Propojení ulic Francouzská – Rudná

Město Ostrava zadalo veřejnou zakázku na vypracování projektové dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby „Propojení Francouzská – Rudná“.

Vypracování projektové dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby „Propojení Francouzská – Rudná“, v k. ú. Poruba a k. ú. Svinov, obec Ostrava (dále též „stavba“), vč. výkonu inženýrské činnosti pro získání pravomocného územního rozhodnutí.
Jedná se o výstavbu přímého propojení MÚK na sil. I/11 (ul. Rudná) s křižovatkou Francouzská – Nad Porubkou, s přestavbou této křižovatky na čtyřramennou okružní křižovatku.
Součástí předmětu veřejné zakázky je posouzení vlivu stavby na životní prostředí, zpracování hlukové, rozptylové a emisní studie, zpracování světelného výpočtu v rámci návrhu veřejného osvětlení, provedení geodetického zaměření řešeného území (polohopis, výškopis) a provedení veškerých průzkumných prací nezbytných pro realizaci stavby.

Situace z investičního záměru:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  tak to tleskám, hl teda za ty kruháče

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. LK :

  To se mi líbí, konečně se tam bude jezdit normálně.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Přemek :

  Tak jestli tohle klapne, tak poprvé snad budu i tleskat. Bo křižovatka Francouzská x Nad Porubkou je ve špičku zasekaná totálně a mimo špičku zasekaná běžně. Jezdit tudy ráno nemá skoro cenu, člověk tam stojí i více jak 10min. Včera bylo na toto pozdě. Nebo tam aspoň měli nechat ty semafory co tam byly při rekonstrukci Sv.mostů.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. Dříč :

  TOTO JE DALEKO DŮLEŽITĚJŠÍ UZEL, než nějaké podělané tunely v centru!!!

  Thumb up 11 Thumb down 1
 5. Danek :

  Paradox je že jsem to říkal, před mnoha a mnoha lety.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. j.ree :

  ten hloupy kruhac u rudne si mohli odpustit. Nechapu, ze se musi cpat vsude (asi tak debi**ni jako kruhace na moste nad prodlouzenou rudnou u globusu. Kdo toto vymyslel…. boze …). Naopak souhlasim s umistenim na krizovatce Nad porubkou x Francouzska, tam to opravdu smysl ma.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 7. JSjr. :

  j.ree: Podle mě tam je důležitý, je i dostatečné velký pro kamiony – 8m průměr, jsem rád, že tam nechali samostatný odbočovací pruh vpravo. Už teď je tam takřka nonstop vytížená doprava směrem z rudné doprava. Jakmile bude hotové toto napojení dá se předpokládat, že se výrazně změní způsob jakým auta budou vjíždět do Poruby, pojede to z nemalé části přes zónu, bude tedy vytíženost z více směrů, nejen z jednoho = kruháč má smysl.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 8. Dříč :

  Je to v plánu už od 70. let kdy se stavěla prodloužená Rudná z Vítkovic na Porubu.
  Bohužel se již nestihlo a po revoluci se na to vykašlali úplně.
  Je to v plánech silniční dopravní sítě ve Sbornících Ostravy.
  V novějších podkladech v územním plánu z roku 1994.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. vlabra :

  Dříč: Jj, to se plánovalo už v době kdy se stavěla Rudná. Akorát vyůstění toho přivaděče nemělo být dole do ulice Nad Porubkou, ale mostem přes celé údolí měl ústit nahoře přímo do Francouzské. Ta měla fungovat jako obrovský kruháč kolem soudu

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. Dříč :

  vlabra:
  Tak to byly smělé plány, už tomu rozumím, proč k tomu nakonec nedošlo.
  Současné řešení ale mohlo s přehledem vzniknout už v 90. letech, kdyby se někomu ve městě chtělo.
  Současná situace je za hranicí únosnosti!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.