Rezidence Preslova

Na projektu s názvem Rezidence Preslova probíhají dokončovací práce a do objektu se již stěhují první nájemníci.

Na vzhledu stavby je však patrné, že provedena co nejlevněji a celkově stavba působí lacině. Zábradlí je z prostého pozinku bez další povrchové úpravy. Okna jsou jednoduchá, plastová, která se minimálně do původního historického objektu, která prošel rekonstrukcí, nehodí. Na části rezidence, která vznikla jako novostavba, mělo být původně použito dřevo jako fasádní doplněk. Od toho se ustoupilo a místo dřeva byla použita hnědá fasádní omítka, která postrádá v tomto pojetí smysl.

Hmota přistavěných části objektů je chaotická, poplatná době vzniku projektu někdy na začátku 21. století. Objekt je umístěn v lukrativní části města obsahující kvalitní vily a převážně meziválečné bytové domy. Rezidence Preslova je však stavba, která se i s více jak sto let starými objekty nemůže rovnat.

Porovnejme úroveň stavitelství na bytových domech při Partyzánském náměstí (vedlejší blok), které vznikly přibližně před 100 lety a současnou výstavbu…

Vlivem výstavby a nechránění stávajících stromů došlo také k jejich poškození a musely být pokáceny. Že ochrana stromu nebyla vůbec provedena vidíme i na snímku z Google Streetview.

Související články


Komentáře

 1. Tom :

  Opravdu příšerná stavba. Nejvíce mě zarážejí okna,která připomínají levné kancelářské budovy z 90.let. developer ušetřil,kde se dalo, přitom to mohla být pěkná stavba, navíc místo je to super.

  Thumb up 20 Thumb down 2
 2. Janko :

  Souhlasím. Opravdu stavba, která do lokality nezapadá. Nová budova bude za pár let vypadat hrozně, vůbec nechápu provedení horních teras, voda bude stékat po fasádě. Opravdu celá stavba vypadá chaoticky a nedořešeně.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. Karlos :

  Hlavní architekt města,jako součást stavebních řízení k povolování staveb zasahuje do projektu i když projekt a stavbu neplatí. Potom mnozí neví, jak stavbu chtěl investor a architekt projektu řešit. Nebo chtěl investor maximálně šetřit a místo kaslíkových dřevěných oken s izolačním sklem zvolil plastová s dvojsklem bez plynu argon,což se dá zjistit

  Thumb up 1 Thumb down 7
 4. vojta :

  Fail.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 5. Nuny :

  Ta okna jsou solidní peklíčko.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 6. Pepper :

  Zvažoval jsem zde koupi bytu, jsem rád, že jsem si to rozmyslel.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 7. Crazym :

  K tomu výčtu superlativů bych ještě přidal, že ten dvorní vršek s terasou je papundeklový 🤮

  Thumb up 7 Thumb down 4
 8. MM :

  Teď je otázka, jestli to víc vypovídá o developerovi nebo o kupujících. Protože je projekt vyprodán, předpokládám, že kupující nemají k projektu výhrady. V Ostravě tápou jak developeři, tak kupující. Podle mého neví co od nového bytu očekávat, jaké standardy jsou dnes běžné a jaká kvalita provedení má být vyžadována. Je to o informovanosti developerů i jejich zákazníků. Jinak se lepších projektů nemáme šanci dočkat, protože jaký signál to vyšle ostatním developerům, když lidé berou útokem a vyprodají zmíněnou rezidenci? Bohužel ten, že nemá smysl se snažit, lidé v Ostravě nejsou nároční a koupí cokoli.

  Thumb up 12 Thumb down 5
 9. thvari :

  MM: Taky je to krom ignorantství (osobně naprosto netuším, co mám od bytu v novostavbě chtít) o nedostatečné nabídce, v centru a na Slezské není moc z čeho vybírat. :(

  Thumb up 9 Thumb down 2
 10. paulos :

  Uf takže panelák roku 2022 dokončen. Od roku 1988 jsme se vážně posunuli daleko. 🙈🥺 Respektive některé bytovky z let 1988 napr. v F-M vypadají lépe. 🤫

  Thumb up 8 Thumb down 4
 11. Mx :

  No jo, kdyby alespoň zase lamelové pruhy nebyly nahrazeny prostým nátěrem polystyrenu a nezmizely vystupující prvky na fasádě. Zase klasický šolich návrh místo realita ala Andersenovy pohádky a my je pořád papáme a papáme a naivně tleskáme dalším a dalším kresbičkám. Viz původní návrh, i když taky žádná sláva. https://www.msstavby.cz/bytovy-komplex-preslova-ulice-08-04-2010/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. Jakub :

  Absolutni katastrofa, uprimne lituji ty, co to koupili, uz jen kvuli velkemu prodleni se stavbou.. Sami jsme taky kdysi zvazovali, uff.. A pokud neni info na webu projektu neaktualizovane, tak teda neni zdaleka vyprodano, naopak 40% bytu stale volnych nebo v “rezervaci”..

  Thumb up 5 Thumb down 2
 13. Karlos :

  Před výstavbou objektu nebo před koupením bytu si někteří nechají zjistit geopatogenní zóny a silné elektromagnetické pole v místě. Je na každém, co si koupí a jak se rozhodne, ale určité přírodní znalosti jsou vhodné k rozhodnutí.
  • Známe dochované informace z vyspělých civilizací (Čína, Egypt, Itálie) již kolem roku 3000 před Kristem. V této době již lidé využívali poznatky z přírody k ulehčení života. Na otázky proč se stádo krav či ovcí na některém místě nerado pase a na druhém rádo odpočívá, přišli pomocí proutků, které se jim v nepříznivých místech pro zvířata ohýbaly a dospěli k závěru, že zvířata pudově cítí špatné a dobré prostředí a podle toho se chovají.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 14. Han :

  Karlos: Moje proudové zóny mi říkají, že v tomhle baráku by neodpočívala ani kráva, jak je odfláknutý.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. Onkel :

  To bude fajnový bydlení…🤓.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. S. .. :

  Dobrý den, jen upřesním, že okna jsou dřevěná.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. martinuv_tajny_ctitel :

  S. ..: ozvete se, az se budou dodrzovany vizualizace. Nebo by jste si mohl(a?) placnout s pani Ilonkou, ta taky placa, ze vizualizace jsou jen vize:)))

  Thumb up 0 Thumb down 2
 18. S. .. :

  Moc nechápu, proč tento komentář. Jen upřesňuji chybně psanou informaci v textu, toť vše. ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. NPete :

  Nějak jim to za ty ceny nejde na odbyt 😏
  https://www.bidliukomenskehosadu.cz/nabidka-bytu.html

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.