Rezidence Františkov

První části dokončené fasády ukazují finální podobu celé stavby.

Související články


Komentáře

 1. Marek :

  Fasáda se povedla

  Thumb up 12 Thumb down 2
 2. Aleš :

  To architekt nezná jiný tvar než krabici?

  Thumb up 3 Thumb down 17
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš: Celkem jednoduché napsat „krabice“.
  Co je na pravých úhlech špatně?

  Thumb up 6 Thumb down 4
 4. thvari :

  Aleš: V jakém století žijete, Aleši? My v 21. Klidně si nastudujte, jak se dneska staví – doporučuju třeba návštěvu Holandska, takovýchto staveb tu jsou stovky. Tak ahój.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Aleš: Vzhledem k tomu že se staví na již dříve postavených základech tak tam asi vlnovec stát nemůže.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Rado :

  Myslím si, že Alešova otázka nebyla vůbec špatná. Těch nových krabic je v Ostravě až až. Co je v Holandsku, nás tak moc nemusí zajímat, podstatné je, co je v Ostravě. A ono moc kvalitního toho není, to si přiznejme. Jednou ty stavby budou součástí veřejného prostoru a i na to by se mělo hledět. Onehdy jsem byl v Hradci Králové a obdivoval jejich autobusový terminál a v duchu jsem se ptal, proč jsme my v Ostravě všechny terminály postavili celkem nedávno v duchu architektury hlubokého socialismu. Nehledě třeba na to, že developerské projekty v Praze nebo Brně také vypadají jinak. Jsou odvážnější, svěžejší. Na projektování kostek fakt nemusíte být architekt, teď to myslím v nadsázce.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Ale proč nejsou pravoúhlé stavby kvalitní? Kdo říká, že nejsou? Proč by měly být kvalitní jen organické tvary?

  Terminál v Hradci je předimenzovaní hračka. Tam není kvalitního snad nic. https://www.stream.cz/gebrianvs/798539-gebrian-vs-hradec-kralove

  Thumb up 4 Thumb down 5
 8. dolil :

  Zmůže se kraj vůbec někdy alespoň na jednu realizaci organické architektury? Pokud neumí ani trávu kosit, tak co byste čekali.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. Aleš :

  Do Holandska jezdím a vím, jak tam vypadá moderní architektura. Nejde mi až tak o tvar budovy, jako spíše o vizuální pocit z toho, co vidím v této realizaci. Domy jsou, jistě, plně funkční, ale pokud se skončí jen u toho, tak je to podle mě málo. Jsem přesvědčený, že i v rámci geometrických tvarů se dá vytvořit něco víc. Krychli s okny namaluje každé malé dítě. Na to není třeba architekt.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  dolil: „kraj“… jako tohle jsou soukrome projekty, to s kosenim verejne zelene nesouvisi. ostatne kolem tehle „rezidence“ bude trava pokosena ukazkove, to se neboj, ale to nedelaji technicke sluzby.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. dolil :

  Kraj, myšleno náš region. A je mi jedno, kdo je investor. Můžete mi uvést příklad nějaké místní organické architektury? Děkuji

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. aggu :

  dolil: Organická architektura nerovná se kvalitní architektura. Stejné jako tvrdit, že jediná dobrá hudba je … .
  Nesmrtelný příklad české organické „architektury“: https://vary.idnes.cz/zvedaci-lavka-pres-reku-ohri-v-tuhnicich-kritika-ful-/vary-zpravy.aspx?c=A151022_135654_vary-zpravy_ba

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. dolil :

  aggu: to netvrdím. Ukažte mi prosím alespoň jeden příklad povedené, či nepovedené organické architektury v moravskoslezskem kraji. Čekám.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 14. aggu :

  Dětské hřiště od Kurta Gebauera na Fifejdách.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Rýša :

  Nejsem architekt, ale může se za architekturu považovat i dětské hřiště? Tím ovšem nemyslím, že toto hřiště není uděláno dobře. U rezidence Františkov se přikláním k názorům, že zrovna o nějaké výjimečné architektuře se mluvit nedá. Docela běžné na první pohled i hezké kostky a amen.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. Martin [msstavby.cz] :

  dolil: A já bych chtěl iPhone 12X. S vodotryskem.

  Aneb ukázka toho, jak se pod článkem o bytovém projektu SOUKROMÉHO investora, který jako jeden z mála postavil projekt na úrovni, chovat jako malé dítě, které by chtělo jinou hračku.

  Investor zvolil tuto formu a neznamená, že když není organická, že je to hned špatně, za vše může kraj a za 20 let tady nic nepostavila Zaha Hadid…

  Někteří se v 90. ještě dost nevyřádili?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 17. dolil :

  Aggu: dobrý tip, škoda, že od té doby nic nového.

  Martin: uznávám, že téma nekoresponduje s článkem. Nicméně to málo mění na tragické zaostalosti města. A nulové zastoupení oné organické architektury je jenom třešnička…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. Petra :

  Krabice nekrabice, bydlet bych tam nechtela. Vzdyt si chudaci lidi budou cumet primo do oken a na balkony…

  Thumb up 1 Thumb down 6
 19. Rado :

  Martin [msstavby.cz]: No jestli terminál v HK není kvalitní, tak pro to, co se v Ově staví, budeme muset vymyslet samostatnou kategorii. Neříkám, že jsou pravoúhlé stavby nekvalitní, ale zrovna v Ostravě nové budovy moc invence a krásy v sobě nemají. Ještě mi tvrďte, že byste mezi terminálem v HK a tou hrůzou na Hranečníku či bývalém ÚANu udělal rovnítko ??? Hradec se aspoň může chlubit, že má moderní terminál, to Ostrava nemůže říct ani o jednom…..Jinak vracím se z Prahy, v ruce časopis o realitách v Praze, ale nic a lá Františkov tam nevidím. Světlým počinem mezi bytovými domy bude Bazalka, ta však bohužel možná umře na nesourodé okolí. Perla mezi divočinou.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 20. thvari :

  Mně se ten strohý styl líbí moc. Je to podobné Ostravské bráně – žádné složité vymýšlení, čisté, kolmé, rovné. To samé budova Poliklinika na kostelní. Subjektivně prostě o 100 procent lepší než devadesátkové stavby typu toho domu s terasami hned naproti. Ale je to můj názor…

  Thumb up 6 Thumb down 2
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Ani Ostrava. Ani Hradec se nemůže terminály chlubit. Ani Bruntál s tím, co vypadá jako dámská vložka.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 22. kdojekdo :

  Ano, kdyby se ty domy daly vyždímat, vytekly by tisíce hektolitrů vody. Konečně se dům pod polystyrénem zahřeje a bude dobře schnout a dýchat.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.