Rekonstrukce a výstavba Domova Březiny

Domov Březiny na Karvinsku projde zásadní proměnou.

Autor projektu novostaveb pavilonů: MR Design CZ, s.r.o.

Autor projektu rekonstrukce budov E, F: DUPLEX s.r.o.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v celkové revitalizaci areálu a budov Domova Březiny v Petřvaldu u Karviné. Stavba zahrnuje dvě spolu související části – Stavbu 1 a Stavbu 2.
Stavba 1 zahrnuje demolici dvou stávajících pavilonů Domova Březiny (pavilonů P1 a P2) a spojovací chodby, a následnou realizaci novostavby čtyř nových pavilonů pro poskytování sociální služby se zvláštním režimem, a to převážně formou komunitního způsobu bydlení. Nové objekty budou splňovat parametry pro „pasivní domy“, a to jak svým stavebním řešením, tak i technologickým vybavením.
Stavba 2 zahrnuje zateplení a stavební úpravy správní budovy, pavilonu E a F Domova Březiny, která architektonicky navazuje na návrh sousední novostavby čtyř pavilonů, řeší rekonstrukci stávajících správních i ubytovacích pavilonů a také bude přispívat k energeticky úspornějšímu provozu Domova Březiny.
Součástí stavby je také realizace rozvodů a přeložek inženýrských sítí a sadové úpravy (kácení stromů, zatravnění a výsadbu zeleně).

Situace pavilonu E, F:

Letecký pohled na areál Domova Březiny:

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


1 komentář

  1. Dagmar Kravcová :

    Zoufale hledám pro svého manžela roč.1937 přijetí do domova pro seniory v Karviné a blízkém okolí. Manžel pracoval více jak 20 let jako řidič autobusu v Karviné já 35 let jako úřednice nyní Magistrátu Karviná. V současné době již nemůžu o manžela pečovat,budu si podávat rovněž přihlášku do domova pro seniory. Manžel ji má už podanou v Karviné,ale bohužel….
    Děkuji za odpověď.

    Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.