Revitalizace okolí Slezskoostravského hradu

Aktuální fotografie vznikajícího parku v okolí Slezskoostravského hradu.

hrad slezska

hrad slezska

hrad slezska

hrad slezska

hrad slezska

hrad slezska

hrad slezska

hrad slezska

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Mě napadlo, že by ten přístup k hradu mohli nechat zarůst břečtanem, nebo udělat aspon nějáké fiktivní hradby.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  Pod tím mostem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Jiřík: ja nejsem zahradnik, ale muze byt problem, ze tam neprsi a ani toho svetla tam moc nebude..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jiřík :

  Hynek [msstavby.cz] : To asi jo ale pořád by to chtělo něco trošku více reprezentativnějšího než je tam teď.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  problem #1: Bohumínská.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Jarda :

  Na druhou stranu je to taková vizuální a pocitová katarze, přejdete po lávce přes Ostravici pak projdete tím ošklivým místem pod Bohumínskou, který symbolizuje Ostravu starou a škaredou a vejdete do náruče hradu, který na Vás dýchne historíí a záoveň obrazem nových pozitivních změn, které se v Ostravě(na hradě) udály.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aggu :

  Jarda: Jardo, když projdu pod Bohumínskou (bolševická facka Slezské Ostravě) tak vejdu do „náruče Hradu“, který na mne dýchne těmi nejhoršími změnami které se v Ostravě udály a je obrazem toho nejhoršího co kdy kdo v Ostravě zrekonstruoval. Hrad pod Burdou je kýč panoptikálních rozměrů. Mělo to jako ruiny zůstat ještě o 10 roků déle, aby se toho chytil někdo jiný.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Jiřík :

  Hrad se dá relativně ještě předělat ale ta Bohumínská už asi nepůjde. A co se týče toho hradu turisti z jiných měst jsou mile překvapeni, když ten hrad uvidí, protože o žádném Slezskoostravském hradě moc lidí ani neví. To je z mé zkušenosti, co se týče toho hradu. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Jarda :

  aggu:Aggu,je to váš názor a já ho respektuji, ale já si to místo naopak užívám, Ostravský hrad je pro mě symbolem Sh.slavností, Velikonočního jarmarku, Čarodějnic a už nevím jak se všechny ty akce jmenovaly, prostě mám na to místo pěkné vzpomínky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. aggu :

  Jarda: ok

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. takyn :

  Bohužel musím souhlasit s aggu. V těch prostorách mi chybí jen kasíno. Kdyby nebyla neustálá potřeba to nazývat hradem, tak jako kulisa pro potkávání Ostravanů na kulturních akcích, proč ne. Jsem vděčný za jakékoliv dění v Ostravě. Ale zkoušeli jste někdy přivést do SZ „hradu“ někoho přespolního nebo rovnou cizince mimo pořádané akce? Zaplatíte vstupné, postavíte se na náměstíčko, zazvoníte na zvonec, hodíte desetník do „kašny“ se sádrovou žábou a.. Proč vstupné? To je opravdu na ostudu. Bohužel musím říci, že jsem viděl lépe zpracované i pseudohistorické restaurace (postavené za jiné peníze). Já jsem rád, že to tam stojí, ale NE vstupné (mimo akce) a NE hrad.

  Bohumínskou nezměníme. Ale ten průchod přece může vypadat jinak. Chápu, že to je otázkou peněz, ale když už jsme u těch kulis :)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.