Dobíjecí stanice BEMU

Správa železnic plánuje vybudovat dobíjecí stanice

Zřízení dobíjecí stanice BEMU v žst. Krnov

Cílem stavby je zřízení dobíjecího místa ve stanici Krnov pro bateriové vlaky v souladu s požadavky Moravskoslezského kraje. Bude vybudováno dobíjecí místo v délce cca 55 metrů formou dobíjecí troleje 25kV  na vhodné dopravní koleji, včetně souvisejících nezbytných úprav pro zajištění bezpečného provozu.

Zřízení dobíjecí stanice BEMU v žst. Budišov nad Budišovkou

Cílem stavby je zřízení dobíjecího místa ve stanici Budišov nad Budišovkou pro bateriové vlaky v souladu s požadavky Moravskoslezského kraje. Bude vybudováno dobíjecí místo v délce cca 55 metrů formou dobíjecí troleje 25kV na vhodné dopravní koleji, včetně souvisejících nezbytných úprav pro zajištění bezpečného provozu.

Obě stavby by měly proběhnout v roce 2025.

České dráhy protahují soutěž na bateriové jednotky, do Moravskoslezského kraje dorazí později

V nedávné době web zdopravy.cz publikoval článek na téma zpoždění dodání bateriových vlakových jednotek. Veřejná zakázka byla vypsána již v roce 2022. Nové vlaky by měly být nasazeny v prosinci 2025.

Bateriové elektrické jednotky kombinují jízdu po elektrifikované trati s jízdou mimo troleje s pohonem z akumulátoru. Kraj díky nim plánuje nové linky bez přestupu. Půjde o linky S8 Ostrava – Studénka – Veřovice, R61 Krnov – Opava – Ostrava, S34 Ostrava – Suchdol nad Odrou – Nový Jičín aS7 Ostrava-Svinov – Karviná – Český Těšín – Frýdek-Místek – Ostrava-Svinov. Objeví se také na vybraných spojích z Ostravy do Budišova nad Budišovkou a z Opavy do Krnova.

Celý článek ZDE

pramen: Interaktivní mapa Správy železnic

Související články


1 komentář

  1. Ic540 :

    Bude li S7. Může Polák zajíždět z Cieszyna do Těšína. Za mě asi nejlepší zpráva ze všech možných. S2 přetrasují přes Havířov a prodlouží do Čadce. Včera bylo pozdě…👍
    + další pozitiva

    Thumb up 5 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.