Rozchodník 1

Instalace zeleného pásu byla dokončena a mělo by tím dojít ke snížení hlučnosti až o 6 dB. Pokud se systém osvědčí bude nainstalován také do Třebovic a Výškovic.

Související články


Komentáře

 1. LK :

  Co se týče vzhledu, tak se osvědčil ;-)

  Thumb up 20 Thumb down 0
 2. Davidb :

  Vypadá to pěkně.
  Záleží jak to bude vypadat na jaře po zimě.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Marek :

  Pokud se osvědčí, tak proč jen Třebovice a Výškovice? Podle mě, by takhle měly vypadat všechny úseky kde není mezi kolejemi panel, tj. odhadem minimálně 1/2 všech tramvajových tratí.

  Thumb up 23 Thumb down 0
 4. Davidb :

  Marek:
  1- Pokud cca 150 metrů stálo 5,5 mil, tak osázet 30 km (což je skoro polovina z tratí jak píšete) by stálo 1 100 000 000 Kč (přes 1 miliardu).
  2- je to z důvodu snížení hlučnosti a tu není nutné všude snižovat.
  To jsou jen mé názory, prt

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  Zkoušel někdo z vás že to ten zvuk tlumí ? Já jel jen v tramvaji přes ten rozchodník tak nemohu soudit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Danek :

  Davidb: Za mě v první fázi v Porubě od 17.listopadu dolu až ke křižovatce Třebovická.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. Marek :

  Davidb: 150m za 5,5 mil je přehnaná cena, ale beru to jako zaváděcí cena novinky, čili přestřelená částka. U cca 30km by cena za metr byla určitě jiná (množstevní cena). Navíc, důvodů pro instalaci bylo více než jen snížení hlučnosti. Pokud si dobře vybavuji, bylo tam i zadržování vody/ochlazování okolí. Souhlasím, že by to nemuselo být aplikováno všude, třeba svinovské mosty-nová ves, černá louka-hranečník nebo vřesina-zátiší jsou co se týče přínosů minimální, ovšem od třebovic ke slovanu, celá výškovická, a dubina o tohle přímo volá.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Davidb :

  Marek: Danek:
  Já se s vámi nehádám, tady bych rád aby to bylo všude. Líbilo by se mi to.
  Ale taky se mi líbí travnatý pás, jako je třeba v Praze, který asi vyjde o dost levněji.
  A ta částka tady někde zazněla, proto jsem jí použil. I kdyby cena klesal o 30%, tak to pořád vyjde na 3/4 miliary?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Ross :

  Chtěl bych se zeptat na tu trávu. Ona neroste do výšky a zůstane pořád taková nízká? A proč byl zvolen tento druh?
  V Brně mají luční trávu a rostly tam i sedmikrásky.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 10. Crazym :

  Ross: Jestli ta tráva nebude rozchodník https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozchodn%C3%ADk :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Jrov :

  Jiřík: dnes jsem tam stal par minut v zacpe a je znatelny rozdil kdyz tramvaj vjede do toho pasu rozchodniku, az me to prekvapilo… (ono 6 db je docela solidni utlumeni pokud se ten udaj prokaze) . Tak ci tak to podle sluchu funguje :-)

  Thumb up 12 Thumb down 0
 12. FlakY :

  Travnatý pás nesníží hlučnost. To co ji snižuje je antivibrační gumová rohože, deska, podložka. Vždy záleží na typu technologie, jeho ceně a kvalitě odhlučnění. V Praze travnatý pás hlavně plní funkci snížení prachových částic.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 13. Balde :

  Tenhle typ by se mel dávat do obydlených části , takze Poruba Dubina Vyskovice Zabreh atd a travnatý pas který je levnejsi a hlavně bráni přesnosti treba v Porubě od tesca po křižovatku nová ves atd. Snad bude rychle pribivat. Navic Dobry argument pro novou linku v Porubě minus 6 Db

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. LK :

  Jrov: dneska jsem šel okolo a taky mě překvapil rozdíl. Předtím to bylo drčení od kolejí a teď jen hluk tramvaje (tu utlumit nejde)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. FlakY :

  LK:
  I tramvaj jde odhlučnit, kdy se antivibrační prvky dávají přímo do kol. Německé rychlovlaky používaly stejnou technologii načež se zjistilo, že nejsou vhodné pro vyšší rychlosti: http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?c=A130725_130524_zahranicni_jb
  Jsou i taková města, kde tramvaj vůbec neslyšíte. Je to více faktorů, které se na tom podílí. Ale masivní investice do odhlučnění, kde souběžně jezdí hlučná auta moc velký efekt nepřináší. Za mě palec nahoru, že se město Ostrava snaží zlepšit kvalitu života.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 16. Adam (ten hodný) :

  Tohle je asi fajn, ale mě by moc zajímalo proč není tráva od vodárny až po Slovan (a v podstatě i do Martinova)?
  Hlučnosti by to asi nepomohlo, ale prach a hlavně vzhled je úplně jiná kapitola.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Komin :

  Balde: Tráva není vůbec dobré řešení, jelikož je potřeba ji ve vedrech zalévat, což se s tímhle sukulentem nemusí. Jak to dopadlo v Praze? Blbě… http://praha.idnes.cz/suche-travniky-na-kolejich-d0u-/praha-zpravy.aspx?c=A170627_175029_praha-zpravy_rsr

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.