Rozchodník 1

Na trati mezi Karolinou a Náměstím Republiky začala instalace podkladu pro rozchodníkové pásy.

Pracovníci umísťují mezi kolejnice kolejové absorbéry hluku s funkcí retence vody Brens. Absorbéry jsou vyrobeny pouze z recyklovaných materiálů z automobilního průmyslu, a to z recyklované pryže ze starých pneumatik a z recyklovaných syntetických a technických textilií používaných v autech.

Díky vlastnostem slovenského základního syntetického materiálu Stered může být povrch kolejových absorbérů opatřen živou vegetací trávníků nebo rozchodníků, anebo povrch může tvořit umělý trávník.

Nejdříve bude osazena pravá kolej ve směru k náměstí Republiky, od 14. srpna pak druhá kolej. Vegetační povrch přibude v poslední etapě od 17. do 27. srpna.

zdroj textu: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Už se to začíná zelenat, maká se na tom každou noc, zajímalo by mě co ta důležitá akce stojí, podle zaparkovaného Porsche u těch prací to asi vynáší :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=1808201749.jpg

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Crazym :

  Tak včil jsem zaslechl ve zpravodajství, že to stálo ten malý úsek do Frýdlantských mostů cca 5,5 milionu a má to snížit hlučnost o 6 decibelů, dnes v noci to budou měřit. Tak co myslíte, smysluplně utracené peníze?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  Crazym: Decibel ale není lineární, ale logaritmická jednotka. Validitu jakýchkoliv informací ze „zpravodajství“ nechám stranou, ale obecně platí, že „snížení intenzity hluku o 1 bel je 10x snížení hluku“. Mluví se o 6 deci-belech. To se mi zdá spíš nějak moc ;)
  Smysluplně utracené peníze to imho nejsou. Jsem fanouškem odstřelu Frýdlantů. Betonou drť bych nasypal komunistům do zahrady jejich Městského výboru.
  A pak do tramvajové trati v úrovni nivelety terénu a parteru okolních domů, pak teprve, bych zasadil ten rozchodník. Aby byl v Klidu klid.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 4. Crazym :

  aggu: Se mi zdá, že Ty též rozumíš skoro všemu, od architektury přes přidělování dotací ke kořenovému systému stromů po sociální sítě a dokonce i decibely. Já o tom vím houby a jen dávám dál co jsem o tom zaslechl ve zpravodajství na ČT24, můžeš si to pustit z archivu, dnes v 18:00, takže lineární nelineární, neber to tak vážně :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. aggu :

  Crazym: To se ti jen zdá. Hlukař nejsem, ale 6 decibelů je dost. Fyziku už nebereme vážně? ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. aggu :

  Prezentace dodavatele:
  http://www.brens.cz/BRENS%20TRAM%20VEG.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.