Obchodní centrum Dobrá

V obci Dobrý u Frýdku-Místku je plánována výstavba obchodního centra. Má zde být prodejna Billa a další komerční jednotky.

Stavba nemá vliv na urbanistické řešení objektu ani jeho okolí a ani na prostorovou kompozici dané lokality. Navržená stavba je v souladu s platnou územně plánovací dokumentací. Obchodní centrum je napojeno na silnici II/648 ze severní strany. Parkovací plochy bude situována v severní části areálu, obslužná komunikace v jihovýchodní části areálu. Vstup do části BILLA a části retailů bude ze strany severní, do zbývající části retailů ze strany severozápadní. Prostor stavby je doplněn systémem chodníků a zelení. Čistá podlaha obchodního domu a retailů je navržena na výšku: 344,28. Na tuto výšku navazuje nejbližší okolí.


Stavba OC je má tvar na sebe navazujících obdélníků. Obchodní dům i retaily jsou navrženy s plochou střechou sedlovitého sklonu s rovnou atikou a s povlakovou krytinou z PVC-P fólie. Obvodový plášť obchodního domu i retailů tvoří sendvičové fasádní IPN panely v kombinaci odstínů šedé barvy, s hladkým povrchem a jemnou vodorovnou profilací. Nad vstupy budou provedeny zavěšené ocelové přístřešky. Okna a prosklené vstupy jsou navrženy jako hliníkové s povrchovou úpravou v šedé barvě. Dveře budou téhož charakteru.

Záměr je koordinován s přípravou záměru obce Dobrá „Okružní křižovatka silnic II/648 a III/4773h“ (budoucím stavebníkem je Moravskoslezský kraj/Správa silnic moravskoslezského kraje, středisko Frýdek-Místek). V rámci koordinace došlo k řešení možného propojení obou záměrů, a to případným budoucím jednosměrným sjezdem pro vozidla do 3,5t a napojením chodníku na SO 05 – zpevněné plochy včetně parkoviště za účelem zpřístupnění Obchodního centra Dobrá chodcům.

Dokumentace stavby pocházející z veřejně dostupné přílohy v rámci posuzování EIA

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. IF :

  Dobrá je tak škaredá vesnice, že ani dva supermarkety na jedné ulici mě nepřesvědčí tam bydlet.

  Thumb up 2 Thumb down 18
 2. Radomír Polák :

  Ve větší zadeli stavět nejde ? 😂

  Thumb up 0 Thumb down 14
 3. aldik :

  Radomír Polák: Zas taková zadel to asi není, navíc vedle v Nošovicích je Hyundai a kdo jezdí autem, tak si po cestě z práce nakoupí při jednom..

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. Milan :

  Nechápu předchozí negativní komentáře k obci Dobrá. Bydlím zde už 35 let a nemohu si to vynachválit. Je tu slušná obchodní síť, výborná dopravní obslužnost (vlak, autobus), blízko do přírody i do okresního města F-M. Mnohé obce v celé republice si o tomhle mohou nechat jenom zdát…

  Thumb up 17 Thumb down 0
 5. P. :

  Ty vole proč ?????

  Thumb up 1 Thumb down 3
 6. vojta :

  Výstavba začala.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.