dokola a jezdi tam dost lidi. to 600m je hotovy zazrak.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.