Rezidence Františkov

Vizualizace a informace k projektu Rezidence Františkov ve Slezské Ostravě.

Projekt se nachází na Hladnovském kopci ve Slezské Ostravě s výhledem na město. Celkem je v 5 viladomech obsaženo 42 bytů. Projekt se vyznačuje vysoce nastaveným elegantním vzhledem a poskytovanými službami. Známý spíše ze západních měst, či Prahy. Více k projektu ZDE.

Úspěch projektu zaručen. Od finanční krize a díky „vstřícnosti“ obvodu Moravské Ostravy v centru města a jeho okolí nevznikají nové byty. A ty které vznikly jsou z trhu dávno pryč. Důkazem toho je loftový byt v rekonstruovaném objektu na Masarykově náměstí. Pronajat do dvou dnů, co byl na trhu. Většina bytů z více jak 240 bytů na Karolině většina má majitele. Ostravská Brána – drtivá většina prodána. Atrium Slezská, Améba taktéž. Posledním příkladem „hladu“ po bytech je projekt rezidence Přívozská. Více jak polovina z nájemních bytů byla již před stavebním dokončením projektu z trhu také pryč.

V současné době v samotném centru a jeho okolí vzniká pouze projekt řadových domů Svatá Trojice.

frantiskov

frantiskov

frantiskov

frantiskov

frantiskov

zdroj: rezidencefrantiskov.cz

Související články


Komentáře

 1. A. Mucha :

  Nevíte, jak je to s majitelem? Mel bych zajem o koupi bytu v poslednim podlazi s terasou. Dekuji

  Thumb up 1 Thumb down 4
 2. Martin F. :

  Zajímalo by mě jak to myslíte s „Důkazem toho je loftový byt v rekonstruovaném objektu na Masarykově náměstí. Prodán velmi rychle.“ Ten byt se neprodával, nejsou vymezeny jednotky, takže se buď prodal celý dům a nebo se jedná o mylnou informaci a byt byl jen pronajat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Thunderbird :

  Doporučuji sundat růžové brýle ;)
  Ostravská brána se prodávala několik let po výstavbě (po velkých slevách), Améba se stále inzeruje.
  Projekt Františkov vypadá dobře, ceny budou asi velmi sebevědomé. Uvidíme, co ukáže trh.
  Ostrava není Praha ani Brno, ani Opava, ani Čeladná. A ekologické zátěže se zdaleka nezbavila. Stále je to minimálně „cítit ve vzduchu“ – negativní jevy těžkého průmyslu (Mittal, Koksovna Přívoz – v rámci této lokality). A to nejde příliš ruku v ruce s luxusní rezidenční výstavbou.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 4. Jirka :

  Thunderbird: no zas tak bych se toho nebal. na Prahu a Brno to není, ale Opavu cenove dozene a preskoci. Prece jen je 6xvetsi a centralizace neprobiha jen v ramci České rep., ale i v ramci Moravskoslezského kraje a to velmi rychle.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 5. Danek :

  Jirka: Za sebe mohu říct, že vyšší ceny v Opavě byli kdysi zapřičiněny malým množstvím bytu na trhu.Zkuste se někdy zeptat realitního makléře který prodává v OV i Opavě..jak se v tam byty prodají.Jenom od znamých vím, že doba prodeje bytu v Opavě je min.2-3 delší, oproti třeba OV-Poruba:90% bytu v dobré lokalitě v Ov se prodá za 1-2měsíce.Projekt Františkov je v dobré lokalitě, kousek od centra…pokud bude vyhlídka na město jako bonus…pokud bude cena relativně dobrá…bude to za chvíli pryč.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. balde :

  tohle bude lakmusový papírek pro další projekty jak rychle se podaří byty prodat, zásadní je aby se co nejvíc prodalo ještě před výstavbou, na to investoři slyší

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. A. Mucha :

  Chci byt v bloku A se střešní terasou! Přeplatím všechny předchozí nabídky pokud jsou!!! Bude můj!!

  Thumb up 2 Thumb down 4
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Thunderbird: S tím vzduchem jsi snad všude. Koukni na mapu znečištění a i ta Čeladná, či Frýdecko Místecko není zas o tok ok.

  Spíše si dej realistické brýle a selský rozum. Pokud by sis chtěl v centru a okolí koupit byt v novostavbě. Máš na výběr? Téměř ne! Jo a zapomněl na na projekt hned pod tímto Byty v Parku. Tam jsou snad poslední byty. Už ani nemají stránku, kde by sis je vybral…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Martin F.: Takže přímo od zdroje. Pronajat během dvou dnů.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: tam jestli, tak zbyvaji byty na prd (male, dole, okno do svahu)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. aggu :

  Se smogem si poradíme. Koksovnu jde přesunout. Ale s lidskou omezeností a ostravofobií to bude horší.
  Celostátní deník. Nejčtenější.
  Ex-hokejový novinář Darek Štalmach dělá interview s člověkem, kterému nesahá ani po kotníky a který jako manažer odchází po 5 letech práce z Ostravy do Lucemburku:
  1. otázka: Jak se těšíte do civilizace?
  2. otázka: Byl jste tady tak dlouho za trest, nebo za odměnu?
  další otázka: Co vám pobyt tady přinesl?
  další otázka: Odcházíte v době, kdy se v centru Ostravy otevřela indická restaurace. Není vám to líto? (Pozn. to už jsem vyprskl smíchy)
  další otázka: Proč tady vlastně necháváte rodinu?
  Takhle se vytváří mediální obraz Ostravy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Danek :

  aggu: Ted to čtu a to je na žalobu.Tohle si absolutně nemůže novinář dovolit.http://ostrava.idnes.cz/rozhovor-s-odchazejicim-sefem-arcelormittal-rajderkar-pgr-/ostrava-zpravy.aspx?c=A160502_2243461_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: to je dobre, no. kdyby na mne nekdo prisel s takovyma otazkama, tak se do te civilizace zacnu opravdu tesit.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. d.l :

  Danek:
  Já, tady nereaguju na komenty zde diskutujících, ale tohle je opravdu síla…a I.DNES je přeborník v psaní tendenčních,negativních článků o Ostravsku. Mám pocit. že to je snad zadání od centrály a hlavní cíl, aby redaktoři psali co nejvíce negativně a nakydali co možná nejvíc „špíny a negace“ a tento redaktor je toho typickým příkladem./myslím, že i zde se najdou TROLOVÉ, kteří mají jediný cíl, všechno pozitivní, pošpinit a naházet na vše okolo kupu hn**je…A myslí, že to nejsou často ani lidi kteří tady žijí./

  Thumb up 9 Thumb down 0
 15. Danek :

  d.l: No upřímě já v Lucembursku byl a jediný rozdíl
  zřejmý oproti Ostravě i zbytku ČR…je v počtu luxusních aut.Prostě jsem tam neviděl horší auto než MB class E.Ale pokud si někdo dovolí hodnotit civilizaci..je bud nemocný.Nebo má z nás Praha takový strach, že se musí psat takové sračky….aby nás potopili.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. PetrP :

  Danek: Já tam byla taky a musím souhlasit :D jinak k tomu článku… je to hnus a snad by se k tomu mohlo ozvat i město… tohle přece není normální ne?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Tomáš :

  A.Mucha: Koukněte na webové stránky projektu a tam si myslím jsou řešitelné rezervace.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Polovina bytů v jednání.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.