Revitalizace okolí Slezskoostravského hradu

Fotografie a popis projektu „Revitalizace (sanace) okolí Slezskoostravského hradu v souvislosti s odstraněním následků důlní činnosti z minulosti a příprava území pro volnočasové aktivity“.

Předmětem projektu je řešení revitalizace ploch přiléhajících k Slezskoostravskému hradu v území postiženém důlní činností. Projekt lze charakterizovat jako stavbu sanačně-rekultivační a ekologickou s pozitivním dopadem na životní prostředí zájmového území.

Dalšími vyvolanými investicemi budou úpravy místních komunikací, výstavba nových obslužných komunikací a ploch pro údržbu a provoz stavby. Dále jsou to přeložky inženýrských sítí a úpravy na stávající dešťové kanalizaci, která je vyústěna do Odry.

Realizace projektu:         2013 – 2017

Náklady:                             34.340 tis. Kč vč. DPH (Ministerstvo financí 32.542 tis. Kč, SMO 1.798 tis. Kč)

BALI

BALI

BALI

BALI

Rozsah záměruScreenshot 2013-05-01_14-32-38

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  Tam tu kanalizaci kopou snad co hrad existuje ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Jirka: Staveniště předáno v únoru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Jirko ne kanalizaci ale kutí tam furt cosi už od mého dětství… :-) Chodil jsem tam často řádit na zříceninu hradu a vždy sa tam něco kutilo. Pamatuji tam trať která vedla původně na Karolinu, zrušili ji od Lučiny kvůli Bohumínské, pak stavbu Rotundy (v pubertě můj oblíbený podnik), rekontrukci hradu a bourání Rotundy, pak ten plac před hradem, cca před dvěma roky rekultivovali to území po trati od těšínské kolem náspu Bohumínské a teď zas tohle. Není divu že se Jirkovi zdá že se tam furt kope :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.