Rozšíření ulice Hlučínská

Město Ostrava vypsalo veřejnou zakázku „Rozšíření ul. Hlučínské před křižovatkou s ul. Slovenskou.“

Předmětem veřejné zakázky je vybudování odbočovacího pruhu z ulice Hlučínské na ulici Slovenskou v Ostravě-Přívoze.

Současný stav:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Johanes :

  Bravo!
  Jeste kdyby se nejak vyresil ten spunt u Landeku…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. LoLec.CZ :

  Reálně jde o vytvoření odbočovacího pruho doleva, tedy do místa tramvajové smyčky. Takže nejspíš pro autobusy od Petřkovic. Čili nezbývá než si položit otázku, to už zase stavíme přestupní terminál?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Rdm :

  LoLec.CZ: ano, ten terminál se tam už pár měsíců připravuje

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Ostravák :

  Ale houby. Žádný terminál. Autobusy tam končit nebudou.
  Jde jen o parkoviště P+R.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 5. Patrik :

  To je sice fajn, ale druhý směr by taky potřeboval druhý pruh rovně. Často kolony až po podjezd u dolu Odra. Nicméně i toto by byla jen náplast. Přeložka I/56 chybí jako sůl. Jezdím tam každý den.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Na přeložku I/56 si ještě počkáme, dříve jak po roce 2030 se nezačne. Ale už je aspoň stanovena předběžná trasa, nadále se bude provádět technicko-ekonomická studie.

  Viz https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/344/infoletak_s56-opava-ostrava-A5.pdf

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. MM :

  Někdo by se mohl podívat na nesmyslné naprogramování světel u outletu. Ty jedou v podstatě neustále včetně víkendu. Přitom 90% aut jede do Ostravy, tak snad stačí značka dej přednost. Čeká se tam na červenou opravdu dlouho a projede autobus a dvě auta. Absolutně tomu nerozumím. Nedávno, asi kvůli chybě nebyl semafor funkční a světe div se, doprava plynulejší.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. LoLec.CZ :

  Nejezdím tam (takže myšlenka od stolu), ale myslím si, že by obrovsky pomohlo propojení Hlučínské a kruhového objezdu nad dálnicí okolo Outletu. Tak, jak to bylo původně prezentováno.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. aldik :

  A co takhle napojit konečně ten outlet na dálnici? Kde se to seklo? V mapách vidím že slepé ulice :D Typicky české, dlouho nic

  Thumb up 4 Thumb down 3
 10. Pavel :

  aldik: Boji se, ze by tam jezdili lidi.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 11. PetrP :

  Propojení s kruhovým objezdem u dálnice již padlo, není to možné dle norem, navíc, dle postu výše, se v budoucnu bude realizovat třetí patro silnice, tedy přeložka I/56.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. aggu :

  aldik: ŘSD

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. Pavel :

  PetrP: To je skoda. Z pozice tehle diskuze nic bohuzel nezmenime. Jen kazdy kdo se podiva na mapu vidi ze je to trochu na palici. Kolik km navic ujede ten kdo chce z dalnice do outletu nebo do hlucina. A zacpe krizovatku a slovenskou. Chapu ze propojem do outletu by se zatez zase vice prenesla na tu druhou svetelnou krizovatku, ale celkove by to tu zatez mohlo rozlozit a cele misto vice zklidnit. Tak nevim kde byl problem.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. LoLec.CZ :

  Je to hodně na palici. Pokud tam ten provoz generují dvě věci: 1) neexistence „ještě prodlouženější“ Místecké, 2) existence outletu, tak podle mě bylo rozumné teď postavit sjezd z outletu na kruháč a „až“ by se třeba za 30 let stavěla Místecká, tak tu větev urvat a outlet vrátit zpět na Hlučínskou, když už je ŘSD tak pokakané z toho, že by tam bylo obojí.
  Mimochodem, kdo může za to, že se to takto prezentovalo od začátku a najednou to pak nešlo?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 15. MM :

  Jezdím kolem nového parkoviště pravidelně a neviděl jsem tam ještě stát auto. Jezdím ráno, dopoledne i odpoledne. Mají tam světelnou reklamu a lákají na parkování zdarma. Bez výsledku. Zajímavostí je, že parkoviště není nijak odklizeno od sněhu. Město si nadělilo další plochy, ale nemá čas se o ně starat. Myslím si, že užitečnost v tom reálně nevidí nikdo, tedy krom magistrátu.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.