Rozhledna Kopřivná

V Budišově nad Budišovkou vyroste na vrcholu Kopřivná nová rozhledna.

Rozhledna Kopřivná. Tak se jmenuje projekt, který vznikne na katastrálním území Budišova nad Budišovkou. Termín zahájení stavby ještě není přesně znám. „Máme již vydáno stavební povolení. V tuto chvíli hledáme vhodného polského partnera, protože projekt se uskuteční v rámci Česko polské přes hraniční spolupráce. Letos v létě bychom chtěli požádat o dotaci na novou rozhlednu. Aktuálně ještě neznám ani náklady na výstavbu, protože se teprve připravuje prováděcí dokumentace včetně rozpočtu,“ vysvětlil starosta Budišova nad Budišovkou Patrik Schramm.

Rozhledna vznikne přímo na vrcholu kopce Kopřivná. Má mít čtvercový půdorys, přičemž její konstrukce bude z ocele. Pojmout má asi čtyřicet lidí, kteří se budou moci kochat pohledy na panorama Jeseníků, Králického Sněžníku i vrcholky Beskyd.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Infoš :

  A máme tu jubilejní „miliontou“ rozhlednu v ČR. Prosím zvyšme daně z příjmu těm co na sobě pracují a vydělávají více, ať je na další milion rozhleden a jiných „potřebných“ věcí a projektů…

  Thumb up 11 Thumb down 7
 2. Adam (ten hodný) :

  Rozhledna na každý kopec, stráň i dolinu!

  Thumb up 2 Thumb down 4
 3. Jony :

  Nedaleko Budišova se už jedna rozhledna staví, konkrétně v katastru obce Staré Těchanovice

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. cvokař :

  vizualizace vypadá dobře, jak tomu už ostatně bývá, snad bude i v reálu!
  Pokud bude na ni přístup zdarma, tak stavbu vítám. Vy to kritizujete, asi jste zaprdění měšťáci :) patříte k těm, co jen sedí u počítače a hrajou hry. Když chcete vyrazit do přírody, není na škodu si vytýčit nějaký cíl, kde si odpočinete a inspirujete se nádherným výhledem do krajiny. Ze samotných vrcholků hor a kopců výhled mnohdy sám o sobě není možný a proto rozhledna dostává smysl.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 5. Victor :

  Čeho je moc, toho je příliš. Na druhou stranu v takovém zapomenutém kraji aspoň něco.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.