Sedlnice obnovily torzo domku po básníkovi

Na partnerském webu Patriot magazín byl zveřejněn článek o obnově torza domku připomínající zde žijícího básníka.

Obec Sedlnice obnovila podle původních fotografií a informací od pamětníků torzo domku, který stával poblíž místního Josefova dubu. Při příležitosti 160. výročí úmrtí německého romantického básníka Josefa Freiherra von Eichendorff, jenž žil v letech 1788 až 1857 (byl majitelem panství obce Sedlnice a trávil zde letní měsíce) se obec Sedlnice rozhodla postavit domeček v blízkosti Josefova dubu, tedy v místě, kde básník podle historických zdrojů rád odpočíval při procházkách v okolí obce. Podle starosty obce Františka Jordánka došlo před několika léty k odhalení základů domečku v blízkosti Josefova dubu. Tento dům s velkou pravděpodobností stál v době pobytu básníka v obci Sedlnice. Časem byla i nalezena fotografie tohoto domečku, jenž koncem 2. světové války vyhořel.

Celý článek

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.