Silnice II/478 rekonstrukce mostu + cyklo. trasa A

Most přes řeku Odru v Polance nad Odrou projde rekonstrukcí. Most bude rozšířen o veřejný chodník v. š. 2,75m umožňující obousměrnou cyklistickou dopravu. Zadavatelem veřejné zakázky je Správa silnic Moravskoslezského kraje.

Předmětem veřejné zakázky je provedení stavebních prací rekonstrukce mostu ev.č. 478-008 přes Odru na ul. Na Lukách v Polance nad Odrou včetně napojení na cyklistické trasy A, I Stará Bělá-Polanka nad Odrou. Stávající most převádí silnici II/478 přes Odru na ul. Na Lukách v Polance nad Odrou (správce Povodí Odry, s. p.). Silnice II/478 slouží místní dopravě mezi Polankou nad Odrou a Starou Bělou. Most se nachází v intravilánu a spadá pod katastrální území Polanka nad Odrou. Původní nosná konstrukce bude vybourána a na sanované spodní stavbě bude provedena konstrukce nová. Nový most převede silnici kat. S7,5/50 (vč. rozšíření). Na pravé straně mostu je navržen veřejný chodník v. š. 2,75m umožňující obousměrnou cyklistickou dopravu

V současné době je cyklistický provoz přes most veden pouze pomocí cyklo piktogramů, přičemž na každé straně mostu navazují oddělené cyklostezky.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.