Rezidence Preslova

Tento projekt, rekonstrukce původního objektu s přístavbou a vzniku rezidence, na ulici Preslova spatřil světlo světa již mnoho let zpátky. V roce 2015 byl objekt na prodej.

V současné době byly části objektu zdemolovány a objekt s pozemkem oplocen. Na objektu je umístěno stavební povolení, bohužel tak vysoko, že nejde přečíst z přilehlého chodníku. Jestli zde opravdu vznikne původní projekt, ukáže čas.

Vizualizace projektu:

Související články


Komentáře

 1. balde :

  pokud by se dodržela vizualizace, což nepředpokládám tak by to tomu místu slušelo

  Thumb up 6 Thumb down 1
 2. jirka :

  ta vizualizace vypada moc pěkně už se tam začlo dokonce vrtát a mají tam planek stejnej jak se planovalo tak uvidíme

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Tonda :

  Celkem by mě zajímalo kde budou ti noví obyvatelé parkovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Tonda: :D :D :D :D Když pominu ten pseudo životní cíl mít auto a kde ho zaparkovat, tak se v projektu počítá s 37 podzemními místy. Toť poslední informace.

  Thumb up 4 Thumb down 17
 5. LK :

  Martin [msstavby.cz]: není to životní cíl, ale standard ;) do práce jezdím MHD, ale auto mám. To poznáš, až budeš mít roční dítě, že bez auta to nejde, pokud chceš jet za rodinou, která nebydlí v Ostravě, nebo na výlety. Takže pak je super, když má člověk kde zaparkovat a nejlepší možnost je podzemní parkování – žádné hnusné vyasfaltované plochy, na auto nesněží, neprší, nepohybují se kolem něho různá individua. A když ti ho nějaký neschopný řidič nabourá, protože neumí zaparkovat a ujede, tak víš, kterému sousedovi máš rozbít hubu, protože místa jsou pevně daná (narozdíl od mého případu, kdy jsem si to musel nechat opravit z havarijky).

  Thumb up 5 Thumb down 3
 6. Pepper :

  Martin [msstavby.cz]: Nechápu ten militantní postoj proti autům. V novostavbě, ve které nebudou zrovna levné byty, je parkování v podstatě nutnost. Bez parkování má každý byt nižší cenu řádově třeba i ve statisících. Byt si totiž nekupujete jen na období, kdy vám je 20-30, ale třeba na celý život, a jakmile má člověk rodinu, tak zjistí, že je to auto potřeba, a taky je potřeba ho někam dát.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 7. marian :

  Pepper: ten postoj vůči autům je dán tím, že martin volí zelené, jak se tu na podzim vyznal. (prosím nemazat – myslím, že to souvisí s architekturou, resp. s urbanismem dost zásadně. dík)

  Thumb up 5 Thumb down 3
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Pepper: LK: Já to vše chápu, jen nechápu, proč lidi u novostavby hlavně zajímá, jestli má kde zaparkovat. Navíc v centru města, kde je vše v docházkové vzdálenosti.

  Znám lidi, co žiji s dětmi a fungují bez aut. A postoj drahé byty -> bohatý člověk -> nutně auto. No, je tu taková mentalita :)

  marian: Pořád lepší si nechat diktovat, jaký příkon má žárovka. Než hltat slepě zprávy o vymyšlené migrační vlně v Havířově. Myslet si, že nálet na Prahu byl záměr apod. faily, kterým dávkuje svět internetu SPD MSK :*

  Prosím nemazat, nálet se týkal zničených domů.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 9. Adam Třetí :

  LK: Meh, to je zase blábol. Standard to zatím není, ale asi brzy bude, bohužel. Já mám 3 děti (4, 6, 9), manželka ani já auto nepotřebujeme ani nemáme. A víte co? Dokonce jsme si ani nikdy neudělali řidičák. A to manželka pracuje v Olomouci v Nemocnici, kam jezdí 3x týdně, já v centru Ostravy, kde také bydlíme. Rodinu, za kterou jezdíme, máme na Slovensku (Liptovský Hrádek), pak kousek od Poděbrad, ve Výškově na jihu Moravy a taky tady v Ostravě. Děcka si cesty vlakem nesmírně užívají a my s nimi. Do všech těch míst se dá dojet v podstatě skoro stejně rychle jako autem. Kromě toho, řidič řízením o svůj čas definitivně přijde, protože se musí soustředit na řízení. Já si ho raději užiji s dětmi a řídí ten, kdo je za to placen :-) Jo, a výletujeme taky poměrně často, i když už ne tak moc jako dříve. Ale já teď zase začal s nejstarším synem, to je ten devítiletý. Za zimu prochozeny snad skoro celé MS Beskydy a taky některé části Beskyd Kysuckých :-) A nakonec – nákupy mi domů chodí či jezdí samy, v supermarketu jsem nebyl aspoň rok :-DDDD

  A pro trošku natvrdlejší – nikdy v životě jsem nevolil Zelené a jehovista taky nejsem. A taky vlastně osobně znám jednoho člena Olomoucké frakce Zelených a ten má v garáži 3 auta a jezdí denně, tak to s tím asi nesouvisí :-DDDDDD

  Thumb up 7 Thumb down 6
 10. PetrP :

  Já si třeba řízení auta maximálně užívám a je to pro mě i určitý druh relaxu… Nedovedu si představit, že bych například do Chorvatska jel busem… Bych v něm umřel buď nudou, nebo nepohodlim… A navíc nechci být na nikom závislý… Ale to tady taky nepatří… Nicméně parkovací stání u novostavby je standart, když podzemní, tak tim lepe, o tom žádná..

  Thumb up 5 Thumb down 3
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Tak parkování je dáno i normou. Nicméně tu touhu mít auto v místě, kam dojdu pěšky nebo pohodlně MHD je zvláštní.

  Něco o tom vypovídá i reportáž na ČT. V přepočtu na obyvatele je ve Varšavě (východní blok) 2x více osobních aut na obyvatele, jako v Berlíně, přičemž v Berlíně je nyní babyboom.
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2422663-ve-varsave-roste-nejvetsi-mrakodrap-v-evropske-unii-ale-jen-o-antenu

  Thumb up 1 Thumb down 7
 12. Danek :

  Adam Třetí :mužu se tě Adame zeptat, manželka má nějakou specializaci že pracuje v nemocnici v Olomouci nebo proč si nenajde fleka třeba tady na fakultce? To dojíždění pro ní musí být dost náročné.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. Xavier :

  PetrP: Vidíš, já si taky neumím představit, že bych jel do Chorvatska busem. Ale stejně tak si neumím představit, že bych to tam odřídil. A to auto mám, i když moc nejezdím. Když je to nad nějakých 700 km, tak dávám přednost letecké dopravě, pokud to jde samozřejmě. Ale jednou, to mi bylo 18, jsem jel vlakem do St. Peterburgu. To byl panečku zážitek. Z vlaku si to Rusko člověk parádně prohlédne! :-)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 14. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Ta Warsava je skvělá.(úplně jiný svět)..já nevím ale zda se mi, že Polaci nám utíkají o parník,pokaždé když někde jedu nové dalnice,obchody,budovy….my tu máme Karolinu a nejsou schopni postavit kancelářské budovy…musíme se jako město přeorientovat na služby ve větším měřítku…Jak to vůbec vypadá na těch veletrzích nedávno tu bylo i něco o hotelech atd….nemáš nějaké info.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 15. Adam Třetí :

  Danku, je tam docela nově. Zapojila se do jednoho vědeckého projektu v Olomoucké fakultce, takže jde hlavně o vědeckou činnost a nějakou výuku, takže jezdí zhruba 2-3x týdně tam. Jinak ještě ordinuje 2x týdně na oddělení v MNO. Na náročnost si nestěžuje, ve vlaku prý udělá spoustu práce! :DDDD

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. D-r :

  Danek: Asi méně kradou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Danek :

  Adam Třetí:o.k.držím palce…jinak se mi libí, že jsi to pěkně napsal, občas mi vadí, že někdo to popíše takovou agresivní formou jako by byl tupec, že má auto a že potřebuje parkovat atd.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Danek :

  D-r: Pry umí masivně a efektivně využít dotace z EU.Vžyt jsme to řešili Radim Gal(Letejme z Ostravy) to napsal… než, my přemyšlíme o tom, že vybudujeme Cargo na latišti, V Polsku už ho mají….Kdysi jsem dával srovnaní s Katowicemi, už je to dlouho co jsem tam byl, ale stejná minulost měst a tam se staví…tady prakticky nic.vedle města 6proudová dalnice rovná a bez chyb, podjezdy, tunely,hotely,kanc.budovy i vyškové,vystavěli tam v centru kongres.centrum pro 5000lidí….Ve Warsavě jsem ještě nebyl stále není čas….

  Thumb up 7 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: „Ostrava se představila po jednadvacáté v řadě na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM, který se konal ve francouzském Cannes od 13. do 16. března. „Na veletrhu jsme vedli jednání s možnými investory a developery pro revitalizaci rozvojového území v Hrušově pro účely lehkého průmyslu a logistiky.“

  http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostrava-oslovila-zahranicni-investory

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: O.k.to jsem četl, jen mi jako občanovi chybí výstupy a když novináři výstupy měli viz.společností do Mošnova z toho 2 z letectví…tak se ukazalo, že to bylo zřejmě Fake news..protože za 3roky se neudálo vůbec nic.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Konference skončila 16., pátek. Nevím, co za okamžité výstupy od novinářů čekáš, když něco málo teprve publikovalo město, které se veletrhu účastnilo.

  Oznámení potenciálních investorů je něco jiného, než fake news…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. O. :

  At si kazdy jezdi cim chce. Jenom nechapu tu skoro az nenavist k autum u fanousku MHD. Sam jezdim do prace nejradeji na kole, kdyz to nejde, tak autem, ale proc bych se mel navazet do nekoho kdo jezdi busem?
  PS. vlakem jezdim taky rad :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 23. Adam Třetí :

  O.: Já zase až tak často neslyším od lidí v okolí kritiku lidí, kteří jezdí autem, ale dost často slýchám nejapné narážky na uživatele MHD. Už jen to označení, které se tak nějak mezi lidmi ujalo a i tady jsem ho byl svědkem – označovat MHD za „socku“ není ničím jiným než snahou ponížit lidi, kteří tuto dopravu využívají. Já sám třeba MHD využívám jen krajně, mám v centru v podstatě vše dostupné pěšky (práce, obchody, služby), ale občas se samozřejmě svezu a jako socka se s příjmem domácnosti vysoce nad průměrem rozhodně necítím. Naopak se mi zdá, že dneska má kdejaká skutečná „socka“ auto a využívá ho neuváženě, třeba proto, aby si zajel do 3 minuty pěšky vzdáleného obchodu na nákup, který strčí do jedné tašky. Ale je to každého věc – nikomu to neberu a nikomu kvůli tomu nenadávám. Jen bych dodal, že kritika nadávka ani navážení se není ;-)

  Thumb up 10 Thumb down 1
 24. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Je zcela zřejmé, že jsem se nebavil jen o tomto jednom veletrhu….město Ostrava se zučastnuje 2 veletrhu ročně….po dobu několika let.Až jednou budeš někde pracovat, tak v určitém časovém useku je možné, že svému zaměstnavateli budeš poskytovat tzv.reporty….vystupy třeba z jednaní,co se za určitý časový usek podařilo a nepodařilo….Je zcela jasné, že když to v pátek skončilo v pondělním deníku nic nebude…..Bohužel my nemáme info..ani pár let zpátky.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 25. Danek :

  Je ještě dodatek, možná místo těch reportu by mi stačilo kdyby jednou za čas přišel nějaký uspěch.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. Preslova :

  Dobre rano!!! Je pondeli 7.5. 2018 – 5:35 a obyvatele bytu kolem prave se stavejici rezidence jsou OPET vzhuru, protoze v tuto dobu zde pravidelne prijizdi bila dodavka s logem firmy SIS – podle vseho teto firmy – http://sistech.cz/ – a nejaci manici zacinaji spoustet a nakladat leseni, ktere shazují z horních pater rozborene budovy. Je to perfektní budíček, který se začíná stávat každodenním rituálem… Jen takový dotaz, JE TOHLE POVOLENO??? Řekla bych, že noční klid končí šestouu hodinou ranní a MY NEMÁME povinost být každé ráno vzhůru v půl šesté!!! Žádáme vás, abyste s ranní aktivitou pracovníků výše uvedené firmy něco udělali. Děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 4
 27. Crazym :

  Preslova: Jen takové doplňující otázky: Kdo, že by ti měl zjistit jestli to je povoleno? A kdo, že by měl něco s tou aktivitou udělat? Teda hlavně tady na tom webu :DD No ale každopádně jsi pobavila kikino a za ten úsměv po ránu si zasloužíš růžového bludišťáka, muck :DD

  Thumb up 4 Thumb down 0
 28. Bahno :

  Preslova: Tento web je ryze fanouškovský, se svou stížností se budete muset obrátit zřejmě na ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 29. Preslova :

  Jo tak, diky za info, Bahno, jsem nevedel, ze to je fanwebik… A Crazym, proste kdyz ti po ranu borci vzbudi celou familiji, ktera fakt takhle vstavat nemusi, vis, zes tyhle stranky videl, protoze se o ten projekt zajimas, manzelka ti rika, ze by ji to zajimalo, jestli tohle je mozne, prckove vedle breci, ze nespi… no proste super zacatek dne… Zene pozdrav, muck a bludistaka vyridim, bude faaaakt happy :))))

  Thumb up 0 Thumb down 7
 30. Michal :

  Co takhle priste zavolat na fanwebik mestske policie?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 31. Vla :

  Kdo nebydlí v centru, neví co je to parkování. Musíte si zaplatit parkovací kartu a stejně nemáte kde stát. Stačí si jit zahrát tenis (blízko tohoto domu) a pochopíte. Mít garažové stání je super. Plky, že kdo bydlí v centru to má vsude blizko… Obchod, tak Hruška, nebo ťaman. Ceny bytů v takové lokalitě nebudou pro sociální bydlení. Kdo si takový byt koupí bude mít jistě min. 1 auto. Podívejte se na ceny Ameby vedle radních

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.