Komentáře

 1. michal :

  Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. michal :

  Protože to dopadne jako vše tady v tom bordeliánu. Oplotí se a bude chátrat nebo se zbourá a bude parkoviště. Proto znovu neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. PetrP :

  Ten barák stejně vypadá, že je již několik let neobývaný… Je to jeho jediná šance, aby zase sloužil svému původnímu účelu. Jinak stejně co nevidět spane sám…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. michal :

  PetrP: v tom baráku jsou ještě firmy, tak je jakžtakž udržovaný. Po odchodu firem kvůli údajné rekonstrukci to s ním dopadne jako s Hotelákem Jindřich. Dokud tam byly firmy, tak hotelák vypadal taky jakžtakž. A dnes????? Jinřich Plaza byl jen záminka, aby se tyto potzemky dostaly do rukou nenažranců…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Moment?? proc by to melo zkoncit oplocenim? bude to snad investice mesta, a to se do toho pusti az po te, co bude prislibena dotace ne? nebo to blbe ctu ten clanek?
  Mimochodem… ten dum je nyni jed jedna z mnoha obludnosti v centru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Sanju :

  michal – Četl jste vůbec ten článek? Narozdíl od Hotelového domu Jindřich/Jindřich Plaza, tohle by byla investiční akce obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, která chce věžák přestavět na bydlení pro studenty a důchodce. Vychází z toho, že přestavba na věžák o 10 patrech vyjdou na stejné peníze jako léta zvažovaná demolice. Proč by to tedy mělo skončit plotem a dírou? Mě osobně se sice líbí, jak se dům tyčí nad okolní zástavbou, ale horní patra jsou neobyvatelná a původně to byl bytový dům a nikoliv kanceláře. Těch je v centru dostatek, takže je načase, aby se do centra vrátilo bydlení. Ode mě jednoznačně palec nahoru, jen se bojím, že se rada města po tom, co se radní Moravské Ostravy (oprávněně) ozvali ve věci devastace Textilie, bude chtít pomstít a věžák do majetku obvodu nesvěří.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. PetrP :

  Michal: já vím, že tam pár firem je, ale i tak ten dům a okolí vypadá, jak kdyby to opustili před lety… takže horší to už být nemůže… Jindřich je jiná kapitola, ten je soukromý, tohle by mělo dělat město na byty pro „mladé“ a „staré“…

  A jak tady píše Tomas T. a Sanju určitě by město nezačalo dříve, než by měli schválené dotace a peníze na rekonstrukci. Takže jedině dobře, pokud se to povede a opraví.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. michal :

  A nepatřil kdysi ten Hotelový dům jindřich městu? A nepatřil kdysi obchodní dům Ostravica městu? A nepatřily kdysi Městská jatka městu??? Atd.atd……!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. PetrP :

  Jestli Vám vadí, že již nic nepatří městu (státu) doporučuji se odstěhovat na Kubu, případně Severní Korea by Vám mohla vyhovovat…

  Už je jiná doba a to, že to chátrá je vina nekompetentních lidí + zákonů, ne to, že je to v soukromém vlastnictví…

  A druhá věc, Vy myslíte, že kdyby to patřilo městu, tak jsou všechny ty budovy v perfektním stavu??? Kde by na to město asi tak vzalo peníze, když nemají ani na opravy chodníků v centru… ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Nimrod :

  No ja klasická rétorika Ostravaka – my jsme to vymysleli, ale město dej nám na to peníze. Takhle bych uměl taky hospodařit, s takovou už by to přece mohlo město udělat samo. Osobně nevím k jakému řešení se přiklonit, ale vzhledem k hustotě zástavby a nedostatku parkingu v daném místě by to klidně mohlo jít k zemi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. michal :

  PetrP. Nechci na Kubu, socialismu jsem si ,bohužel, „užil“ až až. Ale kdyby třeba Ostravici neprodali Kolkovi, nebyla by jistě v perfektním stavu, ale rozhodně ne jako ve stavu nynějším. taktéž Jinřich – Hotelový dům mohl sloužit doposud, kdyby město nenaletělo na vzletné plánY a kecy o mrakodrapu, který ho měl nahradit. Vůbec se mi zdá, že stačí jen nějaké vize a plány a hlavně jméno a samozřejmě odklon určitých peněz a hned je majetek města v rukou soukromníka, který sliby a mnohdy ani špatně udělané smlouvy nedodrží.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Sanju :

  michal – Váš argument není na místě. Jatka, Textilia a Jindřich patřily městu a získal je soukromý investor. Tady se ale nic soukromému investorovi neprodává. Srovnáváte nesrovnatelné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. acdlcia :

  Je pravda že je potřeba něco udělat než bude pozdě a obnovení původního účelu stavby je asi nejlepší varianta. Ta vizualizace nevypadá vůbec špatně, ale nesnižoval bych to tak moc. Myslím že dům o 12ti nebo 15ti patrech by byl obyvatelný úplně stejně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. mm :

  Rozhodně jsem pro nějakou rekonstrukci, ale věžák bych zachoval v původní velikosti. Dnes jde všechno a myslím si, že by se dal vyřešit i možný výkyv, přestože by to stálo nějaký ten peníz, ale snížení 12-pater také nebude jen tak levná záležitost. Krom toho, je to první výšková a nejvyšší budova v ČR a také nezaměnitelné panorama Ostravy. Rozhodně nesnižovat a nebourat. Bývalý dům vodohospodářů naproti Futura, byl také v dosti zanedbaném stavu a dnes je krásně opláštěn a i po odchodu Tieta bude vykazovat zisk. To samé platí i o budově plynáren a jak vypadá budova dnes. Chápu, že by to chtělo větší investici, ale třeba do budoucna by tam mohlo sídlit více firem a dovedu si tento věžák představit nově opláštěný. Přece jen se jedná o lukrativní místo a v budoucnosti bude o něho zájem. Objektů, kde může vzniknout bydlení pro mladé a seniory je dost, aby to zase nebyla nějaká záminka. Já osobně třeba nemusím RPG – což tady asi nikdo, ale proč město třeba nezkusí tuto budovu vyměnit za bývalou budovu OKR na Nádražní ul., do které by mohla sestěhovat své úřady a pobočky. Přece jen je to reprezentativní budova a pro denní návštěvy občanů bude přece jen vhodnější, než ta výškova budova. RPG si pak zase může do věžáku nastěhovat své pobočky, popř zřídit nějaké kanceláře – ale to mě neberte vážně, to je jen taková úvaha. Upřímně by mě snížení budovy docela mrzelo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. michal :

  mm: souhlas

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Tomas T. :

  no …. toto je na desli tema, na ktere tady nikdo z nas neni fundovany. Tim myslim to, jestli by se s naklonenim budovy a jejim dispozicnim resenim dalo neco udelat, tak aby to vyhovelo dnesnim normam. Myslim si ze srovnavat dum vodohospodaru a toto moc nejde, protoze tam budova byla v dobe sveho vzniku navrhnuta dobre, a po trebovala pouze renovaci. Zde je ale vice problemu najednou, ktere mozna ani resitelne moc nejsou. Me osobne by snizeni nevadilo….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. tom :

  NECHAT TAK !!! za pár let zas bude chybět

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.